Savatage

http://www.youtube.com/watch?v=Nr7vIkhxtLg

51…

[B][SIZE=4]SAVATAGE [/SIZE]ΡΕ ΖΩΑ!!![/B]

[B]Gutter BalletLIVE RODON CLUB 1996[/B]

*O κόσμος τους πρώτους στίχους…

[B]Hall Of The Mountain KingLIVE RODON CLUB 1996[/B]

*Oh yeah, yeah, yeah, yeah…

[B]Edge Of ThornsLIVE RODON CLUB 1996[/B]

*ΠΑΙΞΕ ΡΕ ΟΛΙΒΑ, ΠΑΙΞΕ ΡΕ [B]ΜΟΥΝΙ[/B]!!!

[B][SIZE=4]ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΑΙΞΕ 10 LIVE ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΕΥΑ[/SIZE][/B]

…μονο δάκρυα…

…τι μου θύμισες τώρα…

Κατεβαίνω βαθιά στα λαγούμια της μνήμης αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ για ποιο γαμημένο λόγο είχα χάσει αυτή τη συναυλία

Γιατί δε μας άρεσε τότε το Dead Winter Dead μήπως;

Το συνδρομο “αναγνωριση αφτερ ντεθ” ε; :stuck_out_tongue:

after dead winter dead

τιγκα ήταν το ροδον εκείνο το βράδυ, σοβαρευτείτε…

by the way το έχω όλο σε κασσέτα αλλά το deck θέλει service

Μπορώ να το ψηφιοποιήσω εγώ αν θες :).

αν δε σε πειράζει που 20 χρόνια πριν ήξερα όλους τους στίχους :smiley:

Για όσους δεν το έχουν ακούσει, ψάχτε την αποχαιρετιστήρια συναυλία του Jon πίσω στα 1992.πέρα από το ιστορικό της υπόθεσης η συναυλία αυτή ξεκαθαρίζει τα όσα έχουν ακουστεί μέσα στα χρόνια όσο αφορά το γιατί σταμάτησε το ξωτικό να τραγουδάει, η αλήθεια είναι ότι η φωνή του ήταν αρκετά επιβαρυμένη για να συνεχίσει να περιοδεύει

Sent from my ZP700 using Tapatalk

Μπορεί το Wacken Festival να βρίσκεται σε εξέλιξη (το παρακολουθείτε σε live streaming από το Rock is Dead) αλλά οι διοργανωτές ανακοίνωσαν το απόγευμα του Σαββάτου τις πρώτες 15 μπάντες για το επόμενο φεστιβάλ.

Ανάμεσα τους και μία μεγάλη έκπληξη αφού όπως αναφέρεται θα παίξουν οι Savatage (!) στην πρώτη τους εμφάνιση από τις 17 Οκτωβρίου του 2003!!

Δεν έχουμε ακόμα λεπτομέρειες για το Line up που θα έχει η μπάντα, ξέρουμε όμως ότι η εμφάνιση τους θα γίνει αμέσως μετά από αυτή την των Trans Siberian Orchesta.

Και για τα δύο συγκροτήματα αυτές θα είναι οι μοναδικές ευρωπαϊκές τους εμφανίσεις.

πολλά κεράσια μικρό καλάθι, αλλά και πάλι.

Είμαι ήδη εκεί.

Το ειδα πριν λιγο στη σελιδα τους.και δεν αισθανομαι καλα.χαχα.φερτε SAVATAGE εδω να πεσει η κυβερνηση λεμε.

!!!

σταματησε η καρδια μου…θα ειμαστε εκει…δε ξερω τι να πω

Μοναδική ευρωπαϊκή εμφάνιση λέει…χλωμούς μας κόβω. Αλλιώς οικονομία από…χθες!

Ταχυπαλμία απ’ την ώρα που το διάβασα. Ήδη μαζεύω λεφτά έστω και μόνο για τη μέρα των 'Tage και ελπίζω σε μεγαλύτερη περιοδεία ή έστω σε TSO στην Ελλάδα.

TSO στην Ελλάδα Ξ Ε Χ Α Σ Ε το απλά. Δεν υπάρχει περίπτωση δυστυχώς.

Το μόνο που μπορούμε να ελπίζουμε είναι περιοδεία Savatage το 2016 στην Ευρώπη. Αν γίνει το θεωρώ απίθανο να μας αφήσουν απ’έξω.