Savatage

Από τις πολύ αγαπημένες μπάντες και κρίμα που δεν είχαν την επιτυχία και την αναγνώριση που έπρεπε…Ολοι οι δίσκοι τους είναι ένας και ένας οπότε θα αναφέρω αγαπημένα κομμάτια

Ηall of the mountain king
24 hours ago
Power of the night
Sirens
Gutter Ballet
Shes in love
When the crowds are gone
Edge of thorns
He carves his stone
Follow me
Handful of rain
Turns to me
Wake of magellan

Το Sirens ειναι πραγματικα δισκαρα.Ξεχασα να το αναφερω.Ειναι πολυ βαρυ και σκοτεινο.Πρωτος τους δισκος.Δειτε στο youtube Criss Oliva 17 Χρονων με το υπολοιπο συγκροτημα να παιζουν Crazy Train,εδω:http://www.youtube.com/watch?v=DmExUrKR5NA.Σολαρει φοβερα ο Criss ακομα και σε τετοια ηλικια.

Savatage - All That I Bleed - Greece 2002

Na thimi8oun oi palioi…vevaia dn kserw an einai athina i salonica pantws to video aksizei!!!

Πωπω, εντάξει. Η τρίχα κάγκελο!

επειδη ξερω πως καποιος εχει τραβηξει το λαιβ της θεσσαλονικης μαλλον αυτο θα ειναι. δεν ειδα το βιντεο επειδη την κανω τωρα. οταν το δω θα σας πω, αν και απο αθηνα χλωμο να ειναι…

φοβεροί…:respect:

Oi Savatage einai mia apo tis mpantes poy se kanoyn na 8ewreis th moysikh kati anwtero apo texnh . H poiothta ksexyllizei apo ka8eti poy exoyn hxografhsei ,an ekseresete to “Fight for the Rock” . Agaphmenoi diskoi : “Power of the Night”, “Hall of the Mountain King”, “Gutter Ballet”, “Streets: A Rock Opera” .Monadikh patata : “Fight for the Rock”

ΘΕΟΙ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥΣ R.I.P. Cris
Ελπίζω να αποφασίσουν να σταματίσουν τα projects και να ασχοληθούν ξανά σοβαρά μαζί τους. Το poets and madmen ήταν πραγμάτικά πολύ καλό και το πιστεύω ότι μπορούν να βγάλουν ξανά κάτι εξαιρετικά αξιόλογο… (εδώ ο oliva μόνος του με τους pain βγάζει ωραία πράγματα)

Δεν υπαρχουν λογια…

Απ’τις λιγες μπαντες που κλαιω με τα τραγουδια τους, που βγαζουν τετοιο συναισθημα, που σε χτυπανε στην καρδια και στην ψυχη με τη μια… Συνθεσεις οπως τα Believe, When the crowds are gone, Gutter Ballet, Watching u fall, Edge of thorns, All that i bleed κλπ ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ!!! Επισης ο τροπος με τον οποιο χαθηκε ο Criss κανει ακομα πιο τραγικη αυτη τη μπαντα + ολα τα υπολοιπα προβληματα που ειχε(οικονομικα κυριως)… Αυτο που ελπιζω ειναι στο να ξανα βγουν στο δρομο, να τους δω εστω και μια φορα live…

Και να φανταστείς πριν μερικά χρόνια είχαν έρθει στο sporting (ένα τετράγωνο από το σπίτι μου) και δεν πήγα!! Τι λαλακίες που έχω κάνει κ εγώ!!!#-o

Kαλα, ουτε εγω ειχα παει… Βεβαια, μεγαλυτερη μαλακια που δεν ειχα παει στον Oliva πιο προσφατα…:x :x :x :x :x

Mεγάλη γκρουπάρα. Το Hall of the Mountain King είναι το αγαπημένο μου αλλά τα περισσότερα είναι γαμάτα

Η συναυλία του Oliva ήταν καλή ευκαιρία να ακούσεις κλασσικά κομμάτια Savatage, αφού το συγκρότημα πλέον δεν υφίσταται. Όλοι έχουν τα δικά τους project (Oliva’s Pain, Chris Caffery, Trans Siberian Orchestra, Circle II Circle) και δεν φαίνεται στον ορίζοντα κάποια επανένωση για καινούργιο δίσκο. Το μόνο που βλέπω, κάποια στιγμή να ενωθούν να κάνουν κάποια αποχαιρετιστήρια περιοδεία, να βγει και κάποιο live cd/dvd.

Oi savatage einai h agaphmenh mou mpanta kai xarka polu vlepontas ola auta ta posts apo atoma pou sevontai kai ektimoun thn douleia tous. Kai gw eimai tis apopsis oti einai isws mia adikoxamenh mpanta sumfwna panta me tis diskares pou emfanos exoune vgalei alla kai me thn kapoia apaksiosh pou eixan apo to metalliko koino.:frowning: :frowning:
Eixa diavasei se mia sunenteuksi tou john pou elege oti tha ksana enwthoun gia na kanoun ena teleftaio cd me olous tous mousikous pou eixan sunergastei mazi. As elpisoume se ena telos to opoio pragmatika tha aksizei sthn banda alla kai se mia europaikh periodeia mias kai oute kai gw exw kateferei na tous dw apo konta, etsi gia na perasei kai ayth h mpanta sthn istoria.

Λοιπόν,

http://www.youtube.com/watch?v=Fr5PAIaHCN4

Τι κομμάταρος.

…:drunk:

Μ αρεσει η ομοφωνια του τοπικ!(εκτος του Γαλατη Bluezlick!:stuck_out_tongue: )

Oντως προκειται για μπανταρα με καταπληκτικα τραγουδια.Εχουν ειπωθει οσα πρεπει να ειπωθουν,οποτε ας προσθεσω και γω απλα τους δικους μου αγαπημενους δισκους.

1.Gutter Ballet
2.Edge of thorns
3.Handful of rain(γιατι ο scolnick ειναι θεος)
4.Streets
5.Wake of Magellan.

Hall of the mountain king???:-k

Aν συνεχιζα θα τα βαζα ολα,οποτε δεν θα ειχε νοημα!:stuck_out_tongue: .Καταπληκτικος δικος αλλα δεν ειναι παντως μεσα στην 5αδα μου.Προτιμω το Hall of the mountain grill των θεων Hawkwind…8)

και ας μην ξεχνάμε και το in the court of the crimson king μιας κ τα πιασαμε!!:stuck_out_tongue:

Meta apo akroash kai xezoumisma twn booklets twn Dead winter dead kai Wake of Magellan,1 exw na pw: KANTE RE-UNION RE REMALIAAAAAAA.