Septic Flesh

Για μένα πάλι ένα από τα πιο μέτρια κομμάτια του δίσκου, με εξαίρεση το πολύ ωραίο φινάλε που έχει. Καλό κομμάτι όπως κ να χει, απλα λίγο τα φωνητικά σε σημεία με κουράζουν.

οταν θα γραψουν κατι παρομοιο του Faust πειτε μου

οτι και να λετε, το pre order εγινε. Τους ακουω και τους γουσταρω απο το demo τους.- Περιμενω να το ακουσω ολοκληρο.

Γουστάρω τρελά Septicflesh, αλλά με έχουν ξενίσει πολύ τα 2 καινούρια που’χω ακούσει. Δε μπορώ να πω ότι μου άρεσαν ιδιαίτερα. Το Burn κάτι πάει να πει τώρα στο 3ο άκουσμα.

Tο burn δεν έχει απίστευτα απότομο κλείσιμο;

Αν γίνει παρόμοιο θρεντ με αυτό του Great Mass τότε μιλάμε από τώρα για το δίσκο της χρονιάς.

Το Communion ήταν δισκάρα. Το The great mass καλό αλλά δεν τρελάθηκα και αυτό μου ακούγεται ακόμα χειρότερο κρίνοντας από τα 2 τραγούδια.

Στο 2:40 του burn μόνο εμένα μου θυμίζει…Ρέμο :-s Κατα τ’άλλα ελπίζω να έχει και καλύτερα το άλμουμ

Πιστευα οτι το Order of Dracul θα ηταν απο τα μετρια του δισκου αλλα ηρθε το Βurn για να με προιδεασει αρνητικοτερα.

Εχω την εντυπωση πως με το The great mass επιασαν το peak του ηχου τους αλλα και γενικοτερα του ειδους που εκπροσωπουν.

Μακαρι να μου ριξει κατραπακια το Titan.

Στάλθηκε από το XT1032 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τους υπερασπίστηκα πολύ και στο communion και στο great mass, είπα οκ για τα “πωρεμαλάκαφτάνειέλεοςπιαναπούμε” artworks, έκανα ότι δεν έβλεπα/άκουγα τις αστειότητες στα λάιβ με τις ατάκες του Σεθ και τα “θα κάνουμε encore αλλά πρέπει να διαλέξετε ένα τραγούδι από αυτά που είπαμε ήδη για να το πούμε 2η φορά”, αλλά εδώ (στα 2 νέα κομμάτια) τραβάω τη γραμμή, δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.

[I]Τι ήμουνα για σένανε τι ήσουνα για μένανε…[/I]

Καλύτερο από το Order…αλλά τίποτα τρομερό και πάλι

Μέχρι στιγμής έχω αρνητικές εντυπώσεις από τα νέα κομμάτια και φυσικά από το εξώφυλλο.
Η version 2 των Septic Flesh δεν μου λέει πολλά πράγματα. Χωρίς την ενεργή συμμετοχή του Σωτήρη χάνουν τη μαγεία που είχαν στο παρελθόν. Φυσικά οι ίδιοι δεν μας χρωστάνε τίποτα και αφού το στιλ που παίζουν πια τους έφερε πολλούς νέους οπαδούς σε Ελλάδα και κυρίως εξωτερικό, λογικό είναι να το συνεχίζουν. Σημείωση, τα πρώτα lps μέχρι και το Ophidian τα έχω εικόνισμα. Τότε δεν πουλούσαν δίσκους αλλά κάναν TEXNH.

Και τα 2 καινούργια δεν λένε τίποτα. Τα Communion, Great Mass παραμένουν μεγάλες δισκάρες, αλλά δυστυχώς φαίνεται να έχουν εγκλωβιστεί σε αυτό το ύφος. Μακάρι ο υπόλοιπος δίσκος να έχει καλύτερα κομμάτια.

Για να βοηθησουμε την μπαντα λιγακι…

Ψηφιζουμε εδω Order Of The Dracul εως τις 6 Αυγουστου. (σε αφηνει να ψηφισεις μια φορα την ωρα)

Up, για να μην ξεχνιομαστε…

Απο το facebook :
SEPTICFLESH have parted ways with Fotis Benardo. We would like to thank him for his contribution all those years and wish him all the best in his future endeavors. For the upcoming show December 21 in Cyprus, Namtar from Carach Angren will be behind the drum kit. We will keep you posted about the drummer that will take the permanent position on the band.

Xοντρη μαλακια εχω να πω…

Kι εγώ ξενέρωσα να σου πω την αλήθεια, ο Φώτης είναι πολύ δημιουργικός παίκτης και έδινε πιστεύω το κάτι παραπάνω στη μουσική της μπάντας.

Τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση τον Φώτη και θεωρώ πως έχει συμβάλλει σημαντικά στον ήχο των νεότερων Septic. Κρίμα…

Κάτι μου λέει ότι βρήκε αλλού. η ανακοίνωση βγήκε συγχρόνως από τα 2 μέρη και δεν φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά. τι λέει το κοινό;

…μάλλον δεν θέλουν να βλάψουν ο ένας τον άλλον:):!: