Sepultura

Ενω ο τραγουδιστης/κιθαριστας βριθει απο ταλεντο στην κιθαρα…

για 4 χορδές καλός είναι

πολλες λες πλεον με 2/3 παιζει και μαλιστα χωρις δυνατο ενισχυτη για να μην το παρουν με τις πετρες:p

Δεν το εχω ψαξει, αλλα θελω να δω τους κλασικους Sepultura, αυτους που εγραψαν τις δισκαρες και χωρις Max δεν ειναι Sepultura.

δε θα πρεπε να ξεκατινιαζονται σε ενα τετοιο συγκροτημα με τοσο σοβαρες κοινωνικοπολιτικες αναφορες[-X

Arise ftw,καθώς πρόκειται για ένα από τα πρώτα “ακραία” μου ακούσματα,οπότε οι λόγοι είναι συναισθηματικοί.Ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής schizophrenia,beneath και morbid.Πολύ παρακάτω τα chaos και roots.Για τα υπόλοιπα απαξιώ…

το καθε αλμπουμ εχει το δικο του στυλ, τα δικα του συναισθηματα και υφος οποτε θεωρω πως η επιλογη για το πιο ειναι το καλυτερο ειναι δυσκολο. εμενα προσωπικα τα αλμπουμς με τα οποια κολλησα τον ιο των sepultura και ειναι κλασσικα ειναι τα morbid visions και schizophrenia (+ το EP bestial devastation). βεβαια και τα υπολοιπα ειναι πολυ αξιολογες και σωστες δουλειες αλλα αυτα εχουν αλλη συναισθηματικη αξια. να λαβουμε και υποψιν την ηλικια των μελων, την οικονομικη τους κατασταση κλπ

http://www.metalhammer.gr/magazine/hammer-tv/1444-sepultura-qkairosq--.html

Δεν είναι κακό το άσμα…λες να κάνει το θάυμα του πάλι ο Roy Z ??

Πολύ καλό τραγούδι…μετά από πολύ ‘‘καιρό’’:):!:

Οντως αρκετα καλο.Για να δουμε και τι θα λεει ολοκληρο το αλμπουμ:!::!::!:

“Ήρθε” ο Kairos…

[U]Εδώ[/U] ακούτε το Mask, ένα από τα δυνατότερα κομμάτια του δίσκου.

Χαλαρά το καλύτερό τους χωρίς τον Max, αλλά δυστυχώς δεν είναι αυτό το ζητούμενο.

Το κομμάτι αυτό το mask μου άρεσε αρκετά εμένα.Τώρα αναμένω να ακούσω και όλο το δίσκο

μαλλον ανηκω στη μειοψηφια που του αρεσει και η μετα-max εποχη των Seps…

προφανως και δε μπαινω στη διαδικασια να συγκρινω το A-Lex με το Βeneath the Remains, αλλα δε νομιζω οτι ειναι ασχημα αλμπουμ.

εμενα μαρεσε η παλια εποχη
μακαρι να ξαναενωθουν

Σε συνένετυξη που έδωσε στο Ελληνικό webzine Burst.gr ο ηγέτης των Βραζιλιάνων SEPULTURA,Andreas Kisser, δήλωσε μεταξύ άλλων ότι στα πλαίσια της περιοδείας για τη προώθηση του νέου τους άλμπουμ, σκοπεύουν να επισκεφθούν και τη χώρα μας, αν όχι φέτος, τουλάχιστο στις αρχές του 2012, και μάλιστα θέλουν το επόμενο live DVD τους να το μαγνητοσκοπήσουν στην Ελλάδα.

όμορφα.

παντως για να ξαναενωθουν με τους Cavalera το απεκλεισε τελειως

παπάρια μέντολες. και αυτοί δε ξέρουν τι θέλουν.

μπορει να μην τα βρισκουν στα money οπως εχω ακουσει και στο ποιος
θα κανει κουμαντο