Sepultura vs Slayer

κρυφοδεξιο ειναι το αριστερο σου αρχ…ι μαλλον,:lol::lol::lol::lol::lol: τι ειναι αυτα που λες!!!#-o

χαβαλες να γινεται:wink:

Μα δεν εκανα πλακα! :lol: Οταν βρεθουμε απο κοντα θα σε πω ιστοριες να ξενερωσεις τη ζωη σου.

δεν ειναι κακο χιουμορ, δεν αποφασιζω ετσι… SLAYER!!!

ΟΚ. αναμενω πικαντικες ιστοριες!!!:stuck_out_tongue:

Το έτος 1986 με το Reigh in Blood μετά το Hell Awaits,οι Slayer κάθησαν στον θρόνο της μεγαλύτερης thrash μπάντας(ο ένας πάνω στον άλλο8))και απο δίπλα τους ταρακουνούσαν γερά οι Kreator με το Pleasure to Kill.Μέχρι το 1988 αυτό ήταν το δίπολο.(Κάπιοι θρύλοι λένε οτι αντάλασσαν το θρόνο Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή:D).Ώσπου,αρχές 1989 σκάει η ατομική βόμβα που ακούει στο όνομα Sepultura-Beneath the Remains και αρχίζουν να ταρακουνάνε κι απο την άλλη μεριά τον θρόνο των Slayer μαζί με τους Kreator(Extreme Agression).Ένα-δυο χρόνια γινόταν αυτό,μέχρι που οι Kreator βαρέθηκαν να είναι ΤΡΟΥ:p και έμειναν να ταρακουνάνε οι Sepultura.Αντί να κουραστούν όμως,που έμειναν μόνοι τους να παλεύουν,πείσμωσαν περισσότερο κι εκεί στον Απρίλη του 1991 δίνουν μια γερή σπρωξιά στον θρόνο και ντουπ! κάτω οι Slayer!Και βέβαια οι Sepultura εκμεταλεύτηκαν την ευκαιρία και στρογγυλοκάθησαν.Οι Slayer απο κάτω πλέον,άρχισαν να ταρακουνάνε αδύναμα χωρίς κάποιο ιδιέταιρο αποτέλεσμα.Το 1993 οι Sepultura άρχισαν κατα διαστήματα να σηκώνονται ελαφρά γιατί είχε πιαστεί ο κώλος τους απο την ΤΡΟΥΪΛΑ:roll:,ώσπου αρχές του 1996 απλά βαρέθηκαν και κατέβηκαν!(πάλι θρύλοι αναφέρονται στο οτι ο Max ήθελε να κάθεται μόνος του στο θρόνο κι οι άλλοι τρεις στα πόδια του…)
Αυτή είναι κατα την γνώμη μου η ιστορία του θρόνου του thrash που απαντάει στο αν υπάρχει σαφής απάντηση στο poll.Τώρα το κατα πόσον έχω δίκιο θα φανεί στις πιθανές αντιδράσεις.Όσον αφορά εμένα,ψήφισα Sepultura,αφενός γιατί είναι η αγαπημένη μου μπάντα(με Max)και αφετέρου γιατί είναι πίσω στο poll:)

ΤΗΝΟ???:lol::lol::lol::lol:
οπως ανεφερθηκε κ πιο πανω ο Καβαλερα πλεον πιστευει σε κατι ανωτερο-ψυχη κλπ. ουτε ο ιδιος καλα καλα δεν ξερει. τωρα για τον μαστειν…:lol:
εχει γινει πραγματικα τελειως χριστιανος…

Μεγαλες μπαντες και οι 2…
Μουσικα,και οι μεν και οι δε ειχαν τα πανω-κατω τους…
Τελικως βεβαια,ακους δυσκολα slayer πλεον(με την ιδια ευχαριστηση εννοω) ενω sepultura με την καμια.
Μορφες τεραστιες και στις 2 μπαντες (cavaleraδες vs lombardo-araya-king)…
Μαλλον Χ…
Οποτε θα ψηφισω sepultura για να βοηθησω στην ισοφαριση.

Τhey …SLAYER your ears8)

Slayer

Bump…υπάρχει ακόμα πολύ ψωμί για συζήτηση…

Γελάει ο πλανήτης με οποιαδήποτε σύγκριση!

Οι σ’αρέσουν οι Slayer ή οι άντρες!

Ε, ντάξει, το ίδιο θα μπορούσε άνετα να ειπωθεί και για τους Sepultura, τουλάχιστον της περιόδου 1985-1993. Γουστάρουμε και Slayer, και Sepultura, και γυναίκες. Μαζί πάνε αυτά.

Πάντως κι εγώ Slayer θα επέλεγα μεταξύ των δύο.

Νομίζω το θρεντ αυτό δεν έχει κάποιο νόημα, μου φαίνεται άδικη αυτή η σύγκριση που αν δεν κάνω λάθος ήταν κάτι που συνέβαινε στις αρχές της δεκαετίας του 90. Οι Sepultura στα αυτιά μου ακούγονται Sepultura. Απλά και όμορφα.

ναι ήταν πολύ έντονο τότε μιας και το συντηρούσαν και οι ίδιες οι μπάντες σε μία ατυπη κόντρα :slight_smile: μετά φτάσανε σε καλό αριθμό πωλήσεων και οι δύο και βρήκαν άλλες ασχολίες…

αγάπες και οι δυο, αλλά slayer…

Καθαρά μουσικά πάντως ποιους προτιμώ δεν ξέρω. Αν συγκρίνω τις κορυφές τους υπάρχει πρόβλημα…Οι Sepultura μου βγάζουν και μια death-ίλα και ένα groove που απολαμβάνω και σε κάποια death metal groups…Δεν ξέρω.

Αγαπάμε σημερινή θρας αναζωπύρωση στο φόρουμ.

Κρίμα να βάζουμε τέτοια διλήμματα στους εαυτούς μας πάντως.
Και Slayer και Seps.

Χμμμ…δύσκολα τα πράγματα…μάλλον slayer γτ οι Καβαλέρηδες αντι να κόψουν τις μαλακίες και να κάνουν ενα ριγιούνιον να βγει ένας κανονικός δίσκος ΣΕΠΟΥΛΤΟΥΡΑ κάθονται και τον παίζουν.

Κάτσε ρε dmembra, δηλαδή αυτός είναι ο λόγος για σένα; Δηλαδή ΟΚ για να το χοντρύνω τώρα λίγο, και που είναι μαζί οι Slayer τι καταλαβαίνουμε; Πόσες φορές έχεις ακούσει το Christ Illusion και το World Painted Blood;
Τέλος πάντων δε νομίζεις ότι σε τέτοια πολλ έχει νόημα περισσότερο να ασχολούμαστε με το ηρωικό παρελθόν τέτοιων συγκροτημάτων, τις κορυφές τους κτλ.;

Respect στους Sepultura για την καριέρα που κάνανε παρά τις δυσκολίες που είχανε, αλλά ποτέ δεν με κέρδισαν όπως οι Slayer. Καλοί, χρυσοί αλλά ένα επίπεδο κατώτεροι.