Sanctuary

απολυτα ρισπεκτ στο επος ονοματι Sanctuary…με 2 αλμπουμαρες στην πλατη και τιποτα να ζηλεψει απο “μεγαλυτερες” μπαντες,οι Sanctuary μαμανε το συμπαν…ριχτε γνωμες…!

τιτάνες. έτσι απλά.

δεν υπηρχε θρεντ για αυτη τη μπαντα?8O
ενιγουει. φοβεροι power-o-thrashαδες. future tense γαματο τραγουδι

Από τις καλύτερες metal μπάντες, με 2 δίσκους που είναι δεκάρια καρφωτά και μια εξίσου υπεραγαπημένη συνέχεια.
Από τα καλύτερα riffs που έβγαλε ποτέ το US Power, από τις καλύτερες φωνές που έβγαλε το US Power και στίχοι-τελειότητες.

Αυτά =)

Τι να πουμε τωρα για τις 2 υπερδισκαρες των ΘΕΩΝ?Ειμαι λιγο μικρος για να μιλησω για αυτη τη μπαντα…Ευχαριστουμε και για το Refuge Denied και για το Into The Mirror Black που στη χειροτερη ειναι στο top3 των καλυτερων us power δισκων ever.

Προσκυναμε…

[I]It’s been long since dark

Sitting here bathed in the moonshade
Underneath a willow tree
To stare above, the sky is burning
The diamonds dance in nocturnal symphony
What does it mean? How do I fit into the scheme?

Why is there dark sky above, what does it veil?
Is there a purpose to the point
Beyond the norm we hail?

Reflecting on my future to come
Underneath the crescent moon
Long since dark, and my thoughts are flowing
And deeper still, beyond the cloak of unknown
Relentless drone, why was I put here, left alone?

Why do I hunger to know what will I gain?
Is there true wisdom without end
Or will I find just pain?

How many times do we take for granted
Simple things that make life sweet
Enraptured by material longings
We miss the point, we need to know, to see
Beyond your being, and in the void lies the meaning

Just as the dark sky above had spoke to me
The answer came so clear, then vanished
For a moment I was free

I am free.[/I]

Και που να έκανε την παραγωγή στο Refuge κανένας πιο νηφάλιος άνθρωπος.

Όχι ότι με χαλάει, έχει την γοητεία της. Ειδικά αυτό το ρημάζω-οτι-βρω-μπροστά-μου Die For My Sins, δεν μπορώ να το φανταστώ με άλλο ήχο, μετά απο τόσα χρόνια που το ακούω έτσι.

Αλλά, λέμε τώρα. Ένας παραγωγός. Κανονικός.

You know we’re verging on the edge of an age
Then another century will turn the page

ΝΑΟΣ ΛΕΜΕ ΡΕ!

Ενταξει το into mirror ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου δισκους εβερ…Οταν το πρωτοακουσα ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο και για κακη/καλη μου τυχη το ακουσα πριν ακουσω νοτα απο nevermore και ετσι ποτε δεν μπορεσα να τους αγαπησω οσο επρεπε εχοντας παντα στο νου αυτον τον δισκο…Future tense, taste revenge.eden lies obscured,one more murder…
To refuge denied κατωτερο αλλα με τοση ενταση μεσα του που νομιζεις οτι θα σκιστεις στα δυο…ενω χτυπιεσαι…(ατοφιο μεταλ οι περιγραφες…)

Aπο τα λιγα αμερικανικα power που γουσταρω καργα… Μεγαλη μπαντα, πολυ μεγαλη!!!

Into The Mirror Black μέσα στους 5 καλύτερους δίσκους όλων των εποχών. Μιλάμε για ατόφιο 80’s heavy metal, με τη σοβαρότητα (με την έννοια της μη γραφικότητας) του μέλλοντος. Αιώνια επίκαιροι οι στίχοι του, αιώνια ξυράφια τα riffs του. Το Refuge μοιραία ένα πολύ μικρό κλικ πιο πίσω, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι άλλες (μεγάλες) μπάντες δε θα παίρνανε πίπες να το έχουνε γράψει.

Όντως, από τις λίγες power metal μπάντες που μου αρέσουν κι εμένα. Καταπληκτικός δίσκος το ‘‘Into the mirror black’’, ενώ και το πρώτο τους ακούγεται μια χαρά.

Απλά ΜΕΓΑ ΚΡΙΜΑ που οι νέβερμορ δεν παίζουν πια λάιβ κομμάτια των Σανκτσουρι. Στα 90ς έπαιζαν.
Αυτοί οι ΥΜΝΟΙ πρέπει να αποδίδονται λάιβ για να μαθαίνουν και οι νεότεροι οπαδοί.

Tο Into the Mirror Black είναι εξαιρετικό.
Προτιμάω πάντα τους Nevermore όμως.

Φανταστικοί και οι δυο τους δίσκοι, ειδικά το …Mirror… ! Κρίμα που το διάλυσαν αλλά ευτυχώς που οι Nevermore είναι μια από τις καλύτερες μεταλ μπάντες του σήμερα!

Μα ποσο μπουφος αυτος ο Dane !!
Διελυσε την ΥΠΕΡΓΚΡΟΥΠΑΡΑ τους Sanctuary για να φτιαξει την υπερπατατα τους Nevermore…[-X

μπα, δεν τους διέλυσε ο dane. τώρα περί ορέξεως, τηγανητή πατάτα :p.

quoted for truth !

Αμπαλοαλέρτ!!!

Κανονικά μιας και οι Nevermore είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα θα έπρεπε να είμαι εντελώς ικανοποιημένος για την τροπή που πήρε όλο το πράγμα. Και όμως ρε πούστη μου οι Sanctuary ήταν τεράστιοι και όσο σκέφτομαι κιθαριστικό δίδυμο Loomis-Rutledge με πιάνει κρύος ιδρώτας και με 2-3 ακόμα τέτοιους δίσκους πιστεύω ότι θα γινόντουσαν τεράστιοι. Αν υπήρχε ένα συγκρότημα που μπορούσε να σταθεί δίπλα στους Savatage ήταν αυτοί, αν υπήρχε κάποιος δίσκος που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το Master Of Puppets του Power αυτό θα ήταν το Into The Mirror Black. O Dane κλασσικά η καλύτερη φωνή του είδους και φυσικά η γνωστή “ιεροσυλία-κακία-κακεντρέχια” ότι ο καλύτερος δίσκος στον οποίο αναγράφεται το όνομα του Mustaine είναι το Refuge Denied ισχύει 100%:p:p.

Dane εν ετει 2009 ερμηνευει Sanctuary στο Studio Seven στο Seattle στο solo live debut του!!!

Eden Lies Obscured

Taste Revenge

απιστευτοι… το mirror black σιγουρα μεσα στο top 50 της επιλογης μου!!!

:thumbup::thumbup::thumbup: