Satyricon - Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2018 Fuzz Live Music Club

Oι Satyricon επιστρέφουν μετά από εννιά χρόνια στην Αθήνα! Μία από τις κορυφαίες μπάντες της νορβηγικής black metal σκηνής θα βρεθεί την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2018 στο Fuzz Live Music Club
Εισιτήρια προπωλούνται προς 55 ευρώ (διπλό / περιορισμένος αριθμός) και 29 ευρώ (μονό). Στο ταμείο, η τιμή θα είναι 32 ευρώ.

Διάθεση: τηλεφωνικά στο 11876, στα καταστήματα Reload, Seven Spots, Media Markt, Ευριπίδης, στο Viva Kiosk Συντάγματος (Ερμού 1, καθημερινά 9:00-21:00) και στο Viva Spot Τεχνόπολης (μέσα στον χώρο της Τεχνόπολης, είσοδος από οδό Περσεφόνης, Δευτ-Σαβ 11:00-19:00), καθώς και στα fuzzclub.gr και viva.gr.

Satyricon opening act (tba)

satyricon.no


Εγω το μονο που εχω να πω ειναι, ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ FUZZ???Κατα τ’αλλα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν χανεται αυτη η συναυλια.

Επισης…χμμμ 2 μερες μετα απο Kreator,αλλα δε γαμει. Ειναι δυο live που δεν χανονται

Το περίμενα 9 χρόνια αυτό το live…

Το πρόβλημά σου με το fuzz ποιο είναι ακριβώς; Αν είναι ο ήχος, εγώ μετά από καιρό που πήγα σε 2 live (Townsend και Grand Magus) μια χαρά ήχο είχε

Δελτίο Τύπου

Εκείνη είναι διαβολοβδομάδα: 21 Kreator, 23 Satyricon, 24 Iced Earth, 27 Fates Warning και Tankard

2 Likes

ξεχαστηκες. 27 TANKARD και μπύρες εχει το μενου

1 Like

Σωστός! Μέα κούλπα…Tankard it is

Της πουτάνας… τόσα live μαζεμένα, Kreator και Satyricon τα θεωρώ δεδομένα

Το προβλημα μου με το Fuzz δεν εχει να κανει με τον ηχο, αλλα με τον χωρο. Θεωρω πολυ καλυτερο χωρο το Piraeus Academy,καθως ειναι πιο μεγαλο και αμφιθεατρικο χωρις σκαλακια. Κατα τ’αλλα εχω δει παρα πολλες συναυλιες στο Fuzz,αλλα θεωρω οτι για Satyricon, δεν ειναι και ο καταλληλοτερος χωρος.

Καλά, προφανώς είναι καλύτερο το επικλινές δάπεδο του Academy, αλλά την συναυλία την διοργανώνει η Fuzz productions άρα θα την κάνει εκεί που δεν θα πληρώσει ενοίκιο

3 Likes

πάντως απ όσες συναυλίες έχω δει στο fuzz, ελαχιστες πραγματικα είχαν καλό ήχο.

Είχα σκυλομετανιώσει που δεν πήγα πριν εννέα ολόκληρα χρόνια στη φοβερή - απότι έμαθα -συναυλία. Αν τότε μου λέγανε ότι θα κάνουν καμιά 10ετία να έρθουν θα ήταν ακόμη πιο οδυνηρό…Ο καινούργιος δισκος δεν είναι καθόλου άσχημος. Λογικά θα κάνουν ένα σετ λιστ βασισμένο στα τελευταία 4-5 σιντάκια. Όπως αποδεικνύει και το λαιβ με την όπερα , στη σκηνή σπέρνουν !

Μια χαρα θα ταίριαζαν και στο Κύτταρο…

Εισιτήριον τσεκ!

1 Like

Υπερβολικος. Εκτος αν εχεις να πας απο το 2013 ξερωγω.

εχω να παω απο περσινή σεζόν, αμον αμαρθ, αν και δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχει αυτό. αν εσυ το βρίσκεις υπερβολικό πως ο ήχος στο συγκεκριμένο μαγαζί κυμαίνεται στο φάσμα “κακός - αξιοπρεπής”, δικαίωμά σου φυσικά. αυτή είναι όμως η δική μου εμπειρία

Γνωμες ειναι αυτες, προσωπικα τις τελευταιες ξερω 'γω 5-6 φορες που πηγα Fuzz ηταν παρα πολυ καλος ο ηχος. Το Gagarin ειναι που δεν παλευεται πλεον…

2 Likes

για το μαγαζι που αναφέρεις, συμφωνώ και επαυξάνω. δεν υποστήριξα ενα μαγαζί αντί ενός άλλου. διαπίστωση εκανα

Οι Amon Amarth πως ηταν;

Σε ρωταω απο ποτε εχεις να πας γιατι ενω στην αρχη ηταν απαραδεκτος ο ηχος εκει, εκαναν διαφορα πραγματα (αλλαγη κονσολας, αλλαγη διαρυθμισης) και πλεον συνηθως ο ηχος ειναι πολυ καλος.

Θα γινει χαμος σαυτο το live

On Thorns I Lay support στους Satyricon!