~ Rush ~

Αν εχεις στο μυαλο σου οτι το metal ειναι οτι ακουγεται σε υφος slayer, metallica, maiden, helloween κλπ… να τοτε οι RUSH [U][B]δεν[/B][/U] παιζουν metal…
Για πες μου όμως οι Crimson Glory στο ‘‘Dream Dancer’’ ή οι Phychotic Waltz στο ‘’ I remmember’’ τι παιζουν;;; Οι Saviour Machine τι παιζουν;;; Οι Queensryche στο ‘‘I will remmember’’ μηπως παιζουν pop;;;;;;

Ηρεμιστε λεβεντες, για αυτο το ειδος ονομαζεται [U]progressive metal…[/U]

?Far Cry?, ?YYZ?, ‘‘The Trees’’,The Temples of Syrinx’’, ετσι στα γρηγορα γιατι δεν ειναι metal;
Οι μπαντες (Rush και Police) επιρρεασαν Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ στη δεκαετια του '80 (και βέβαια οι Police ειχαν κανει ηδη στροφη) δια στοματος και Andy Summers και Stewart Copeland…

Δηλαδη εγω πηγα αυθημερον στη Γερμανια για να ακουσω μεταλ;;; Δε βρεθηκε καποιος να μου πει ρε αδερφε κατι;;; :frowning:

καταφερες να πας πριν γεννηθείς?

Ωραία τα λέτε, αλλά πέρασε ένας χρόνος. Αργούν πολύ ακόμη;

Στάλθηκε από το ME173X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλλο θεωρουσαν metal στα 70’s και αλλο στα 80’s. Και θεωρω οτι οι Rush για τα δεδομενα των 70’s ηταν metal.

Rushάκηδες του θρεντ πάρτε μία διασκευάρα από τους Royal Southern Brotherhood που σε 20 μέρες θα είναι κοντά μας:

Ευχαριστώ τον Αντώνη τον Μουστάκα που την έφερε στην προσοχή μου!

Μόνο από προαίσθημα και όχι στηριγμένος σε οτιδήποτε άλλο, λέω ότι, αν το 2015 κανονίζεται περιοδεία, δεν θα πρέπει να αργούν οι ημερομηνίες.

Άντε να δούμε τι τσαπού θα φάω πάλι…

Xθες συμπηρωθηκαν 40 χρονια απο τη μερα o Neil joined RUSH!!!
Mια ζωη μαζί…

Και ειχε και γενεθλια ο Geddy…

…σαράντα χρόνια, αυτό το επιπεδο, κυρίως καλιτεχνικού , αλλά και οικονομικού πλούτου, και οι τρεις τους, μαζί, μια παρέα:respect:…αυτό είναι το πιο υπέροχο σημείο τους:):!:

Και τι παρεα, ε? Αξεπεραστοι απλα… Να τα εκατοστησει ο Geddy.

Το από πάνω το έγραψα 18-6…

… “The three of us just had a meeting,” … “We said, ‘Let’s not talk about anything band-wise for the next year. Let’s separate ourselves and come back rejuvenated.’ Unfortunately, the other people at that meeting didn’t hear what we were talking about, so there are already plans being made for spring of 2015. It’s going to be a 41st anniversary tour, or whatever they’re going to call it.” … “We haven’t really talked seriously about what we want to do,” … “But I think we’re probably going to lean towards making it a real sort of fan event, and really try to put something together that’s very pleasing for the fans across the board. That’s always been difficult, for us to sort of balance things.” … “We want to try and play different material this time,” … “I’ve always wanted to do some rarer Rush material, and this should be a good opportunity to do that. I also think it’s going to be a long tour. We just need to stay healthy until then.” …

:slight_smile:

Αν και…όπως είπε ένας τεχνικός του Νeil…

If they decide to tour in the fall, maybe. Still NP’s guy, and we will be busy next year. I love working with both though!!

:-k

Δυο ταξιδια λοιπον Ευρωπη για ανοιξη. Να μαζευω λεφτα

https://www.youtube.com/watch?v=Wo-bsaCnSgY

Το ice bucket challenge του Geddy… Είμαι περίεργος να δω τον Alex να το κάνει…

[B]62 ετών ο προφεσσορας σήμερα!!! Να ειναι καλά να τον ακούμε και να τον χαιρόμαστε!!![/B]

Να τα εκατοστησει και τον ευχαριστουμε για ολα…

Η καινουρια photo profile στο fb των θεων. :smiley:

40 χρονια ιστοριας, 40 χρονια μιας μαγικης διαδρομης, πραγματικα [B][SIZE=3][SIZE=4]ΘΕΟΙ[/SIZE][/SIZE][/B]… Μακαρι να κανουν επετειακη περιοδεια και να καταφερω επιτελους να τους δω.

Βασικα, γραφοντας R40 αυτο εννοουν κατα πασα πιθανοτητα.

Δεν νομίζω ότι είναι για περιοδεία αυτό. Τα 40 χρόνια είναι φέτος και δεν προβλέπεται κάτι στο υπόλοιπο της χρονιάς.
Είναι για την κυκλοφορία άλλου ενός box set με blue ray discs ή dvds το Νοέμβριο.
Αν και δεν πιστεύω ότι θα αργήσουν πάρα πολύ τα νέα για την r 41…