Samsara Blues Experiment - Long Distance Trip

όντως φοβεροί οι τύποι!Σε κάποια σημεία μάλιστα μου θύμισαν και τους μινσκ.επίσης ελπίζω στο επόμενο τους περισσότερη χρήση ανατολίτικων στοιχείων και σιτάρ,πιστεύω θα τους απογειώσει ακόμα πιο πολύ!

δεν το είχα σκεφτεί έτσι.
σε κάποια σημεία που χρησιμοποιούν “εξωτικά” όργανα ίσως αλλά δε νομίζω να μοιάζουν πολύ.
πάντως με έκανες να το ξανακούσω για να ανακαλύψω τυχόν ομοιότητες…

Ναι εντάξει απειροελάχιστες ομοιότητες με τους misnk εννοούσα.να ξαναθυμίσω και για όσους δεν τους έχουν ακούσει,τους devil’s blood που κινούνται και αυτοί σε ψυχεδελικό hard rock ύφος και με κολλητικές συνθέσεις!

το έπος for the lost souls πάντως, ειδικά μετά το 4ο λεπτό (εκεί που χώνει) είναι καρφί orange goblin ε \:D/.
πιο κάτω συναντάμε και τους doors :hippy:

center of the sun μου φερε μια πολύ ελαφριά δόση you lied από tool στην αρχή :-s

ο ξέμπαρκος.

Ωραίο δισκάκι, στόνερ και ψυχεδέλεια. Δένουν καλά και τα περίεργα μουσικά όργανα που βάζουν στα κομμάτια. Εμένα και kyuss μου θυμίζει σε κάποια σημεία. Τώρα ανάλυση track by track δεν έκανα σαν τον dude :lol:

Λαική επιταγή:

Φέρτε τους μαζί με τους My Sleeping Κarma & τους Endless Boogie για endless …jamming!

Μισό, γιατί έχω άγνωστες λέξεις… Ξηγήσου για Endless Boogie (τι; πως; που; γιατί;)…

http://www.musicdirect.com/product/82597

ααα σουπερ εξωφυλλακι…με ιντριγκαρει για το περιεχομενο του.Οι samsara παντως πολυ θετικη εκπληξη απο το πουθενα

δεν τους ξέρω καν.
παίζει κάποιο λινκ?

Το myspace τους δεν είναι και πολύ updated

Legal download (one track) & αγορά LP/CD εδώ:

http://www.noquarter.net/bands/eb.php

λοιπόν,οι endless boogie μουσικά είναι εξαιρετικοί.μου θύμισαν αρκετά και ted nugent.όμως με χαλάνε αρκετά τα φωνητικά και ο δίσκος έχει αδικαιολόγητα μεγάλη διάρκεια.

Αυτός λοιπόν είναι ένας υπέροχος δίσκος.

Μπα! Τον άκουσες; :stuck_out_tongue:

Γιεπ. Ξέρουν μπαλίτσα τελικά.

fixed.
ίσως τελικά και να είναι ο δίσκος της χρονιάς για μένα.

δισκάρα!!! αδιανόητο τριπάρισμα!!!:hippy:

Εξαιρετικός ο δισκός!!!Μου θυμίζουνε κατι σε (hard) pink floyd!!Μπράβο τους!!!

επειδη δεν ειχα ακομα εκφρασει την αποψη μου για τον δισκο θελω απλα να πω οτι σπερνει! οσες φορες και να τον ακουσω δεν το βαριεμαι ποτε…:slight_smile: