~ Rush ~

και Τύριον εκτός των άλλων στο ραπάρισμα

Το να πω ότι τους είδα με αυτό το σέτλιστ (σχεδόν) σε κλειστό με χάλια ήχο θεωρείται προβοκάτσια; :stuck_out_tongue:

Χωρίς πλάκα όμως, απ’ τους χειρότερους ήχους που μου έχουν κάτσει σε συναυλία. Οπτικά ήταν υπερθέαμα.

Μάλλον πιο πιθανό είναι να σου τύχει το τζόκερ παρά αυτό που σου έτυχε. Προσέχουν τρομερά τον ήχο τους. Και τις τρεις φορές που τους είδα ήταν (ειδικά στο δεύτερο σετ τους) αδιανόητος.

Οποτε βλεπω video απο live των Rush κλαιω… Ποτε θα τους δω [B]ΓΑΜΩ[/B]???

Αν το παθεις με Rush αυτο και εχεις κανονισει και εξωτερικο για να τους δεις, ε αυτο ειναι mega-γκαντεμια…

Μόνο εξωτερικό μπορείς να τους δεις :)…

Για να καταλάβουμε τι έχει γίνει πρέπει να το δούμε καμιά δεκαριά φορές…

https://www.youtube.com/watch?v=PlmvdK3yzvs

Κρίμα, γιατί φαίνεται ότι κάπου εδώ πλησιάζει το τέλος…

Διάβαζα ότι στο τελευταίο show, στο Los Angeles νομίζω, ο Neil για πρώτη φορά στο τέλος βγήκε μαζί με τους άλλους μπροστά και χαιρέτησε το κοινό, μέχρι και ο Geddy εξεπλάγη.

[B]Τεράστιο[/B] συγκρότημα. Μακάρι να συνεχίσουν.

Αυτοί που ψάχνουν συνεχόμενη ποιότητα σε κυκλοφορίες… είναι οι άνθρωποί σας οι Rush.

Κι άλλα “ευχάριστα” νέα…

… Lately Olivia has been introducing me to new friends at school as “My dad–He’s a retired drummer.” True to say–funny to hear. And it does not pain me to realize that, like all athletes, there comes a time to… take yourself out of the game. I would rather set it aside then face the predicament described in our song “losing it” (“Sadder still to watch it die, than never to have known it”) …

Ας το συνηθίζουμε σιγά-σιγά, μάλλον…

Με κανει αρκετα χαρουμενο (περαν απο το ιδιο το γεγονος οτι τους ειδα) πως ξερω οτι εκμεταλλευτηκα την τελευταια ευκαιρια που ειχα. :smiley:

Πάλι καλά που ο άνθρωπος ανέκαμψε από τη συμφορά που τον βρήκε και οι Rush συνέχισαν, μας ευλόγησαν με 3 δισκάρες και με αρκετές ακόμα περιοδείες. Πάλι καλά.

Τώρα τί να γράψεις. Κρίμα που δεν είδαμε την R40. Τους είδα τρεις φορές αλλά ποτέ δεν είναι αρκετό. Τεράστιο πλήγμα. Μια μεγάλη προσμονή για μένα πάντα ήταν μια περιοδεία Rush. Κάτι σημαντικό θα λείπει πλέον

Δε ξέρω αν έχετε δει το R40. Είδα χθες το μισό. Μιλάμε για μεγάλη απόδοση της μπάντας. Προσωπικά το βρίσκω καλύτερο από το R30 και το Rush In Rio.

