SABATON live in Greece 2016 special guests : ACCEPT + opening act

Εππαγελματίες, απλά τα κομμάτια κτλ, πολυ κλισέ επιλογές και “λίγο”. cool σκηνικά και παραγωγή.
Πεσμένος ο Τορνιλος, το γρύλιζε ισα ίσα. 1,5 μήνα περιοδίας έχει οποτε κατανοητό μεν, αλλά…
Και επίσης όσο και να είναι τα emu - safe και εύκολα για να κάνεις τουρ, αν θυμάμαι παίζει με kemper
ε δεν έχει τα σκασίματα και το unpredictability που έχει η λάμπα.
Και δεν είναι οτι δεν έχουν τα λέφτά για να πάρουν 1 καμπίνα και ενα ενισχυτη δλδ.
Και όσο και να είναι οκ αυτοί που πήραν, ο HF πχ ήταν πιο στιβαρός. Αλλάζει λίγο η χημεία με άλλους παικτες.
Ισως να ήταν και κακιά μερα, αν και δεν είχε κατι χτυπητά κακό το performance.
Οχι κάκοι, αλλά αμα έχεις δεί τότε στο ΡΟΔΟΝ την επανένωση, ΔΕΝ σου κάνει αυτό.

Απο performance πιο “μεγαλό” impact είχαν οι Sabaton, πιο “κεφάτοι”. ΔΕΝ το περίμενα, αλλά ΔΕΝ μ αρέσουν. Επίσης σουπερμάρκετ, 25-55 ότι πάρεις :stuck_out_tongue_winking_eye: O άλλος πουλάει κατι μούφες aviator ? ημαρτον.

Προφανώς οι περισσότεροι είχαν πάει γι αυτούς κακά τα ψέματα, το έβλεπες και στα μπλουζάκια που φόραγε ο κόσμος. Καλά με το merchandise το έχουν γαμησει το θέμα όλοι…
Εμένα μου αρέσει πάντως και ο Lulis σαν επιλογή τον βρίσκω ιδανικό

εγώ πάντως που έκανα υπερπροσπάθεια να πάω λόγω υψηλού πυρετού σε συνδυασμό με την θεραπεία που κάνω για ακμή ( ούτε στον εχθρό σου τέτοια ξηρότητα στο πρόσωπο ) , πέρασα πολύ καλά και αποζημιώθηκα

Οι Accept για μένα είναι τρομεροί στα λαηβ και τους γούσταρα τρελά

Για Sabaton δεν πετάω την σκούφια μου, αλλά ήταν μια καλή εμφάνιση . Αυτή είναι η μπάντα, αυτο προσφέρει. Ένα feel good show, “γραφικό” που εάν δεν είσαι προκατειλημμένος θα περάσεις όμορφα

Δεν έχουν φοβερές συνθέσεις για την δημοτικότητα που απολαμβάνουν πάντως. Έχουν 3-4 τραγούδια αρκετά πιασάρικα και κολλητικά που τα γουστάρω πολύ . Ghost division, Carolus Rex, Primo Victoria, Swedish Pagans

Παιδιά καλά ήταν!!! Οτι είχε καραγκιοζιλίκι είχε!!!
Edit: γαμώ τις αλλαγές στο forum,έκανα καινούργιο ακάουντ.

Φοβεροι ACCEPT. Δεν τους ειχα ξαναδει και με κερδισαν πραγματικα.Κινουνταν σε 5 τ.μ(ελεω χωρου) λες και ηταν καμια μπαντα που ξεκινησε τωρα παρ’ολα αυτα ακομπλεξαριστοι ηταν φοβερο γενικα τα σπασαν.
Sabaton ηταν 3η φορα που τους ειδα και νομιζω η λιγοτερο καλη, απο αποψη setlist κυριως.Για μενα επεξε ρολο οτι ελειπε ο ντραμερ τους καθως ο αντικαταστατης επαιζε by the book που λεμε:p .
Για Αθηνα δεν ξερω παντως Σαλονικα ο ηχος ηταν πολυ καλος επιτελους μετα απο καιρο για τετοιου ειδους συναυλια.

Και στην Αθήνα ο ήχος ήταν εξαιρετικός, ειδικά στους Sabaton που καταλάβαινα ακριβώς τι έπαιζαν. Και ο χώρος φοβερός, και το πρόγραμμα τηρήθηκε κατά γράμμα. Α να τα λέμε κι αυτά γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μας.

Ωραία συναυλία.
Προσωπικά πέρασα ωραία Accept τους οποίους παρά την ηλικία τους κα ηλικία μου δεν είχα ξαναδεί.

_DSF4315 Accept live @ Thessaloniki 09-03-2017 by miltos, on Flickr

_DSF4257 Accept live @ Thessaloniki 09-03-2017 by miltos, on Flickr

Sabaton ωραία απόδοση, αυτό που περίμενα πάνω κάτω. To set list τους πάντως μου άρεσε.
Και καλός ήχος, τουλάχιστον εξώστη όπου ήμουν

_DSF4464 Sabaton live @ Thessaloniki 09-03-2017 by miltos, on Flickr

_DSF4401 Sabaton live @ Thessaloniki 09-03-2017 by miltos, on Flickr

_DSF4388 by miltos, on Flickr

Στο flickr υπάρχουν κάποιες ακόμη φωτογραφίες για όποιν θέλει, όχι κάτι συγκλονιστικό καθώς ήμουν πολύ μακριά. Αν κάποιος τις αναπαράγει παράκληση να αναφέρει την πηγή.

Ωραίες οι φωτο σου, εγώ ήμουν πίσω στο μπαρ, σαν γεράκος που είμαι, και βγήκαν μακρινές…