Scorpions

Οκ, δεν είναι κακό να μην ξέρεις. Αλλά να λες ανακρίβειες και με απόλυτο τρόπο είναι.
Για τα υπόλοιπα ας απαντήσουν οι άλλοι.

¶ντε καιρός να ξαναγίνει τσέρτσελο :stuck_out_tongue:

Τι τώρα μας το παίζεις έξυπνος εσύ α? Ούστ ρε!

Μουαχαχαχααχαχαχαχα…:stuck_out_tongue:

To 1o bold ειναι ασχολιαστο
Το 2ο στη γλωσσα της μουσικης λεγεται “φαλτσετο”

Τωρα αν πραγματικα πιστευεις αυτα που λες καλο θα ηταν να ακουσεις και τπτ αλλο.Η μουσικη εχει προχωρησει ε.
Εκτος αν εισαι 15 χρονων που τωρα μπαινεις στη ροκ μουσικη οποτε σε δικαιολογω

Εντιτ:Τωρα ειδα για το Χαλφορντ που ειναι κι αυτο ασχολιαστο

1974 --> Μηπως … λεω μηπως σου λενε τπτ τα ονοματα Rush και Yes ? :-k
To the sails of charon δν ειναι power metal .
1980 --> πανε τσεκαρε λιγο εδω καποια πραγματα http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sabbath_discography

Στην τελικη , μηπως εχεις ακουσει για ενα groupακι τους LED ZEPPELIN ?? Για ψαξε λιγο να διαβασεις ποσες συναλιες εκαναν , και πως ηταν sold out σχεδον ολες και το ξανασυζηταμε.
Και τωρα το δικο μου ατου , καμια μπαντα δν μπορεσε να διασκευασει scorpions για 2 λογους.
Ο 1ος ειναι οτι αν καποια μπαντα σχεδιαζε να κανει διασκευες σιγουρα δν θα εκαναν διασκευες σκορπιονς αλλα κομματια απο καμιά σοβαρη μπαντα.
Και ο 2ος ειναι οτι καμια μπαντα δν μπορει να γινει τοσο αναπηρη ωστε να παιξει σκορπιονς.
8)

Oπ… και γω τωρα το ειδα για τον χαλφορντ … !

και μετά το ευχάριστο διάλειμμα που όλοι απολαύσαμε να πω ότι συμφωνώ για τις διασκευές α…
τραγικές:-s
ειδικά στο blackout8)

Scorpions ρε νουνια και να σκατε ολοι!:har: Tolkki αμα ακουσεις και εσυ τις συγκεκριμενες διασκευες θα συμφωνησεις σε μεγαλο βαθμο. Για τους Θεριον ηταν η πρωτη μου επαφη μαζι τους και μπορω να την χαρακτηρισω τουλαχιστον τραγικη εμπειρια. Οπως και τραγικη διασκευη! Ψαξτες!

Xρήστης Νοεμβρίου για το 2007…Τέλος…:lol: :stuck_out_tongue:

@rudy

Που σημαινει οτι πλην των διασκευων, διαφωνεις για ολα τα υπολοιπα. Παλι καλα. Ειπαμε να μας αρεσουν οι Σκορπιονς, οχι και λεμε βλακειες ομως…

Εδω ειναι τραγικη εμπειρια να ακους τους ιδιους τους σκορπιονς , φαντασου να ακους διασκευες …
:lol: :lol: :lol:

Ναι ρε περα απο την πλακα , να ακουει ο καθενας οτι θελει αλλα να μην λεει και οτι θελει … δλδ ελεος !

Ξαναδιάβασε λίγο τι έγραψες.

Συμφωνώ επίσης και στο ότι έχουν παίξει 1002 πράγματα…από jazz funk soul ψυχεδελικά στοιχεία στα 70’s στο hard rock,aor των 80’s,ακουστικά,ορχηστρικά,με σύγχρονο pop rock ήχο για να φτάσουν το 2007 να κάνουν το πρώτο concept album τους με τον Desmond Child!
:smiley: όμορφα πράματα α

*ελπίζω το ατυχές ποστ του nihilist να το ληφθεί υπόψην όπως έχει γίνει τόσες φορές…
ελπίζω επίσης να μη γίνεται “απρόσιτο” το forum σε κάθε νέο user που δεν προσβάλει κανένα,παρά λέει μόνο την άποψή του…

Αν αυτοί έχουν παίξει 1002 πράματα οι Zeppelin πόσα έχουν παίξει? Ώρα είναι τώρα να τους πείτε και progressive rock! Ήμαρτον!

