Sepultura

¨Εκανα search και δεν υπάρχει κάτι για αυτην την τεράστια μπάντα.Ακούω γνώμες,και για την πρώτη περιοδο αλλα και για την τωρινή.Ε ψηφίστε και το αγαπημένο σας αλμπουμ.

Αν και οχι φανατικος οπαδος του thrash οι Seps ήταν η αγαπημενη μου thrash μπαντα.Τα 2 πρωτα αλμπουμ δεν μου αρεσουν καθολου.Δεν λεω οτι δεν ειναι καλα απλα δεν ειναι του στυλ μου.Απ’το Beneath ομως και μεχρι και το Chaos AD οι τυποι σπερνουν.Το Arise ειναι απ’τα λιγα μεταλ αλμπουμ το οποιο μπορω να το ακουσω ΟΛΟΚΛΗΡΟ.Δυστυχως πλεον εχουν χασει την αιγλη τους.Α ρε πουτ@.ες γυναικες μανατζαραίοι!!!

ΕΔώ δεν σε κατάλαβα

καλά τα λέει ο greektrooper…ατιμες γΕναίκες.

  1. μορμπιντ βιζιονζ
  2. Αραηζ
  3. Μπινηθ δε ρημέηνς
  4. Κεος ΜΧ
  5. Σκιζοφρένεια
  6. Μπέστιαλ Ντεβαστέησιον
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    . [SIZE=“1”]ρουτς (νταξ, όχι για πολύ όμως)[/SIZE]

από εκεί κ μετά λέγεται ότι βγάλανε και άλλα άλμπουμς. σιγά μην βγάλαν.

  1. Σχιζοφρενια (λαλα λαλα λα)
  2. Μπηνιθ δε ρημενεηνς
  3. Μορμπιντ Βυζιονς
  4. Αρααααιζ
  5. Μπεστιαλ Ντεβαστεισον

ΜΟΝΟ

καλα σε γ@μεί ο Biafra στο Biotech is Godzilla όμως :p:p:p

Αλλο αυτο, αλλα γενικα ο δισκος δε μ αρεσει… Τι να κανωωωω :stuck_out_tongue:

[B]1. Κεος ΑΔ[/B]:smiley:
με αυτο τους γνωρισα, με αυτο τους λατρεψα.
δεν προκειται να αλλαξει. Refuse/Resist, Propaganda, Biotech και Kaiowas υπεραγαπημενα.
Πιο μετα εκτιμησα Μπινιθ και Σκιζοφρενια.
Αναμενουμε reunion (και ας ξερουμε οτι θα γινει για τα φραγκα)

καλά σου χώνει η διασκευή New Model Army όμως :lol::lol::lol:

Χαχαχα… Ο,τι και να μου λες για μενα Seps ειναι αυτο

ρε ντάξει, και γω μαζί σου. και γω τους πιο παλιούς προτιμώ αλλά

http://www.youtube.com/watch?v=P06Z-y8-coc&feature=related

:stuck_out_tongue:

(βαριέμαι να βάζω κανονικο τραγούδι κ έτσι χαχαχα)

αγαπημενο ψηφισα το Arise για συναισθηματικους λογους κυριως!
δεν μπορω να διαλεξω αναμεσα στα πρωτα τους διοτι ολα τα θεωρω δισκαρες ως το Chaos AD(ναι καμια σχεση με τους παλιους Σεπς αλλα το θεωρω δισκαρα)

Beneath The Remains… πολύ καλό και το Arise, συμπαθητικό και το Chaos AD αλλά το Beneath είναι άπιαστο σε όλα.

Βeneath The Remains και πολύ κοντά το Arise. Πολύ μεγάλη μπάντα ρε γαμώτο…ήταν.

Αγαπημένο Chaos AD. Refuse/Resist, Territory και Biotech τα κωλογουστάρω, μάλλον είναι και τα αγπημένα μου κομμάτια τους γενικά. Μετά πάει Arise, μετά Beneath και Schizo/Morbid μαζί πάνω κάτω και μετά Roots. Βέβαια οι διαφορές είναι λεπτές καθώς τα θεωρώ όλα 10ράκια ακατέβατα αλλά τέσπα. Από τα μεταγενέστερα μόνο το Against έχω ακούσει, επειδή το είχα βρει 2-3 γιούρα σε ένα σούπερ μάρκετ, όχι τίποτα άλλο. Ντάξει, χασμουρητό.

ΥΓ: Θυμάται κανείς θάψιμο που είχε φάει το ρουτς στο μέτσαλ χάμμερ όταν είχε κυκλοφορήσει; Ε ρε γλέντια.

μπινιθ δε ρημεινς ασυζητητι

Ετσι για να φτιαχτουμε λιγο κάτι απ’τα παλια…http://www.youtube.com/watch?v=Q1oG9b8kOKw

‘‘Arise’’, ‘‘Chaos A.D.’’, ‘‘Beneath the remains’’ 10ια που δεν ξεχνιούνται. Από τους δίσκους που θυμάσαι κάθε τραγούδι, κάθε riff, κάθε στροφή. Αγαπημένα κομμάτια: ‘‘Desperate cry’’, ‘‘Propaganda’’, ‘‘Mass hypnosis’’.

Τα πρώτα (’‘Morbid visions’’, ‘‘Schizophrenia’’ και το πρώτο E.P.) είναι επίσης καλά, αλλά ποτέ δεν τα άκουγα φανατικά.

‘‘Roots’’ δισκάρα, αν και με λιγότερα τραγούδια ίσως ήταν ακόμα καλύτρο. Ζούγλα φάση, πρωτοποριακό.

Από την Derrick Green περίοδο έχω ακούσει μόνο το ‘‘Nation’’ (νομίζω ήταν και το πρώτο Sepultura C.D. που είχα ακούσει) το οποίο ακούγεται πάντως. Φυσικά ουδεμία σύγκρηση με τα παλιά υπάρχει.

[B]MAX CAVALERA: The Only Person Preventing Reunion Of Classic SEPULTURA Lineup Is PAULO[/B]

Sonic Excess: The classic SEPULTURA lineup reunion is always a subject, and it almost happened. Why did it fall though? I also heard that you will join SEPULTURA for Rock in Rio III. If this is true, will Igor be joining you?

Max: I have not heard anything about that, as far as trying to get SEPULTURA back together. I did call Andreas, and I had a real good talk with him. It sounded like he wanted to do it, and I had Igor onboard for the reunion. I think the only person preventing it is Paulo. I don’t know why, but I think Paulo is really against the reunion. People should ask him why he is so against it, because I think it would be a great think for the fans to see the original lineup. SEPULTURA was one of the most important bands in the metal scene, and it would have been really cool to do it. I don’t need a reunion, because SOULFLY and CAVALERA CONSPIRACY are doing great, but I would like to do it for the fans to show them we had this kick-ass band. We can do it again, but people should ask Paulo why it doesn’t appeal to him.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=150614

κωλοτουμπες…αν και λέει για προσωρινό reunion…

Ο Paulo ? Εγω νομιζα οτι ο Kisser αντιδρουσε με το reunion.
Τελοσπαντων.Αυτο το reunion ειναι ισως το μοναδικο που περιμενουμε
πλεον.Δεν ξερω ομως το ποσο καλη θα ειναι η μπαντα.
Γιατι αμα ειναι να ακουσω Mass Hypnosis αλα Soulfly να το αφησουμε
καλυτερα.

Απο την αλλη δεν ξερω ακριβως τα γεγονοτα και αν φταιει τοσο
πολυ η Γιοκο Ονο της μπαντας για την διαλυση της.
Γεγονος ειναι οτι ο Μαξ ειχε αφησει την μπαντα συξυλη λιγο πριν παιξουν
σε ενα φεστιβαλ στην Αγγλια.Τα υπολοιπα που λεγονται οτι εχουν γινει
δεν τα ξερω !

Αλλη φορα θα αποθεωσω :stuck_out_tongue: