Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

Το play τον παίζει λίγο.
Εχθές έκανα παραγγελία ένα φουτερ και δυο σιντιά και ακόμα μου γράφει Order Placed σε όλα.
Πριν το καλοκαίρι που δεν είχε λήξει η κάρτα μου, με το που έκανα παρεγγελία έκανε ή Processing ή Declined, μέσα σε 10 λεπτά το πολύ.
Την αναναίωσα τον Ιούλιο, αλλά την ενεργοποίησα την Πέμπτη, και έβαλα ένα 50άρι μέσα.
Άμα έκανε σε κανέναν τίποτα παρόμοιο ας πει, γιατί έχω αρχίσει και φορτώνω.

Ψήνεται κανείς για mass order απο thomann? Από Αθήνα.

έχει παραγγείλει κανείς από εδώ ?

http://www.plastichead.com/

γενικά ποιο site προτείνετε για παραγγελια classic rock t-shirt ? :slight_smile:

[B]Μια ερώτηση[/B] : Eίχα κάνει μια παραγγελία στο importcds.com ( αμερικάνικο site ) και έχει καθυστερήσει 40 μέρες τώρα ( Γενικά οι αποστολες τους δεν κάνουν πάνω από 15 ) … Πήγα ταχυδρομείο και δεν το βρήκαν ( κανονικό ψάξιμο , όχι ηλεκτρονικό ) … Απ’ το site μου είπαν να τσεκάρω και τελωνείο … Υπάρχει περίπτωση να έχει κολλήσει εκεί το θέμα ? Ήταν γύρω στα 100$ η παραγγελία … Αν ναι , η επικοινωνία με τελωνείο γίνεται μέσω ταχυδρομείου ? Γενικά κρατάνε τίποτα ηλεκτρονικά στοιχεία από τις παραλαβές τους , ή ότι περάσει , πέρασε ? :stuck_out_tongue:

Άμα έχεις λογαριασμό στο ebay.com μπορείς να κάνεις αγορές από το .de ;

ναι κανονικά

!!!

Θελω να σας ρωτησω τι ειναι το 1 click ordering στο amazon.com

Στο αγγλικο amazon ισχυει ακομη το δωρεαν shipping ρε παιδια? :-k

Nαι…με αγορές πάνω των 25 λιρών…απλά στο τέλος πρέπει να τσεκάρεις την επιλογή που λέει FREE Super Saver Delivery

Πρεπει να αγορασεις ομως τα προιοντα που εχουν αυτη τη σημανση ομως…

ε ναι…αλλά αν δεν αγοράσεις από κάποιον άλλον μέσα στο amazon όλα έχουν…και μερικοί που έχουν κανονικά “μαγαζιά” προσφέρουν δωρεάν μεταφορικά…

Απλα ενω βρισκεις με κανονικη τιμη πχ ενα cd στις 7 λιρες,σε αλλη επιλογη με το super saver μπορει να εχει 9-10 πχ…κατα ποσο συμφερει…

:-k με μπέρδεψες,…πως γινεται αυτό…? αν δεν βαριέσαι δώσε ενα παράδειγμα

Το βινυλιο του Demonaz πχ…το παιρνεις με 16 λιρες και πιο κατω με το δωρεαν shipping εχει σχεδον 20 :-k

https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B004Q1DFOC/ref=sr_1_1_olp?s=music&ie=UTF8&qid=1320483828&sr=1-1&condition=new

το £16.11 + £1.26delivery
που λεει είναι απο ιδιώτη…δεν είναι απο το αμαζον…

το £19.81 & this item Delivered FREE in the UK with Super Saver Delivery.
είναι απο το αμαζον…αλλά επειδή δεν εχει περάσει το όριο των 25 λιρών , πάλι εχει μεταφορικά…

διαλέγεις και παίρνεις.μερικές φορές συμφέρει απο ιδιώτη…απλά κοιτάς ratings δίπλα
και φυσικά κοιτάς να λέει και New…αν σε ενδιαφέρει φυσικά

Το θεμα ειναι οτι οντως γλιτωνεις μεταφορικα ομως?γιατι εχουν και διαφορα 3 λιρες και…

στην περίπτωση ιδιώτη με αμαζον, κάνεις την σουμα και βλέπεις την διαφορά…
μερικές φορές ιδιώτης και με μεταφορικά συμφέρει περισσότερο…

πάντως υπάρχει απλός τρόπος να τα δεις ολα αυτά…πας να κανεις κανονικά την παραγγελιά, και άπλα δεν κάνεις ολοκλήρωση…βλέπεις το σύνολο της τιμής και ετσι βλέπεις ποιες περιπτώσεις σου κάνουν οικονομικά…αυτό κάνω και εγώ μερικές φόρες

Σωστος…θενξ αδερφε :slight_smile:

Να ρωτήσω, έχει αγοράσει κανείς από τοhttp://www.blackmetal-lusitania.com/? Πήρα ένα cd πριν 2 εβδομάδες, και ενώ μου έστειλε μήνυμα ότι παρέλαβε τα χρήματα, από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση…