Rotting Christ

Πω ρε!Το Khronos κανενας ? Ειναι παρα πολυ καλο ρε!

Μαζί σου και γω. Δισκάρα το Khronos.

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί έχει 1 ψήφο το Triarchy και 6 το Dead Poem…[-X

Έλα ντε! Και γω αυτό κοίταζα και απορούσα τώρα.

θα το ψηφίσω εγω για να έχει δυο ψήφους!

Non Serviam στεγνά.

Theogonia και καπάκι Non Serviam

λογικό μου φαίνεται που είναι παραπάνω το Dead Poem απο το Τriarchy, παρά το γεγονός ότι και εγώ προτιμώ το δεύτερο. όταν είχε κυκλοφορήσει είχε κάνει πολύ παταγό, ήταν στην ουσία ο δίσκος που έβγαλε τους RC από τα καθαρά black πλαίσια (κάτι που ναι μεν είχε ξεκινήσει από το το Triarchy, αλλά σε μικρότερο βαθμό), και έτσι γίναν γνωστοί στο ευρύτερο κοινό. Και κομμάτια όπως το Among Two Storms με το αρκετά εμπορικό ρεφραίν κλπ κλπ συνετέλεσαν καθοριστικά σε αυτό. Κλασσικές ατάκες τότε, του στυλ:

  • φλωρέψαν και οι Rotting Christ.
  • Γιατί ρε μλκ?
  • Αφού αλλάξαν λογοτυπο.

και άλλα τέτοια κωμικά. Εγώ πάντως θεωρώ ότι ο Rotting Christ μέχρι και αυτό το άλμπουμ είχαν ατελειωτη έμπνευση, η οποία ανεξάρτητα αν αυτή εκφραζόταν μέσω της ωμότητας των πρώτων άλμπουμ / ΕP ή μέσω της πιο μελωδικής / ώριμης διάστασης των επόμενων, ήταν σε πολύ υψηλα επίπεδα σε όλες τις περιπτώσεις.

Δυστυχώς πέραν του Sleep Of The Angels, όπως έχω ξαναγράψει είναι το αγαπημένο μου από τα πρόσφατα τους, τα επόμενα άλμπουμς τα θεωρώ από μέτρια ως συμπαθητικά.

non serviam!

Που το είδες necromayhem αυτό?
Το site έχει να ανανεωθεί δεν ξέρω γω και πόσο καιρό.:roll:

Setlist από America, προχθές!

[SPOILER]

  1. Intro
  2. The Sign of Prime Creation
  3. Keravnos Kivernitos
  4. Athanati Este
  5. Enuma Elish
  6. King of a Stellar War
  7. The Sign of Evil Existence
  8. [SIZE=“5”]Transform All Sufferings Into Plagues[/SIZE]
  9. The Fifth Illusion
  10. In Domine Sathana
  11. Phobos’ Synagogue
  12. Nemecic
  13. [SIZE=“5”]Threnody[/SIZE]

  1. Non Serviam[/SPOILER]

Λοιπόν το 1ο θα θελα να δω πως θα το παίζανε.
Αν έβγαζαν το cult feeling του Thy Mighty.(αν και δεν περιμένω να το έβγαλαν)

Δεν ηταν και τοσο εγκυρη η πληροφορια μου οπως εχουν τα πραγματα μεχρι στιγμης…:? :-s
Οντως αυτο ηθελα να το δω και γω!!!

Oύτε στο myspace τους γράφει τίποτα.

Λένε και το Phobos!!:smiley:
To Enuma Elish είναι από τα τραγούδια τους που δεν βάζω ν’ακουσω ποτέ!

σοβαρολογεις?ειναι πολυ διεστραμμενο το ριφακι για αυτο ισως…αλλα το ρεφραιν ειναι απλα διαβολικο!

Αν δεν εχω ποσταρει τα favourites μου,εννοειται πως ειναι το Theogonia το οποιο μπορω να το ακουσω μονοκοπανια anytime,πραμα που οτι ειναι αψογο…και μετα ερχεται το Sanctus Diavolos με καποια απιστευτα κοματια επισης μεσα…τα υπολοιπα δεν τα εχω εμφυτισει,διοτι ειναι και η παραγωγη που δεν αφηνει να παρει ο ηχος τη διασταση που πρεπει οπως στα 2 τελευταια και ετσι καποια καλα παραυτα τραγουδια χανονται…

+1 εδώ


Listening to: ROTTING CHRIST - ROTTING CHRIST - ENUMA ELISH
via FoxyTunes

Δλδ το γενεσις δεν εχει καλη παραγωγη?

Αφηστε που τα παλια δεν χρειαζονται καλυτερη!!Καλτιλα ρε!!δαι μαιτι κοντρακτ!!!\m/

τελικα αυτο το dvd ποτε στο διαολο θα βγει???

YEEEEEEEEEEESSSSSS!!!

Λοιπον!

23 Φεβρουαριου βγαινει το dvd!

Θα ειναι 2ιπλο CD + 2ιπλο DVD και λεγεται ‘‘Non Serviam - A 20 Year Apocryphal Story’’

Ελπιζουμε αυτή τη φορά οι πηγές σου να είναι έγκυρες:p

Να μη σωσει ο Πανσουβλακειακος να παει τσου λου αμα δεν ειναι εγκυρες!!:stuck_out_tongue:

Βαρύς ορκος!8O Σε πιστεύω τώρα.

2πλο cd+ dvd? Πολύ υλικό!
Κανένα λινκ έχεις?