Αγαπημενο αλμπουμ Sepultura με Green

Την τελευταια βδομαδα εκατσε και ακουσα μετα απο χρονια το Against και ετσι απο μονο της η κατασταση με εφερε στο να ακουσω σχεδον ολα τα αλμπουμ που βγαλανε οι Seps με τον Green o οποιος κατα την γνωμη μου καθε αλλο παρα κακος τραγουδιστης ειναι(και λαιβ δινει πονο),απλα ο Max στα καλα του χρονια ηταν πιο πορωτικος,αγαπημενο μου αλμπουμ απτην Green era ειναι χαλαρα το Dante για μενα με το Machine Messiah να ακολουθει…Εσεις εχετε αγαπημενο αλμπουμ απαυτη την εποχη η ειμαι ο μονος?
Θυμιζω τα αλμπουμ εχουν ως εξης:

  • Against (1998)
  • Nation (2001)
  • Roorback (2003)
  • Dante XXI (2006)
  • A-Lex (2009)
  • Kairos (2011)
  • The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart (2013)
  • Machine Messiah (2017)
2 Likes

Για να απαντήσω πρέπει να κάνω μια “επανάληψη” .

Το messiah σίγουρα είναι από τα αγαπημένα μου ψάχνω να βρω τον παρτενέρ του.

2 Likes

To messiah ειναι απιστευτο αλμπουμ πραγματικα

1 Like

Dante θεικό άλμπουμ, είναι εκεί ψηλά με chaos και beneath.
Machine messiah ακολουθεί. Πραγματικά εξαιρετικός δίσκος.
Μετά πάει το Nation και τα υπολοιπα αν και δεν είναι κακά, δεν έχουν κάτι το ξεχωριστό.

2 Likes

download

2 Likes

Το 2012 οταν περιόδευαν γιαυτο το αλμπουμ τους ειχα δει στο fuzz,πολυ ομορφο live

Dante ή Kairos

1 Like

1.Mediator
2.Dante
3.Kairos

1 Like

Σιγουρα πρεπει να γινει μεγαλη επαναληψη (τα 2 τελευταια δεν πρεπει να τα εχω ακουσει καν, ουτε δευτερολεπτο ομως) αλλα μου φαινεται περιεργο που τρωει σνομπαρισμα το Against. Παρα πολυ καλος δισκος, και εφαγε μεγαλο κραξιμο αδικως, πιθανοτατα γιατι ηταν το επομενο μετα την φυγη του Max.

2 Likes

Το Against εχει κομματαρες μεσα τωρα για τα 2 τελευταια ειναι πολυ must και ειδικα το Messiah δεν εχει περιττό λεπτό μεσα