SABATON live in Greece 2016 special guests : ACCEPT + opening act

Μόνο 10 τραγούδια…μαλακία :frowning:

μα αυτο θυμαμαι και εγω οτι θα παιξουν πληρες σετ, γι’αυτο και σε ρωτησα.Το ειχα σιγουρο οτι θα παω, αλλα τωρα μαλλον θα το σκεφτω. Αλλωστε Accept γουσταρω να δω πολυ περισσοτερο απο Sabaton,αλλα οχι και να μην εχει πληρες σετ.

λευτερια σε οσους πηραν εισητηριο για να δουνε πληρες σετ accept κατα τα λεγομενα των εκαστοτε διοργανωτων.

δεν μου κανει εντυπωση…
αν δεις ποιοι ειναι οι διοργανωτες δεν θα σου κανει ουτε εσενα

Δεν έχει να κάνει με τους έλληνες διοργανωτές. Η περιοδεία διαφημίστηκε έτσι σε όλη την Ευρώπη. Και εγώ που έχω για Brixton εισητήριο περίμενα να δω και τις δύο μπάντες με πλήρες σετ, γιατί έτσι διαφημίστηκε.

special guest λεει απο κατω.δε λεει co headliner. και οι gamma ray με helloween 10 κομματια επαιζαν.

!!!

μπορω αν θελεις να σου βρω το ποστ στο facebook οπου ο διοργανωτης λεει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο το πραγμα

Δεν αμφιβάλλω καθόλου ρε, προφανώς κάπου το διάβασες για να το γράψεις τότε. Ο διοργανωτής είναι για γέλια. Με τα “κανονικά σετ” και τα “πρώτα”, τα “δεύτερα” και τα “τρίτα” εισιτήρια.

Πάντως φέτος στο Rockwave το έχουν κάνει πιο συγκεκριμένο. Δηλαδή μιλάνε για πρώτη, δεύτερη και τελική φάση προπώλησης και τουλάχιστον για την πρώτη φάση δίνουν και ημερομηνία μέχρι πότε είναι. 4 μέρες ακόμα για όποιον θέλει να αγοράσει φτηνά.

Στους Mastodon είχαν πει τα πρώτα 26 (που ποτέ δεν ξέρεις πόσα είναι, μπορεί να είναι και 5 εισιτήρια ας πούμε), μετά 28 και ταμείο 30. Ε σε πληροφορώ ότι η προπώληση στο τέλος δινόταν 30 και στο ταμείο είχε 32. Ούτε την ανακοίνωση με στην οποία έλεγαν για 26-28 προπώληση και 30 ταμείο δεν έκαναν τον κόπο να κατεβάσουν, μέχρι πρόσφατα μπορούσε κάποιος να τη βρει (τώρα που έψαξα, ας έχει περάσει η συναυλία, είδα ότι έχουν γραμμένα αυτά που τελικά έκαναν).

Γενικώς μη το ψάχνεις, οι συγκεκριμένοι έχουν τη φωλιά τους τόσο γεμάτη με σκατά, που και βοθρατζίδικο να πάει, δε θα καταφέρει να τους την αδειάσει.

Έχουν κάνει πιο συγκεκριμένο το εισιτήριο, με το lineup θα ασχοληθούν μετά το τέλος της πρώτης φάσης προπώλησης.

και ο Αλεξης ελεγε ΘΑ καταργησω το ενφια και ΘΑ σκισω τα μνημονια.στην ελλαδα ζουμε.τα ματια μας πρεπει να ειναι 14.

1 Like

Ναι ο Αλέξης έφταιγε. Πάντως όχι οι ψηφοφόροι-σανοφάγοι που πίστεψαν ότι για να καταργήσουμε τη λιτότητα αρκεί ένας νόμος που θα καταργεί τα μέτρα λιτότητας!

Και όσον αφορά τον ΕΝΦΙΑ, δεν έβαλαν το μυαλό τους να δουλέψει στο εξής απλό: Δηλαδή ο Σαμαράς ήταν μαζόχας που έβαζε Ένφια? Δεν ήθελε να ξαναγίνει πρωθυπουργός? Του άρεσε να τον κράζει ο λαός? Και θα ερχόταν ο Τσίπρας ο έξυπνος και θα τον καταργούσε? Και τα έσοδα του κράτους από τον Ένφια (περίπου 2,5 δις ευρώ το χρόνο, δεν ξέρω ακριβώς) από πού θα τα έβρισκε ο Τσίπρας που το έπαιζε ο καλός της υπόθεσης?

Αυτά τα ολίγα είχα να πω και όχι δεν είμαι ψηφοφόρος του Σαμαρά. Χεσμένο τον έχω και αυτόν και τους 300 βολευτές εκεί μέσα.

Ψηφο στον Οντιν. Ραγκναρ ζεις, εσυ μας οδηγεις…

Έτσι ακριβώς! Sons of Odin.

Ευτυχώς που υπάρχει και αυτό το φόρουμ . Γλύτωσα και τα χρήματα και την ταλαιπωρία . Έτσι κι αλλιώς τους accept τους έχω δει στις δυο, πρόσφατες, επισκέψεις τους στην Ελλάδα και νομίζω θα τους ξαναδούμε σύντομα με πλήρες σετ .

Δεν βρέθηκε ένας να γράψει κάτι για χθες; Περίεργο. Με λίγα λόγια οι Accept γάμησαν το σύμπαν για ακόμα μια φορά, μακάρι να έπαιζαν άλλο τόσο. Το έχω πει κι άλλη φορά είναι σίγουρα η πιο φορμαρισμένη μέταλ μπάντα της δεκαετίας με δίσκους που κοιτάνε στα μάτια τα έπη των 80s. Πάμε τώρα στους Sabaton, δεν μου αρέσουν αλλά περίμενα ότι ίσως live αλλάξω γνώμη. Στα θετικά, φοβερός ήχος, άλλο βίντεο στο background για κάθε κομμάτι που έπαιζαν, σκηνική παρουσία και επικοινωνία με το κοινό (που γούσταρε γενικά). Στα αρνητικά, τα τραγούδια τους είναι αστεία, πιασάρικα ρεφρέν νόμιζα ότι όλα τα τραγούδια είναι τα ίδια. Πρέπει να τους δώσω credit για το ήχο τους γιατί όντως είναι χαρακτηριστικός και για το ότι είναι μεταλ. Αλλά μέχρι εκεί.
Συμπέρασμα της βραδιάς: ACCEPT ρε νιαμου!!!

Edit: Μόνο εμένα φάνηκε καρακιτσαριο ότι ανέβασαν "Σπαρτιάτες " κατά τη διάρκεια του Sparta?

Accept πολυ διεκπαιρέωση μου φάνηκε και λίγη ώρα.
Ο Tornilo φτυσμένος, γρύλιζε μεν, αλλά DIRKSCHNEIDER γουσταρα απείρως πιο πολύ.
Sabbaton τυπικοί, καλοί σε αυτό που κάνουν αλλά πολυ προκάτ. Ιδια αστειάκια, ίδιες αττάκες, πολυ routine.
Τι να πω, η χαρά του γιοτόμπαλου χρυσαυγήτη.
Τι σπαρτιάτες, κατι λαδωμένοι τύποι απο στριπτιτζάδικο πρέπει να ήταν που κάνουν show και σε auto shows.

Διαφωνώ για ACCEPT και το 15 που ήρθαν και έπαιξαν και γεμάτες 2 ώρες στο ίδιο στυλ ήταν, ίσως να υπάρχει ένα ξενέρωμα για το ότι παίζουν κάτω από τους Sabaton και φυσικά λιγότερη ώρα …ποιος ξέρει. Για τους Sabaton δεν με κέρδισαν, μην σου πω ότι πιο πολύ μου άρεσαν οι Twilight Force όπου κι αυτοί ψιλογραφικοι μεν αλλά έπαιζαν κανονικό power metal τύπου Rhapsody…θα τους τσεκάρω

1 Like