SCORPIONS Announce North American Tour With MEGADETH

Μια χαρα ειναι οι Ραδιο Αρβυλα ρε :smiley:.

Ειπαμε, η Ελλαδα δεν εχει ροκ κοινο. Στη Μαντοννα πηγανε οι παντες λιγω δημοφιλιας. Σιγα μην ηξεραν πανω απο 5 τραγουδια οι περισσοτεροι.

1 Like

Κοίτα ούτε οι Τρύπες μου λένε πολλά, όμως καταλαβαίνω ότι έχουν προσφέρει κάτι σε αυτό που ονομάζεται “ελληνικό ροκ” δεν μπορώ όμως να πω το ίδιο για τους Πυξ Λαξ. Άσε που θεωρώ πολύ πιο τίμια την στάση τους να μην κάνουν reunion για τα φράγκα(προς το παρόν έστω) αντίθετα με τους Πυξ Λαξ. Θα μου πεις, και πολύ σωστά, ότι και οι Scorpions κάνανε κάτι παρόμοιο, συμφωνώ. Αλλά και πάλι άλλα τα μεγέθη.

απλα και οι αρβυλες καταντουν κουραστικοι οταν κολλανε με τα ιδια και τα ιδια.μετα φαινεται σαν να υπαρχει εμμονη…κι εγω γελασα μια,δυο,μετα ομως ηταν βαρετο,οταν δω να κανει το ιδιο ο παναγιωτοπουλος με τους deep purple(το αγαπημενο του συγκροτημα),οι οποιοι πλεον ασελγουν πανω σε μια μυθικη μπαντα απο την οποια λειπουν τα πιο βασικα μελη,τοτε θα πω κι εγω οτι εχουν χιουμορ

1 Like

Υπερβολικό σε βρίσκω αλλά καταλαβαίνω τι θες να πεις γενικότερα

Οι Scorpions κάποτε μας μάθανε μπαλίτσα πάντως. Έχουν πάρα πολλές δισκάρες

1 Like

σε ποιο πραγμα ειμαι υπερβολικος;

σε αυτό που μπόλνταρα

πιστευω οτι θα επρεπε να αλλαξουν ονομα.ειδικα και μετα τον χαμο του Lord.λειπουν τα βασικα μελη

Αυτό είναι γενικότερο φαινόμενο όσον αφορά τις πιο εμπορικές συναυλίες. Και στους Depeche Mode το 2013 οι περισσότεροι τα 3-4 χιτάκια ήξεραν (Personal Jesus, Enjoy the Silence κτλ). Όπως και στους Muse πέρσι. Οι περισσότεροι είχαν πάει για το Starlight και 2-3 άλλα.

Έλα ρε τώρα κι αυτό είναι υπερβολικό. Έχουν τα 3 από τα βασικότατα 5 μέλη μιας εκ των χρυσών περιόδων, εδώ άλλοι αλλάζουν όλη την μπάντα και συνεχίζει ένα άτομο με το όνομα, τι θα πρέπει να πουμε για κάτι τέτοιους δηλαδή;

2 Likes

Μερακλήδες από τους λίγους

4 Likes

Το βιντεοκλίπ είναι ο ορισμός των '80s…και τραγουδάρα προφανώς

3 Likes

ο Ορισμος των 80s και το ανοιγμα στην Αμερικανικη αγορα! Ολοι αυτην ειχαν στοχο !

1 Like

Οι δισκοι των Scorpions απο το In Trance μεχρι το Love At First Sting ειναι ιερα ευαγγελια του Hard Rock… Η πρωτη μπαντα που εμαθα στην ζωη μου απο την μανα μου που τους ακουγε φανατικα… Τι αναμνησεις να κοιταω με περιεργια το βινυλιο του Lovedrive και του Love At First Sting σε ηλικια 6 χρονων και να πωρωνομαι με τα τραγουδια τους…

3 Likes