Savatage

  1. r.i.p μεγαλε

με 'χει συνοδεψει η μουσικη του σε δυσκολες στιγμες. νιωθω σα να τον εχω γνωρισει απο κοντα. R.I.P

…πάντα στις μνήμες μας και τις καρδιές μας:):!:

Τη λατρεία μου την ξέρετε για την συγκεκριμένη μπάντα. Δεν χρειάζεται να πω πολλά για τον άνθρωπο που με έχει σημαδέψει μεταφορικά αλλά και κυριολεκτικά αφού θα κουβαλάω για πάντα μαζί μου στη γάμπα μου την κιθάρα του!

20 χρόνια…

Κρίμα που δεν έγινε κάτι σαν memorial, σαν άτυπο reunion…

αγοράστηκε σήμερα, από τον Τζο (musicland) και νιώθω ευτυχισμένος :yahoo:

Για πες τιμή λίγο (σε πμ αν δεν γίνεται εδώ). Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό.

22ευρώ, ο αδερφός μου το πήρε και λέει ήταν το τελευταίο, ένα έφερε ο Τζο για να δει τι έχει (…) και δεν ξέρει αν θα φέρει άλλα

απο τα ιντερνετς αγορια μονο. δεν εχει νοημα πλεον

http://www.play.com/Music/CD/4-/51505340/Streets-A-Rock-Opera/Product.html?searchstring=SAVATAGE%3A+'Streets%3A+A+Rock+Opera'+Narrated+&searchsource=0&searchtype=allproducts&urlrefer=search

Δεν έχουμε κάρτα όμως για τα ιντερνετς ρε γαμώτο. Το φοβάμαι λιγάκι πως δεν θα το βρω πουθενά. Anyway θα δείξει.

να βγαλετε μια χρεωστικη. απλο ειναι

Οντως δεν ειναι δυσκολο να βγαλεις μια χρεωστικη, αν δεν εχεις λεφτα για πεταμα και θες να παιρνεις και τα cd σου το internet σε βγαζει ασπροπροσωπο. Τι λεει το Streets: A Rock Opera (Narrated Version), το dvd εχει καλο υλικο?

Μιας και το άκουγα πάλι σήμερα… Ο λόγος για το Poets and Madmen. Το ιδανικό κλείσιμο μιας καριέρας και μιας δισκογραφίας.

Κρίνοντας δε απ’ τους Trans - Siberian Orchestra, συνθετικά η ομάδα δε πολυτραβάει πια όπως τις χρυσές εποχές - αν κι έχουν δώσει αξιόλογα κομμάτια -, εκτός αν γράφουν επιτηδευμένα σε άλλες φόρμες και βγαίνει αυτό το μέτριο αποτέλεσμα.

Ρε γαμωτα κι εμένα μου αρέσει το Poets… το βρίσκω αξιολογότατο…
Δεν λέω ότι είναι σαν κάποια διαμάντια του παρελθόντος, αλλά μου αρέσει το άτιμο…

η φάση ειναι οτι σκεφτόμουν μέσα στο λεωφορείο χθες, το ίδιο πράγμα!
ναι είναι πολύ καλός ο δίσκος και όποιος λέει το αντίθετο μάλλον τον προσπέρασε κάπως εύκολα. αν και είναι γεγονος πως οταν βγήκε, τα σχόλια μιλούσαν για εναν μέτριο δίσκο. με τον καιρό πάντως άλλαξε γνώμη πολύς κόσμος

Και συνθετικά το ‘χει πάρει πάνω του ο Caffery. Μαζί με Oliva & O’ Neil.

Μπαντα σαν κ αυτη δεν θα ξαναυπαρξει στον κοσμο ολο.
Τι να λεμε τωρα…Αν ξαναδω ποτε τον Jon το μονο που θα φροντισω να του πω ειναι ενα μεγαλο ευχαριστω…

Είναι πολύ ωραίος δίσκος. Απλά είναι ο χειρότερος της μετά-Criss εποχής και στα δικά μου αυτιά ο 2ος λιγότερο καλός μετά το “Fight For The Rock”. Κρίμα πάντως στο καλύτερο τραγούδι του δίσκου να παίζει το σόλο ο μυρωδιάς ο Pitrelli…:frowning:

για ποιο δίσκο λες;

Poets αφού γι’ αυτό μιλάνε πιο πάνω. Όσες φορές κι αν έκανα κατάταξη δεν μπόρεσα να το βάλω πιο πάνω απ’ την προτελευταία θέση χωρίς να αναιρεί το γεγονός ότι τον ακούω ευχάριστα μια στο τόσο. Still, τα πρώτα 3 τσαμπουκαλεμένα μεταλοάλμπουμ μου αρέσουν περισσότερο…και προφανώς οι πρώτες θέσεις πάνε στην '87-'93 era που μεγαλούργησε ο μεγαλύτερος μέταλ κιθαρίστας του σύμπαντος…

Αυτα τα διαμαντια εχουν ποσταριστει ποτε εδω;