Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

Παιδιά μια φίλη μου θέλει να της παραγγείλω κάτι από το Amazon με την προπληρωμένη μου κάρτα και εγώ της είπα να κάνει λογαριασμό στο Amazon για να ενημερώνεται αυτή με email. Αν τα παραγγείλουμε από εκεί θα μπορεί μετά αυτή να δει τον αριθμό της κάρτας μου;

oχι, γιατί σε όλες τις ηλεκτρονικές συναλλαγές εμφανίζει μόνο τα 4 τελευταία ψηφία.

Νομίζω πάντως ότι αν παραγγείλει μία φορά με την κάρτα σου, θα μπορεί να την ξαναχρησιμοποιήσει, γιατί το amazon την κρατάει σαν επιλογή πληρωμής και δεν ξαναζητάει cvc κλπ.

Οπότε μπορεί ο leo να το παραγγείλει από δικό του λογαριασμό και να το δώσει στη φίλη του.

Aκριβώς!

εχει αγοράσει κάνεις απο το burningshed.com

?

Οχι αλλά seems legit. Πάντως στα cd φτηνό δε το λες.

καλα δεν βρήκα και κατι εξαιρετικό στις τιμές. απλά είδα ενα μήνυμα που έλεγε πως αν αγοράσεις απο εδω μπαίνουν περισσότερα χρήματα στην μπάντα. (osi)

Είχα αγοράσει από εκεί 2 CD στις χριστουγεννιάτικες προσφορές, τότε είχαν ρίξει πολύ τις τιμές. Μια χαρά ήταν η εξυπηρέτηση, τίποτα το περίεργο.

Έχω αγοράσει από εκεί κάποια βινύλια PT. Κάποια λόγω ελαφρώς χαμηλότερης τιμής. Κάποια λόγω αποκλειστικότητας στη διάθεση. Καλή εξυπηρέτηση. Κι εγώ έχω διαβάσει ότι μέσω αυτών ο καλλιτέχνης εισπράττει περισσότερα.

Ερώτησις: Το HMV έχει δωρεάν αποστολή στην Ελλάδα;

οχι,νομιζω 2.50 λιρες για καθε αντικειμενο

Τί είναι ασφαλέστερο και πιο εύκολο; Να συνδέσω την κάρτα λογαριασμού ταμιευτηρίου(VISA) που έχω με το paypal ή απλά να έχω paypal account και να μεταφέρω χρήματα εκεί;

νομίζω αναγκαστικά το paypal το συνδέεις με κάποια κάρτα.

yup,η τραπεζικο λογαριασμο

http://212.205.82.71/trackandtrace/

Τα ΕΛΤΑ έχουν tracking service λοιπόν, τι μαθαίνει κανείς καθημερινά…

Και που ξερω τον κωδικο του αντικειμενου μου?

2 - 3 φορές που είχα κωδικό ανανέωσαν τη σελίδα αφού πήρα στα χέρια μου το αντικείμενο που είχα αγοράσει.
Τόσο χρήσιμη είναι η υπηρεσία.

Για αντίστοιχες υπηρεσίες του εξωτερικού, δεν το συζητάμε, ανανεώνονται απευθείας.

Τον ζητάς από τον αποστολέα.
Νομίζω ότι κωδικός παρέχεται μόνο για τα συστημένα, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Εγώ είχα παραγγείλει ένα πακέτο από Γερμανία, το οποίο έφυγε από τον αποστολέα 4/9, έφτασε Φρανκφούρτη 6/9 κι έκτοτε σιωπή.

Ψάχνοντας, το περασμένο σ/κ βρήκα το (καλά κρυμμένο ε!) σάητ των ΕΛΤΑ που έλεγε ότι έφτασε Ελλάδα στις 7/9 και 10/9 ήταν στο κέντρο διανομής της περιοχής μου. Ειδοποίηση δεν είχε έρθει ποτέ.

Χτες πήγα ΕΛΤΑ για να πάρω ένα άλλο πακέτο από Αμερική και στο χειρόγραφο βιβλίο τους, είχαν γράψει ότι “έχει και συστημένο”.

;’)

υπάρχει χρόνια η υπηρεσία και όσες φορές τη χρησιμοποίησα (καμιά εικοσαριά) δεν είχα ποτέ πρόβλημα, η ανανέωση ήταν άμεση. αριθμός δίνεται και στις αντικαταβολές και αν θυμάμαι καλά και στα απλά (πάνω στην απόδειξη; ).

κοντευει μηνας που εχω παραγγειλει βινυλιο απο αμαζον και εχω την υποψια οτι το εχουν στα ελτα αλλα (κλασσικα) δεν μου εχουν στειλει ειδοποιηση.

Εγώ τώρα που άνοιξα δεν έδωσα κάρτα και απλά μου έδωσαν ένα λογαριασμό paypal όπου λέει θα πηγαίνω στην τράπεζα και θα βάζω λεφτά στο λογαριασμό αυτό. Δεν έδωσα κάποιον αριθμό λογαριασμού δικό μου ούτε τον αριθμό κάποιας κάρτας

Edit: Ναι τελικά πρέπει να δώσω τα στοιχεία του λογαριασμού αν θέλω να κάνω μεταφορά. Τώρα το πρόσεξα