Sherlock, BBC

Το κατέβασα και γω και λογικά μες στη βδομάδα θα το έχω δει
Θα επανέλθω
8)

χτες ειδα κ το τελευταιο κ με εστειλε κανονικα…8O

για 13 παει η νεα σεζον, ευτυχως βλεπω αρκετες σειρες κ εχω συνηθησει την αναμονη…

Τα επεισόδια είναι αυτοτελή?

Στον 1ο κυκλο(που εχω δει),ναι.Αλλα το τελευταιο αφηνει ανοιχτους λογαριασμους για τον 2ο.

Kαι στον 2ο αυτοτελή είναι αλλά το τελευταίο αφήνει ανοικτους λογαριασμούς για τον 3ο… :stuck_out_tongue:

Τώρα τελευταία ξεκίνησα να τη βλέπω. Έχω δει από την πρώτη σεζόν το pilot και τα 2 πρώτα. Ωραία σειρά είναι. Ο Sherlock είναι μορφάρα \m/ Μου αρέσουν και τα αγγλικά της γιατί είναι πολύ “british” :roll: Σύντομα θα την τελειώσω βέβεια γιατί έχω μόνο άλλα 4 επεισόδια. Μετά αναμονή μέχρι το 2013 :stuck_out_tongue:

Η 2η σεζόν είναι ακόμα καλύτερη! Πολύ καλύτερη βασικά :wink:

Το τέλειωσα και εγώ. Ενθουσιαστηκα. Μουσικη, σκηνοθεσια, καστ, φωτογραφια τελεια. 2.01 και 2.03 ηταν κορυφαια.

Για το φιναλε

[SPOILER]


[/SPOILER]

Επειδη δεν εχω διαβασει ή δει τιποτα αλλο απο Sherlock Holmes, ποιος θα μου πει τις διαφορες στους χαρακτηρες;

spoilers για το φινάλε, προφανώς.

Παρόλο που έιναι καλή σειρά σε γενικές γραμμές μου τη σπάει το γεγονός πως ο Σέρλοκ βγάζει τόσα τυχαία συμπεράσματα από κάποιο στοιχείο και βγαίνουν σχεδόν όλα σωστά.

Στα πρώτα επεισόδια ειδικά ήταν φρίκη, κατάλαβε από τη γδαρμένη υποδοχή του κινητού ότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήταν αλκοολικός… :roll:

για αυτο ειναι ο Sherlock… :stuck_out_tongue:

[SPOILER]
παντως το 1ο της 2ης σεζον το θεωρώ απο τις πιο “όμορφες” “ερωτικές” ιστορίες σε τβ (χωρις καν να υπάρχει σκηνή με σεξ ουτε καν φιλί!!! )
[/SPOILER]

Ενταξει,ΕΠΟΣ το τελευταιο του 2ου κυκλου(οχι οτι τα αλλα πηγαν πισω,αλλα λεμε τωρα…).

[SPOILER]Πως στον πεοντα εζησε ο καριολης,ε?καμια ιδεα?[/SPOILER]

Διαβασε τα προηγουμενα σποιλερς

Ποτέ δεν είδα αυτό το σήριαλ… σύγχρονος Sherlock ξενέρα!
Αλλά ήμουν εξωτερικό πρόσφατα και κατά τύχη έπεσα σε ένα γερμανόφωνο κανάλι στην tv του ξενοδοχείου, όπου έδειχνε το επεισόδιο που έπεφτε από την ταράτσα. Προσπαθούσα να κατάλαβω την πλοκή, αλλά είχε γερμανική μεταγλώτιση και δεν είχα ιδέα τι έλεγαν :lol:
Πλάκα είχε πάντως. Ίσως ασχοληθώ το καλοκαίρι με τη σειρά.

Tοτε δες το και μετα βγαλε συμπερασμα.

Εννοώ ξενέρα η όλη ιδέα για σύγχρονο Sherlock. Επειδή είμαι φαν της λογοτεχνικής σειράς, θεωρώ ότι είναι κλασικός ήρωας εποχής και εκεί θα έπρεπε να μείνει.
Αλλά από τα λίγα που είδα, σαν σειρά γενικά (αν το αποσυνδέσουμε από τον κλασικό ήρωα) πρέπει να λέει, για αυτό είπα ότι ίσως το ψάξω :wink:

μπο μπο… δεν ήξερα ότι υπάρχει και τοπικ γι αυτό…

Τελείωσα δεύτερη σεζόν προχθές… γενικά όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά ομολογώ ότι το τελευταίο επεισόδιο γάμησε άσκημα…

Με χαλάει κάπως το κόνσεπτ των 3 επεισοδίων η σεζόν…είναι λίγο έλεος…

Οκ,παω να ξαναδω τα τελευταια λεπτα του s02e03…:smiley:

Και εγω ετσι σκεφτομουνα στην αρχη, αλλα μη μασας ! Ειναι καλυτερο απο οσο νομιζεις και θα σου αρεσει στανταρ!

μην δουν κατί καλό οι αμερικάνοι …
[U]http://www.imdb.com/title/tt2191671/[/U]