Sherlock, BBC

[SPOILER]To στόρυ της Mary, παρότι ήταν τραβηγμένο, δεν με χάλασε τόσο όσο το γεγονός ότι ο sherlock σκότωσε τον γυαλάκια. Αυτό ήταν εντελώς αντι-sherlock όπως είπε και ο Lupin. Έπρεπε να βρουν ένα πιο έξυπνο τρόπο να τελειώσουν το επεισόδιο. Κατά τ άλλα γαμάτη και η τρίτη season, το επεισόδιο του γάμου απλά δεν παίζεται, πολύ δυνατό και το πρώτο.[/SPOILER]

[SPOILER]Καλά τώρα σοβαρά σε μια σειρά όπως το sherlock που η υπερβολή είναι συνήθεια (αν και πανέμορφα δοσμένη βέβαια) σας φάνηκε τραβηγμένο το story της Mary??? Εμένα μου φάνηκε τρομερά γαμάτο γιατί κόλλησε και με τους χαρακτήρες τρομερά (γιατί την διάλεξε ο Watson γιατί την συμπάθησε ο Sherlock). Ο ίδιος ο Sherlock που πυροβόλησε τον άλλον ναι ως ένα σημείο το καταλαβαίνω αλλά μέχρι εκεί και αυτό μου φάνηκε οκ ακόμα (προστασία των άλλων 2). Τι να πω :dunno: [/SPOILER]

[SPOILER]Ήταν όντως πιο τραβηγμένο από κάθε άλλο επεισόδιο.
Ο Σέρλοκ ουσιαστικά νικήθηκε, δεν περίμενα να πάθει μπλακ αουτ και να μην βρει λύση.
Πολύ καλή η σεζόν γενικά και ας ήταν πιο “εύκολη” και άμεση για την σειρά.
Για Χριστούγεννα λένε τώρα.
[/SPOILER]

αύριο θα δω το τελευταίο της 3ης σεζόν. ξέρουμε πότε βγαίνει η 4η? θα περιμένουμε πολύ?

το δα κι εγω το τελευταιο
μετρια η σεζον καμια σχεση με το επος της 2ης

[SPOILER]μεγαλη μαλακια που φαγανε τον “κακο” τοσο γρηγορα, πολυ πιο ενδιαφερων χαρακτηρας μου φανηκε απο τον καραγκιοζη τον Μοριαρτι.[/SPOILER]
επισης μ εχει κουρασει η μανιερα του φριμαν με τις στιγμιαιες παυσεις, το βλεμμα εκπληξης και το “wait…what?” και δε νομιζω οτι ειναι θεμα ρολου αφου και στο χομπιτ το ιδιο κανει

Συνολικά 1 σκαλί κάτω σε σχέση με την προηγούμενη σεζόν. Σίγουρα υπήρχαν πολύ απολαυστικές στιγμές, π.χ. επανεμφάνιση Sherlock στον Watson, αλλά [SPOILER] βρήκα την πλοκή πολύ αδύναμη σε όλα τα επεισόδια, και ειδικά στο δεύτερο, o πιο ανθρώπινος και λιγότερο κυνικός Sherlock δεν με ενθουσίασε, ενώ το τέλος του τρίτου επεισοδίου ήταν απαράδεκτο. Μπορώ να καταλάβω τον λόγο που ώθησε τον Sherlock να σκοτώσει τον τύπο, αλλά μιλάμε για έναν χαρακτήρα που α)δεν είχε σκοτώσει κανέναν, δεν ήταν εγκληματίας τύπου Moriarty, αλλά περισσότερο κοινός εκβιαστής και β) η Mary μόνη της ήταν έτοιμη να τον εξουδετερώσει και θα το έκανε, αν δεν εμφανιζόταν ο Sherlock, συνεπώς ο τύπος δεν ήταν και τόσο μεγάλη απειλή από την στιγμή που κατάφεραν να τον προσεγγίσουν με τέτοια ευκολία χωρίς να πάρει είδηση. Επίσης, ασχολίαστο το γεγονός πως άφησαν τον Sherlock ελεύθερο μετά την εν ψυχρώ δολοφονία ενός ισχυρότατου επιχειρηματία με σχέσεις με τον πρωθυπουργό της χώρας, λές και δεν έγινε και τίποτα. [/SPOILER]

[SPOILER]μη ξεχναμε οτι ο μαικροφτ εχει πανισχυρη θεση στις μυστικες υπηρεσιες,οποτε θα μπορουσε ευκολα να “κρυψει” τον αδερφο του[/SPOILER]

τελος και για μενα.σε γενικες γραμμες συμφωνω με τους προηγουμενους οτι ηταν
1)το πιο τραβηγμενο επεισοδιο
2)η λιγοτερο καλη σεζον( γιατι μετρια δεν την λες)

θεωρω πως μαλλον το τελευταιο πηγαζει απο το γεγονος οτι η σειρα στο δευτερο κυκλο ανεβηκε σε δυσθεωρητα επιπεδα μετα το αδιανοητο [U]scandal in belgravia[/U] και το θα σου γαμησω το μυαλο-φιναλε.

μακαρι να συνεχισει στο ιδιο επιπεδο και να μην καει απο τη δοξα της,οπως αλλες σειρες.

απο την επισημη σελιδα στο facebook

Did you miss us?

We can confirm that #Sherlock will be back with a special followed by a series of three new episodes!

Shooting on the special will begin in January 2015, with the series shooting later next year. The game is on! #221back

σε 2 χρόνια?? :S

ε αν κρινουμε απο 3η σεζον που ξεκινησε γυρισματα σεμπτεμβριο και παιχτηκε πρωτοχρονια, να υπολογιζουμε η του χρονου το καλοκαιρι η τελος του 2015

Τα χριστούγεννα του 2015 το πρώτο νέο επεισόδιο και μέσα στο '16 τα υπόλοιπα.

http://flix.gr/news/sherlock-season-4-announced.html

good news!! :slight_smile:

τι good news ρε… θα περιμένουμε άλλον έναν χρόνο…

Καλά δεν υπήρχε περιπτωση για φέτος, οπότε μια χαρά το 15.

teaseraki…!

Για να δούμε, ελπίζουμε σε καλό επεισόδιο

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έπος.

:bow::bow::bow:

απογοητευση overall, οπως και η τριτη σεζον… εκει που το μοτιβο ηταν μυστηριο υπο το πρισμα του Σερλοκ, οπως και στα 3 επισοδεια της τριτης σεζον, σερλοκ υπο το πρισμα μυστηριων (με προφανως πολυ κατωτερα σε συλληψη και εκτελεση στορυ)…

βαρεθηκα να βλεπω ολη τη σειρα γυρω απο ενα ατομο και το ολο ποιντ της, δλδ τις περιπετειες στο -πολυ πολυ πολυ ομως- μπακγκραουντ…

Η εκτελεση παντως δε μπορει να πεις οτι ηταν καταπληκτικη…
Το ποσο καλογραμμενο ηταν, με την εναλλαγες στο παρελθον, στα παλια επεισοδια και στη συνεχεια της ιστοριας με αφησαν λιγο μλκ.