Savatage

και εγώ από spv εχω το gutter ballet και το edge of thorns και είναι οκ

Ναι αυτα ειναι οκ , αλλα το streets απο την spv κυκλοφορησε ετσι και χειροτερα απο αυτο που εδειξε ο dude. Εγω το ειχα βρει με πολυ πιο εντονες καθετες γραμμες.
Και δεν μπηκε η δισκογραφικη καν στον κοπο να βαλει μελανι στον εκτυπωτη ξερωγω να τα ξανακανουν σωστα. [-X
Ε μετα βρηκα και αγορασα την εκδοση της Atlantic. 8)

Εγω το streets το έχω απο την concrete και πολλά tracks δεν τα έχει διαχωρισμενα. π.χ. somewhere in time/believe ειναι σαν εναν track στο cd και όχι 2. εξωφυλλα και τα ρεστα πάντως ειναι μια χαρα.

Eτσι και στης Atlantic.

Δεν ηταν επιλογη του συγκροτηματος να ειναι ετσι ?

Ακατανοητο παντως.

“Altough it was originally intended to be a double album, Streets includes 16 tracks in its final form. O’ Neill explains that they decided that this would keep the price down. A lot of Savatage fans back then were young kids, and they didn’t want them to take the double hit of a double price”.

αυτη η μπαντα εδω και παρα πολλα χρονια απλα δεν ακουγεται.

μπορεί να φταίει το γεγονός ότι αυτή η μπάντα εδώ και παρα πολλά χρόνια απλά δεν υπάρχει :lol:

Αυτο πηγα να γραψω κι εγω αλλα μαλλον θα εννοει οτι ειναι μεχρι ΚΑΙ το EoT.Και στις 2 περιπτωσεις γελαει και το πλαγκτον.

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ???
NEW ALBUM WHAT???

ναι, το εχω δει και εγω…
ας περιμενουμε λιγο και θα δουμε…
γιατι οσο ευκολα ακουστηκε τοσο ευκολα μπορει και να μην υπαρξει αλλο αλμπουμ απο savatage…
μακαρι παντως :roll:

Το καλύτερο για μένα είναι το Hall of The Mountain King, δεν υπάρχει ούτε ένα κομμάτι εκεί μέσα να είναι έστω μέτριο…

μετά βάζω με σειρά Gutter Ballet, Power Of The Night, Sirens

Gutter Ballet νομιζω…ομορφη μουσικη

καλα αμα υπαρξει νεο SAVATAGE album και περιοδεια εγω θα πεθανω δε κανω πλακα…

και εχουμε και νεο jon olivas pain τωρα που μπορει να μην ειναι savatage ωστοσο ειναι οτι πιο κοντινο υπαρχει στους θεους και μονο που ειναι ειναι jon oliva…

ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΠΟΣΟ ΘΕΟΙ ΕΙΝΑΙ!!!

σύμφωνα με το νικ σου θα έπρεπε να είσαι ήδη πεθαμένος και ν αναστηθείς άμα υπάρξουν savatage πάντως.

Ε ναι.

Κατά τ’ άλλα, CIIC, JOP, TSO και Machines of Grace μια χαρά χώνουν, έστω και ως υποκατάστατα!

ναι αλλα πιστευω πω αν οι savatage δεν εχουν σκοπο ν ξαναβγαλουν cd πρεπει τουλαχιστον να κανουν μια αποχαιρετηστηρια περιοδια…

Μακαρι να ξαναεβγαζαν κατι καινουριο, θα γινοταν χαμος στην περιοδεια. Οσο ζουμε ελπιζουμε, καλα και τα υποκαταστατα, αλλα τιποτα δεν ειναι σαν το πρωτοτυπο…

συμφωνω! θελουμε original SAVATAGE ρε να κλαιμε και να χτυπιομαστε 2 ωρες…

Θα κλαιμε πιο πολυ καιρο και πριν και μετα την συναυλια…

Τι εννοεις δεν ακουγεται ΡΕ?πες μου ενα γαμημενο τραγουδι απο οποιονδηποτε δισκο σαβαταζ που δεν παταει κατω δισκογραφιες αλλων συγκροτηματων που υποθετω για σενα “ακουγονται”.Ευχομαι ατομα σαν εσενα να μην αξιωθουν ξανα να ακουσουν την γαμημενη ΧΑΡΗ που ονομαζεται [SIZE=“7”]SAVATAGE[/SIZE] και βαζω στοιχημα οτι εισαι απο αυτες που ακουν σεπουλτουρα,προσπαθουν να φτυσουν για να ναι θρας και φτυνουν το κεφαλι τους.ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