τι εγραψα ?

όντως τα έχουν παίξει αυτά…πού είναι το παράξενο?:-k

Γεια σου ρε ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ ΤεξαςΦλαντ,
1.Rush ε??? Για να τους αναφερεις δεν εχεις ιδεα χρονολογια του πρωτου τους δισκου οποτε πηγαινε εσυ στην βικιπεδεια μπας και μαθεις. Και αντε να βαλουμε και τους Γιες που ειχανε δισκογραφια το μακρινο 1974, το θεωρεις βλακεια να πει καποιος οτι δεν ειχανε μεχρι τοτε κανενα τοσο progressive κομματι σαν το Fly to the Rainbow??
2.Δεν νομιζω να ειπε οτι το Sails of Charon ΕΙΝΑΙ Power Metal…
3.Νομιζω οτι κανεις δεν συγκρινε την εμπορικοτητα των Σκορπς με αυτη των Λεντ. Βασικα κανενας δεν συγκρινεται μαζι τους σ’αυτο.
4.Μαλλον υποτιμας τους IRON MAIDEN που εχουν κανει μια παρα πολυ καλη διασκευη στο The Zoo… Ωπ, δεν παιζει με την καμμια να εχεις ακουσει την διασκευη του Χαλφορντ.
5.Δικιο εχει τελικα… Μ’αυτους τους αναπηρους κιθαριστες που ειχαν/εχουν ποιος να αξιωθει να τους διασκευασει… Ακου 2 καλουτσικους κιθαριστες που ξερω τους Uli Jon Roth kai Michael Schenker, ενταξει μετριοι μωρε και καθολου επιδραστικοι αλλα αμα ειχες ακουσει ποτε στη ζωη σου τπτ απο αυτους μπορει και να σ’αρεζαν… Περι του κυριου Jabs πιστευω οτι το σολο του Blackout το παιζει ανετα και η γιαγια σου ετσι??? Δεν το θυμασε?? ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝ. Και τελος εχουμε τον κυριο Rudolf Schenker. Ωραια κουλαδι θα πουν μερικοι… Νομιζω οτι Ο,ΤΙ παιζει το παιζει στην εντελεια, δεν πηγε ποτε να σολαρει σαν τον Βαν Χειλεν. Και σιγουρα ειναι απο τους καλυτερους ρυθμικους κιθαριστες. Και να μη ξεχασω το κυριοτερο, ο Jaco και ολοι αυτοι που ακους και το παιζεις κουλτουριαρης ουτε τα @@ του δεν ειναι αξιοι να πλυνουν γιατι εχει συνθεσει τοσες πολλεσ και καλες κομματαρες για να δωσει και σ’αυτους μερικες.
Αιντε ξεχαρμανιασα…

Ρε συ μετσαλ λοουζ λες να μην τις εχω ακουσει?
Δεν διαφωνω οτι ειναι σκατα οι διασκευες.
Διαφωνισα στον χαρακτηρισμο των Therion γιατι αμφιβαλω αν εχει ιδεα το παλικαρακι τι ειναι και τι παιζουν οι Therion.
Διαφωνισα δε με τις ψευτικες ψηλες του τραγουδιστη των Στρατοδιαφορων γιατι αυτη ειναι τεχνικη του να τραγουδαει καποιος ψηλες.
Διαφωνισα επισης με τον “μεγαλο” Χαλφορντ.Οσο κι αν δε τους γουσταρω τους Πριστ,οσο κι αν δε μορω να καουσω τιποτα απο αυτους ε δε μπορω να πω οτι ειναι ασχετοι κτλ κτλ.Ημαρτον.
Εχει ακουσει στα 16 του μια μπαντα και νομιζει οτι η μουσικη αρχισε και ξεκινησε εκει.
Πραγματικα για κατι τετοια ατομα ζω.Ο ενας μετα τον αλλον.

