Οι Scorpions στη Ξάνθη, στο γήπεδο του ΑΟΞ [24/7]

Ορίστε που’χατε και παράπονα για το Στρατό. Βραδιά Οπλίτη με τους Σκόρπιονς!

Νο μορ Βέρα Λάμπρου και Πέγκυ Ζήνα! :lol:

Πέρα από πλάκα, είναι καλό για το κοινό της Β.Ελλάδας. Όσοι είστε από και κοντά, στηρίξτε!
Να φανταστώ πως θα σκάσει και κόσμος από τις γύρω χώρες (Βουλγαρία, Τουρκία)? Δίπλα τους θα’ναι…

Μπα, η γεννήτρια της ταβέρνας δεν θα σηκώνει τον εξόπλισμο…

Ακουγότανε από πέρισυ αυτό μετά τη μεγάλη επιτυχία που είχε το φεστιβαλ με την Παπαρίζου να φέρει τους Σκορπιούς…

Για να μην λέτε κάποιοι ότι κράζω συνέχεια, το άλλο με το festival που δίνουν ευκαιρία σε ένα ελληνικό συγκρότημα να παίξει είναι μια πολύ καλή κίνηση…

Κατι ακουσα για Scorpions στη γιορτη κρασιου στη Νεα Αγχιαλο,ισχυει?

οταν τα λεγα εγω νομιζεις εκανα πλακα ? :lol:

βασικα στο φεστιβαλ του Αρδα θα παιξουν και ειναι ευκαιρια να δωσουν λιγη ζωη στο φεστιβαλ που ηταν καποτε ροκ και τα τελευταια χρονια ψιλοψοφησε (μας εφεραν μεχρι χατζηγιαννη και παπαριζου). Παντως μπραβο, εγω το βλεπω με καλο ματι.

αλλα εδω που τα λεμε οταν μπαινεις στο σαϊτ τον σκορπιονς και βλεπεις στα tourdates τις Καστανιες φαινεται λιγο surreal. δηλαδη αμα ηταν για οποιαδηποτε αλλη μεγαλη μπαντα θα νομιζα οτι ειναι πρωταπριλιατικο. Αλλα λεω σκορπιονς είναι, γιατι όχι?

οταν πριν το 1990 δεν ερχόντουσαν ελλάδα, γκρινιάζαμε… Τώρα πάλι γκρινιάζουμε που έρχονται συνέχεια

Για τη Β. Ελλάδα είναι ότι πρέπει, ίσως μαζευτεί κόσμος και από Βουλγαρία, Τουρκία

παίζουν ήδη στο Καβάρνα (Βουλγαρία), αλλά αυτό είναι στο βορρά, στα σύνορα με Ρουμανία. Οπότε παίζει να σκάσουν απο Ν.Βουλγαρία και Τουρκία…

Το οτι καποιοι τωρα πρωτοακουσατε το φεστιβαλ του Αρδα δεν σημαινει οτι οι Σκορπιονς ξεπεσαν ε? Λεω τωρα…

Άντε και στο Κοσμόπολις στην Καβάλα!

Πάμε και στο πανηγύρι της Τεγέας…

LOL νομιζω το εχουν χασει λιγο…δεν τους θελει κανεις αλλος στην ευρωπη και ερχονται μονο ελλαδα πλεον?:lol:

Μακαρι να βγω λαθος αλλα δεν πιστυω οτι θα εχουν επιτυχια ολες αυτες οι συναυλιες τους στην ελλαδα γιατι απλα ο κοσμος θα χωριστει να παει εκει που ειναι πιο κοντα και πολυ λιγοι θα πανε σε 3 πχ συναυλιες…στο τελος θα παιζουν μπροστα απο 100 ατομα μονο. Ελεοσ…:?

ναι γιατι τις προηγουμενες χρονιες ειχαν φερει uriah heep, thin lizzy, kansas, jethro tull και για καποιον που το ξερει ειναι αναμενομενο να κλεισουν και οι σκορπιονς

…μάλιστα…

βύσμα έβαλαν για να πάρουν μόρια και να έρθουν μετά Αθήνα.

πάντος δεν είναι πρωτόγνωρο. στα σκηνάκια παίζουν σκορπιοί γενικά…

χαχαχαχα με ενισχυτες μπαταριας τοτε…:smiley:

Και αυτες τις μπαντουλες στην ιδια ταβερνα με την μικρη γεννητρια τις βαλανε να παιξουν??? :-k

Περιττο να πω οτι απο μικρος που τους ακουω εχω δει 2-3 φορες στο ονειρο μου οτι παιζουν live στην πολη μου. Οποτε ξερετε την γνωμη μου και γι’αυτο. :slight_smile:

Χαχαχαχα!
Τέσπα, όταν έλεγα για κατάντια μου την λέγατε.
Όχι είναι πρωτοπόροι ρε.

ψψψψιτ…συμαζέψου :stuck_out_tongue:

εγω παντως θα συμφνησω μαζι του. δεν λεω μεγαλη μπαντα οι scorpions και τους εχω δει 3 φορες θα τους δω και 4η στην αθηνα αλλα τι αλλο θα κανουν δλδ…με αυτα που κανουν μας δειχνουν πως μια τεραστια μπαντα μπορει να ξεφτιλιστει.

καλο γι αυτους που μενουν κοντα κτλ αλλα greek tour? παμε καλα?