Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

ME paypal den psonises??min anxo gia tipota…an einai kai germanos eisai ok.pes tou na sou steilei ta shipping cost ton plironeis kai etimos gia apogiosi pros tin diskothiki sou o diskos sou…:):slight_smile:

Εντάξει, όλα καλά. Μου έστειλε αυτός ότι έλαβε τη πληρωμή αλλά μου είπε ότι ξέχασα τα μεταφορικά και μου είπε να βάλω τη διάφορα…
εν το μεταξύ μου λέει δεν πειράζει αφού είναι η πρώτη σου φορά…:slight_smile:

Να ρωτήσω, στο amazon.com, εκεί που λέει free shipping on orders over 25$ ισχύει και για Ελλάδα;

Ναι ισχυει

thanks!

Όχι δεν ισχύει. Μην το μπερδεύεις με το amazon uk.

εισαι σιγουρος?
νομιζω και στα 2 ισχυει
παντως sorry δεν ειδα οτι εγραφες για το .com, στο αλλο ισχυει σιγουρα γιατι εχω παρει πολλες φορες

Σιγουρότατος. Το amazon uk διευκρινίζει ότι η προσφορά των 25 λιρών ισχύει και για Ελλάδα, ενώ το amazon.com όχι.

παιδια εχς παραγειλει απο το ε-βαυ κατι πραγματα και θελω να ακυρωσω την παραγγελια.γινεται αυτο???

Επικοινωνείς με τον πωλητη.

πως γινεται αυτο??

Αμα πατήσεις στο my ebay απο την κεντρικη σελιδα λογικα θα σου βγαλει αυτο που κερδισες/αγορασες στο “won items”. Πατα πανω του και απο εκει καπου θα υπαρχει καποιο link για να επικοινωνησεις με τον seller.

H Invictus έχει βάλει 50% έκπτωση στις αγορές από το site της.

Θα απασχολήσει περισσότερο black/death/thrash fans αλλά έχει και μερικά άλλα όπως SOLSTICE, WARNING etc. Επίσης δεν θα βρείτε αποκλειστικά underground κυκλοφορίες.

Και η Grievantee εχει τα 6 cd’s 20 ευρω.
Αλλα εχει κατσαμπλακ :stuck_out_tongue:

http://www.grievantee.com/index.php

τι ακριβώς παίζει με discogs? είναι κάτι σαν το ebay (αλλά απλά μόνο για μουσική)?

οι χρήστες είναι μόνο πωλητές ή και απλοί μουσικόφιλοι που μπαίνουν για τσεκάρισμα κτλ σου δίνει τη δυνατοτητα μιας δικης σου database ή εχω καταλαβει λάθος?

Ολα αυτα που εγραψες ειναι σωστα.

και πως πληρωνεις αφου προκειται για ιδιώτες? paypal ή με την παλια καλή αντικαταβολή?

το feeback είναι αξιόπιστο γενικά?

paypal συνήθως. Για αντικαταβολή, πρέπει να πετύχεις έλληνα πωλητή!
το feedback είναι αξιόπιστο, όσο και του Ebay. Αρκετά δηλαδή…

στα μαγαζιά μπορούσα να δω/ακούσω την κατάσταση του δίσκου και ήταν και ο βασικός λόγος που σταμάτησα να παίρνω second hand στην Ελλάδα επείδη φέρνανε πολύ σαβούρα.

μιας και online έχω πάρει μόνο νέα πράγματα πως γίνεται ο διαχωρισμός στα μεταχειρισμένα? από που και πάνω το βινύλιο παίζει καλά? (χωρίς φύσημα κτλ) στο very good+ ?

νομίζω πως αυτό θα σε βοηθήσει:

very good+ είναι (αν είναι αξιόπιστος ο πωλητής) μεταχειρισμένος δίσκος σε καλή κατάσταση.
Απλά, επειδή συνήθως οι πωλητές νοιάζονται πολύ για το feedback τους, κάνουν αυστηρή και σωστή αξιολόγηση.