Rotting Christ

1 Like

ΕΠΟΣ

ο άλλος έγραψε από κάτω Χασαποserviam :+1::love_you_gesture:

1 Like

πρώτες εντυπώσεις από τον επερχόμενο δίσκο
http://www.rockhard.gr/ανταποκρίσεις/rotting-christ-listening-session-london-4102018

1 Like

Το μόνο που με κάνει να αισιοδοξω είναι τα κλασικομεταλικα στοιχεία και οι αναφορές στο A Dead Poem . Κατά τα άλλα περιμένω άλλο ένα αδιάφορο δίσκο όπως τα 2 τελευταία.

1 Like

Αδιαφορο το Κατα Τον Δαιμονα Εαυτου? Απο τα καλυτερα τους γενικα… φοβερη δισκαρα. Το τελευταιο οκ ηταν λιγο… ας πουμε πως δεν θυμαμαι πανω απο 1 τραγουδι

1 Like

Εντελώς…

Έχει 3-4 τραγουδάρες το Κατά τον Δαίμονα Εαυτού όπως ας πούμε το Grandis Spiritus Diavolos. Από το τελευταίο μου αρέσει πολύ το זה נגמר και επίσης in Nomine Dei Nostri και For A Voice Like Thunder.

Αρκετα επιφυλακτικος μετα τον τελευταιο απογοητευτικο,βαρετο,κουραστικο,ανεμπνευστο δισκο,που ευτυχως αυτος ο κυκλος κατα Σακη,κλεινει.Βαρεθηκα τις ιαχες,τις αναγγελιες,τα πολυπολιτισμικα στοιχεια.Μικρο καλαθι λοιπον και βλεπουμε.

δυστυχώς , αν και δεν διάβασα προσεκτικά, το report αποπάνω αναφέρει αρκετά τέτοια και στον επόμενο

Κανα δυο ανατριχίλες τις περιμένω πάντως

Διαβηματα κλπ :stuck_out_tongue:

1 Like

απαγγελίες, τυπογραφικό . Και όχι δικό μου κιόλας :stuck_out_tongue::joy:

2 Likes

Χαχχαχαχ, ναι, δεν δουλεψε καλα το quote.
Οι RC παντως εχουν βρει μια φορμουλα και επενδυαν σε αυτο. Ελπιζω αυτη τη φορα να βγαλουν κατι εστω και λιγο διαφορετικο, γιατι μας εχει πιασει η νυστα.
Κατα τ αλλα λατρεια μπαντα, που συα γεραματα ξανανακαληψε τον ηχο της - πραγμα πολυ σπανιο. Θα ηπλιζα σε κατι πιο sleep of the angels ως προς τις κιθαρες, καθως εκει εχει γινει θεικη δουλεια.

2 Likes

εμένα μου αρέσει πάρα πολύ ο ήχος κιθάρας στο dead poem. Εκεί θεωρώ ότι είναι ο καλύτερος τους

1 Like

Και εγω τα κλασικομεταλικα στοιχεια κραταω σαν το θετικοτερο απο την κριτικη. Κατα τα αλλα με φοβιζει αυτο το “ιδια ατμοσφαιρα με τους προηγουμενους δισκους”. Το Κατά Τον Δαίμονα Εαυτού, μου αρεσει αρκετα αλλα στο συνολο του δεν συγκρινεται με τα επη του παρελθοντος, το δε Rituals ειναι με χαωδη διαφορα ο χειροτερος δισκος τους. Οπως ειπε και ο KIMI οχι αλλες ιαχες, απαγγελιες, πολυπολιτισμικους στιχους και στοιχεια… Θελω κλασικο Rotting Christ riffing και να ξεκολλησει συνθετικα ο Σακης απο την φαση των 2 τελευταιων δισκων.

1 Like

Και το όνομα αυτού…Heretics

Για μένα λέει

5 Likes

Out on the 15th of February and with the following track list:

  1. In The Name of God,
  2. Ветры злые (Vetry Zlye)
  3. Heaven and Hell and Fire
  4. Hallowed Be Thy Name
  5. Dies Irae
  6. Πιστευω
  7. Fire God and Fear
    8.The Voice of the Universe
  8. The New Messiah
  9. The Raven (by Edgar Alan Poe)

Να το πω τωρα…τους λατρευω τους Rotting Christ. τους ακολουθω τα τελευταια 28 χρονια, για να μην πω παραπανω…αλλα… δισκος με διασκευες ειναι? :stuck_out_tongue:
Hallowed Be thy name,
Heaven and hell (and fire…ooooookkkk)
Πιστευω (?) τι ειναι συνεχεια του Απαγε Σατανα? η Βικυ Μοσχολιου :stuck_out_tongue:
Dies Irae -Bathory διασκευη λογικα-
Ветры злые οπως λεμε देवदेवं ?

5 Likes

Λογικά σύντομα θα κυκλοφορήσει και το πρώτο τραγούδι. Το εξώφυλλο μ’αρέσει μόνο και μόνο γιατί έχει χρώματα μετά από καιρό.

Θυμίζει λίγο το τελευταίο Behemoth.

1 Like

Απλά ας ελπίσουμε οι συνθέσεις να έχουν πολύ περισσότερη έμπνευση από τους τίτλους

1 Like