PS. Ο Lifeson φοράει περουκίνι;

Ευχαριστώ το Θεό, που είδα ζωντανή την Αγία Τριάδα (και ας έβαλα το εισιτήριο του Ελσίνκι το 2013, στον τροφαντό μου πωπουδάκο)

Όταν έχουμε νεότερα, θα βγάλουμε και τους επικήδειους (αναμνήσεις κλπ)

Οταν διαβασα τις δηλωσεις του Neil ενιωσα μια εντονη θλιψη γιατι οταν φτανει το τελος για κατι που αγαπας τοσο πολυ ειναι παντα δυσκολο να το αποδεχτεις οσο και αν ο χρονος δεν λυπαται κανεναν. Οσο και να σκεφτεσαι οτι ολα στην ζωη εχουν αρχη και τελος, δεν μπορεις να το εκλογικευσεις ευκολα… Απλα ευχομαι να εχω την δυνατοτητα να προλαβω να πραγματοποιησω το ονειρο μου να τους δω ζωντανα.

θελω να πιστευω οτι θα εχω μια ευκαιρια να τους δω, οπου κι αν παιξουν… δυστυχως τα προηγουμενα χρονια δεν ειχα τα λεφτα για μια συναυλια στο εξωτερικο κ τωρα που με ζορι κ θυσιες καταφερα να δω καποια απωθημενα (μεσα σε 4 μηνες) που θα εμεναν χαραγμενα για χρονια στο μυαλο μου (the who,motley crue,alice cooper,motorhead) λενε οι rush στο ξαφνικο οτι σταματανε… τουλαχιστον για οσους ειδα υπηρξε μια ενημερωση τελευταιας περιοδειας που μου χτυπησε το καμπανακι να προσπαθησω οσο μπορω κ μενω τωρα ψιλοσοκαρισμενος στην ιδεα κ μονο οτι μαλλον εχασα την ευκαιρια.
προσωπικα το μαρτη που εφτιαξα μια λιστα με live απωθημενα οι rush ηταν στις πρωτες 5 θεσεις.

θεωρω οτι ακομα κ να σταματησουν, σε 2-3 χρονια μπορει να κανουν καποια μεμονομενα σοου κ ισως σταθω τυχερος

το r40 επρεπε να περασει απο ευρωπη, εστω κ απο 8-10 πολεις

8-10 πολεις για τους RUSH δεν ειναι “εστω”, ειναι ευρωπαϊκη περιοδεια. :stuck_out_tongue:

“I really don’t know at this point,” admits Lee. "We’re not sure how many tours, if any, are left in us. Our touring life might be over; it just depends on being able to get a consensus to do more.
“Right now, we don’t have a consensus to go out on tour. And unless somebody changes their mind, it’s not looking good for that! But I remain optimistic that, maybe after some time, we can twist everyone’s arms and get back to work!”

Geddy έφη ταύτα…δεν υπάρχει φως πολύ…

Μια σπουδαία, αλλά όχι και τόσο αισιόδοξη ατάκα του Σέρβου κιθαρίστα…

I think, in the end, the strength of the band is that we?ve always been so secure in knowing we have a strong following. I?m not sure I ever really felt competition with another band. It doesn?t work like that. We just enjoy playing together. And that?s why we?ll know when we?re done. I don?t want to play when I can?t. I would hate to go on the road and just be a facsimile of what Rush once was, with people saying, ?Oh God, they?re hobbling around on stage and he can?t even play the guitar solo in La Villa Strangiato!? I would hate that. I would rather people say, ?Oh man, remember how we went to the Rush show three years ago and they were amazing?? That?s how I want this band to be remembered?

1 Like

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ο άμπαλος ο Alex έκανε το solo στο The Garden τόσο μικρό ρε πούστη μου; Εντάξει, δεν είναι για υπερβολή τα όμορφα πράγματα, αλλά αν είναι δυνατόν, μιλάμε για ένα από τα πιο υπέροχα solos που έχει γράψει ποτέ, χάθηκε να το έκανε περίπου 2-3-4-5-10-5- φορές μεγαλύτερο;;;;

2 Likes

Δεν θα ειναι και ασχημα να ειναι αυτο το τελευταιο κομματι της τεραστιας καριερας τους (οπως ηταν αντιστοιχα το High Hopes των PInk Floyd για πολλα χρονια …)

1 Like