  1. Ξερω την χρονολογια του δισκου τους παλικαριμ. Και αν δεν σε αρεσουν αυτα τα 2 παραδειγματα , λεω Vanilla Fudge
    2.Πανε διαβασε το ξανα
    3.Δν συγκρινα εμπορικοτητα !! Για τα live μιλησε και για τα live του απαντησα , πανε ξαναδιαβασε τα.
    4.Πρεπει να μαθεις ποτε καποιος κανει χαβαλε και ποτε οχι … (και δν μου αρεσει ουτε το ζου ουτε οι maiden , αλλα τους maiden τους παραδεχομαι απλα δν μου αρεσουν.)
    5.Ο Jabs kai o Rudolf ειναι αναπηροι , αυτο οσο και να θες δν μπορεις να το αναιρεσεις . Αφηνω το σχολιο για το αν εχω ακουσει τον Roth και τον M.Sche. και παω παρακατω . Ο Michael ειναι ΠΟΛΥ καλος και εχει γραψει υμνους και γενικα ηταν επιδραστικος και μου αρεσει και αρκετα. Ο Roth δν μου αρεσει αλλα πανε μερικες σελιδες πισω τα εχουμε ξαναπει για τον Roth. Tον παραδεχομαι αλλα δν μπορω να τον ακουσω.
    Δυστυχως το Blackout το εχω σε LP και ειναι της θειας μου . Εχω ακουσει και το κοματι , ολον τον δισκο και τα σολος. Στην εντελεια … ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ ! ! ! (για να μην βαλουμε τον παραγωντα … studio !)Ρυθμικος κιθαριστας γινεται καποιος αν παιζει ενα χρονο κιθαρα !
  2. ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ (αυτο με μπολντ) ΕΡΙΞΑ ΠΟΛΛΛΛΥ ΓΕΛΙΟ !!! Φυσικα αυτα που γραφεις ξερεις και συ ο ιδιος οτι ειναι μεγαλες μαλακιες ! :lol: :lol: :lol: :lol:

Πρωτον εχω την αισθηση οτι ο συγκεκριμενος χρηστης δεν ειναι μικρος και μουσικα απειρος απλα εκατσε να ακουσει αυτο μονο απο Θεριον και μετα να μην θελησε να ακουσει τπτ αλλο!8)
Τωρα για τον Κοτιπελτο, σορυ αλλα και 'γω με φαλσετο τραγουδαω και το Παυσιπονο(Painkiller!).:stuck_out_tongue:
Ο Χαλφορντ εννοειτε οτι ειναι μεγαλος και τρανος και δεν νομιζω με το ποστ να τον προσβαλε ή να ηθελε να τον προσβαλει γενικα σαν τραγουδιστη αλλα για την συγκεκριμενη διασκευη.
Φιλικα(και ερωτικα) παντα!:stuck_out_tongue:

Ξεκινωντας να αναφερω οτι οι Σκορπιονς μου αρεσουν. Και στα 70’ς και στα 80’ς. Δεν τρελαινομια κιολας, αλλα μου αρεσουν. Παμε τωρα…

[ol]
[li]Yes, King Crimson, Genesis, Pink Floyd, Camel, Jethro Tull, τα υπολοιπα τα αφηνω στον bluezlick…
[/li][li]Εκτος απο Rainbow, καποιοι Queen ισως?
[/li][li]Εκτος του οτι το Black Sabbath δεν εχει καμια σχεση με χιππηδες, οι Pentagram μπορει να μην ειχαν full length αλλα κυκλοφορουσαν demos και singles απο το '72… :wink:
[/li][li]To οτι εχουν παιξει μελωδικο ροκ, AOR, heavy metal δεν μου λεει τιποτα. Χιλιαδες αλλα συγκροτηματα το εχουν κανει…
[/li][li]Το οτι εκμεταλλευτηκαν εξυπνα τις (πολυ ωραιες) μπαλαντες τους και εχουν τραβηξει κοσμο εκτος rock δεν μου λεει κατι…
[/li][li]Και τι να λεει αυτο? Εχουν εννοεις τοσο δυσκολη μουσικη που δεν μπορει να διασκευαστει? Δεν νομιζω. Δυο αποτυχημενες διασκευες δεν λενε τπτ…
[/li][li]Εχεις ακουσει Therion για να τους λες ανεκδιηγητους?
[/li][/ol]