Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

φαίνεται όμως ξεκάθαρα πότε αγοράζεις από το amazon και πότε από ανεξάρτητους πωλητές.

στη μία περίπτωση κάτω από την τιμή, υπάρχει αυτό:
In stock.
Dispatched from and sold by Amazon.co.uk. Gift-wrap available.

ενώ αν αγοράσεις από τρίτο υπάρχει αυτό:
18 new from £2.71 2 used from £2.73

Όποιος θέλει πάντως ας τσεκάρει και importcds.com ( εδώ και μήνες αγοράζω σχεδόν αποκλειστικά από εκεί ) … Αμερικανάκια είναι , έχει μεταφορικά ( 5$ + 2*item ) οπότε καλό είναι να αγοράζεις από 40-50 και πάνω … Γύρω στα 10ε το cd βγαίνει συνήθως ( παλιότερα , με καλύτερες ισοτιμίες , ήταν και πιο κάτω ) … Έχει χαθεί παραγγελία πάνω από 70ε και μου επέστρεψαν τα λεφτά χωρίς πρόβλημα … Είναι πολύ γρήγοροι στις αποστολές και τέλος οι τιμές του είναι εντελώς άσχετες με τις κοστολογήσεις των amazon/play ( που συνηθως έχουν συντονισμένες τιμές ) , άρα και προσφορές σε τελείως διαφορετικά προιόντα ( αν και το προτιμώ κυρίως στις νέες κυκλοφορίες )… Oπότε αν συνδυάσεις importcds και amazon , είσαι οκ :stuck_out_tongue:

κάποιος είχε βάλει ένα link για εσωτερικά καλύμματα βινυλίων (τα γνωστά βρακάκια) αντιστατικά κτλ ας το ξαναποστάρει αν γίνεται γιατί δε μπορώ να το βρω

ή αν γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αθήνα …
(το λινκ ήταν από μαγαζί στην Αθήνα νομίζω αλλά δε θυμάμαι όνομα)

http://shop.ikarosmusic.gr/online/

ααααα, τα νεύρα μου!!! έστειλα στο play για να ρωτήσω αν μπορώ να στείλω τη φόρμα για απωλεσθέντα προϊόντα μέσω μέηλ αφού την σκανάρω, αντί να τη στείλω με ταχυδρομείο και μου ρθε σαν απάντηση αυτό:

In order for us to process a replacement or refund for your missing order, please fill out and sign the “Not Received Claim Form” which we will send to you separately, you should receive the form within the next 7 days.

The form can be returned to us at the freepost shown on the form. Please indicate clearly if you want us to refund or replace the item. Once this is received, your request will be processed and you will be notified via email.

ντόινκκκ!!!

-21grams, θυμάσαι αν έστειλες στην ίδια διεύθυνση με αυτή που ανέφερε ο wintersun?

επίσης, στέλνοντας κάτι στην freepost address δεν πληρώνω τπτ στα ελτά? γιατί μου φαίνεται περίεργο για να μαι ειλικρινής :stuck_out_tongue:

Εχει κολλησει το μυαλο μου και δε θυμαμαι με τπτ αν πληρωσα ή οχι για να ταχυδρομησω το claim letter στο play.com.:-k… παει γερασαμε

Sorry dude, αλλά πνίγομαι. Θα αναφέρω ΜΟΝΟ την e-mail address την οποία χρησιμοποίησα την τελευταία φορά που χρειάστηκε να επικοινωνήσω [[B][COLOR=“Red”]μέσα Αυγούστου 2011[/COLOR][/B]] - Πιθανόν, να αλλάζουν ανά διαστήματα :?
[B]CNRF@play.com[/B]
Η αμέσως προηγούμενη αφορούσε attachment scanαρισμένης απόδειξης ΕΛΤΑ [συστημένο υποχρεωτικά] για επιστροφή και λογικά είναι πάντα έγκυρη:
[B]postagereceipts@play.com[/B]

Κοιτώντας στον Mail Client (είδες τι σου κάνει η τεχνολογία; :p) βρήκα και τις:
[B]support@play.com[/B] & [B]orders@play.com[/B] από [B][COLOR=“Red”]sent mails του 2009[/COLOR][/B] [=αμφίβολο αν είναι valid]

Ναί, δεν έγραψα πως δεν είναι σαφές, έγραψα πως όταν καταλήγεις σε seller μέσω amazon χρεώνεσαι μεταφορικά ενώ μέσω play όχι.

υπάρχει κάποιο online store για βινύλια με πιο mainstream (όχι μόνο μέταλ βασικά) ?

Ψάχνω κάτι σαν το αγγλικό HMV το οποίο έχει καλές τιμές αλλά δε με βολεύει που στελνει με απλό ταχυδρομείο και όχι συστημένο ή courier.

Μεταχειρισμενα + καινουργια εδω:
http://www.discogs.com
επισης το http://rateyourmusic.com δινει διαφορες διευθυνσεις για τις πωλησεις δισκων μεσα απο την βαση δεδομενων τους.

ναι, ρωτάω αν έχει πάρει κάποιος από κάποιο συγκεκριμένο (μεγάλο λογικά, τυπου HMV) που μπορεί να “παίξει” με προσφορές, στο discogs από ότι βλέπω στα νέα οι τιμές είναι κανονικές +το καπέλο του shipping

αν ενδιαφέρεται κανείς να αγοράσει ηλεκτρονικούρες από n5md, ας χρησιμοποιήσει το παρακάτω κουπόνι μέχρι τις 14.

[SPOILER]Woo Hoo! A coupon for 10% off your next order @ n5Mailorder!

Coupon code: MAYHEM

One use per customer
Expires May 14th 2012.

(not valid for wholesale accounts)

Warm Regards,
-mike c

n5MD
n5md.com

if you’ve received this email and have / or would like to opt out of such
mailings please let us know

You can redeem this coupon during checkout. Just enter the code in the box
provided, and click on the redeem button.

The coupon code is MAYHEM

The coupon is valid between 05/07/2012 and 05/15/2012

Don’t lose the coupon code, make sure to keep the code safe so you can
benefit from this special offer.

10% off

Visit us at http://n5mailorder.com/[/SPOILER]

Αν υπάρχει κάποιος ο οποίος είναι πωλητής στο eBay η έχει κάνει πώληση παρακαλώ αν δε βαριέται ας μου στείλει ένα πμ γιατί χρειάζομαι λίγη βοήθεια…
ευχαριστώ!!!:slight_smile:

Πήρα την Παρασκευή 2 βιβλία από το bookdepository και πλήρωσα με paypal. Δεν έκανα δηλαδή λογαριασμό στο site.
Όλα cool τα δέχθηκαν, έστειλαν και μέηλ κτλ. Πώς θα ξέρω μόλις τα στείλουν; Παίζει να έρθει μέηλ από paypal ή απλά περιμένω να έρθουν τώρα;

Από το myfavouritemagazines.co.uk έχει πάρει κανείς? Είναι αξιόπιστο? Επίσης τα έξοδα αποστολής από ότι κατάλαβα συμπεριλαμβάνονται στην τιμή του κάθε περιοδικού?

^ ναι και ναι

Thanks! :smiley:

Πως πληρωνεις στο ηλιθιο το amazon???

Δε δέχεται paypal δυστυχώς.

Mαλακια. Νταξει την καναμε τη δουλεια :smiley: