Savatage

:slight_smile:

1 Like

ειδες πως ειναι οταν παιρνεις μισες δηλωσεις ; :stuck_out_tongue:

2 Likes

Άσε ρε αλεπουδιάρη!

1 Like

καρδουλες παντου ρε Παντελο !

1 Like

Καλά λέτε ότι θέλετε αλλά το Fight For The Rock έχει κομματάρες μέσα.

1 Like

Πίεση χρόνου από την εταιρεία.

1 Like

και γαμώ είναι :+1:

αλλά πολύ έντονο στ αυτιά μου το Deep Purple ή Led Zeppelin vibe στην προσέγγιση των φωνητικών και των πλήκτρων ( ίσως ) ;;; Περισσότερο Led Zeppelin

Σίγουρα το Fight for the rock είναι ένας καλός δίσκος από μια μπάντα που μας έχει συνηθίσει σε αριστουργήματα, οπότε μοιραία ένα 7ρι στα 9ρια & 10ρια μοιάζει κακό

2 Likes

δυστυχως για μενα ουτε καν πλησιαζει το 7αρι.

και το απο πανω ενα μετριο generic κομματι ειναι , και ποσο μαλλον απο μια μπαντα που εδειχνε να εχει μεγαλειο πριν καν ηχογραφησει το HOTMK.

Fight For The Rock, Out On The Streets, Crying For Love, She’s Only Rock n’ Roll και το αδιανόητο Red Light Paradise (που είμαι σίγουρος ο Κροκίδης από κει έχει πάρει την εισαγωγή στο Καμπαρντίνα του Βασίλη) είναι απλά κομματάρες. Αντικειμενικά πάντα :smiley:

5 Likes

Γνωστή η ιστορία του άλμπουμ

Δεν είναι δικιά τους ευθύνη

Για μένα έχει καλά τραγούδια

powerslave ρε, ειδικά όσες φορές τον έχω δει λαηβ :grin:

1 Like

Χμμ, τα έβαλα όλα παράλληλα να παίζουν. Ίσως έχεις δίκιο, αλλά νομίζω πιο κοντά “ακούω” το Red Light παρά το Powerslave.

1 Like

ενταξει δεν θα τα πω κομματαρες , καταλαβαινω ομως γιατι σε εναν “βαμμενο” οπαδο της μπαντας αρεσουν πολυ.

[quote=“freedomofrock, post:1970, topic:2966”]
Αντικειμενικά πάντα :smiley:
[/quote] για αυτο και μονο , καρδουλες αγκαλιες , εκτιμηση κτλ !!!

2 Likes

εδώ νομίζω γίνεται ξεκάθαρο το γιατί ποτέ μα ποτέ δεν θα δούμε σοβαρό reunion από τους Savatage… μόνο οι Metallica τους περνάνε(τους TSO) σε αριθμό εισιτηρίων και μιλάμε για περιοδεία που διαρκεί 1,5 μήνα ε

1 Like

Άσχετο, αλλά μόλις είδα ότι υπάρχει κόσμος πολύς (298.000 λέει!) που πληρώνει το αντίτιμο του εισιτήριου για να δει Queen + Adam Lambert, μου ήλθε μια ελαφρά τάση προς εμετό!

Εισαι σοβαρος? Καταπληκτικη περιοδεια ειναι η συγκεκριμενη, και ο Adam Lambert φοβερος ερμηνευτης και showman.

2 Likes

Κι η Γκάγκα είναι τρομερή. Πρόταση: ας βγουν μαζί στην επόμενη περιοδεία. :no_mouth:

$100 το εισιτήριο. Απλά, όχι.

Τεράστιο νούμερο το 1,01 εισητήρια των TSO

Για Queen συντάσσομαι με @QuintomScenario .

Οποιος εχει δει την περιοδεια δεν εχει μεινει ουτε ελαχιστα παραπονεμενος. Εσυ που δε θελεις να τα δωσεις, μην τα δωσεις. Μιλαμε για μια απο τις μεγαλυτερες μπαντες ολων των εποχων, με εναν καταπληκτικο φροντμαν. Ο καλυτερος φροντμαν ολων των εποχων πεθανε πριν 25 χρονια, τι να γινει τωρα. Αμα μπορουσαμε να τον αναστησουμε και να τον βαλουμε αυτον μαζι με τους Κουην θα το καναμε, αλλα δε γινεται. Δε σε υποχρεωνει κανεις να πας, μπορεις αλλωστε να πας να δεις τους Metallica 4-5 φορες στην ιδια περιοδεια με 100 καθε φορα :stuck_out_tongue:

1 Like