Six Feet Under

Eδώ βρίσκεται η αλήθεια…

Γενικά Haunted και Warpath την πάλευαν πολύ καλά. Από κει και πέρα έχασα το ενδιαφέρον μου γιατί δεν είδα ούτε καν το απειροελάχιστο σημάδι/προσπάθεια ανανέωσης. Πολύ στασιμότητα ρε παιδί μου. Το πόσο μέτρια μπάντα είναι συνολικά νομίζω φαίνεται από αυτές τις αχρείαστες διασκευές με ίδια τη μουσική και brutal τα φωνητικά.

Σύμφωνοι ότι τα 3 πρώτα άλμπουμ είναι καλά. Σύμφωνοι ότι το mid tempo στιλ τους γαμεί. Οι διασκευές όμως, είναι απαράδεκτες.

Εγώ θυμάμαι ότι η πρώτη φορά που άκουσα brutal φωνητικά στη ζωή μου ήταν στο ‘‘Impulse to disembowel’’, το πρώτο κομμάτι από το ‘‘True carnage’’. Χα, χα, θυμάμαι είχα πάθει σοκ, αλλά γούσταρα. :stuck_out_tongue: Δεν ξέρω πόσοι το έχουν ακούσει, αλλά δίνει ρεσιτάλ ο Barnes στην εισαγωγή αυτού του κομματιού. Επίσης το ‘‘True carnage’’ θεωρείται μέτριος δίσκος, αλλά εγώ τον αγαπάω γιατί τον άκουσα σε τρυφερή ηλικία και με σημάδεψε. :roll: Έχει και το ωραίο ντουέτο με την Crisis των Crisis. Πρώτο ντουέτο άνδρα και γυναίκα σε death metal κομμάτι είχα διαβάσει κάπου. :!:

1 Like

…:bye:…

Ε,μα κατσε ρε γκοντσμακ μια μας λες του τουλ ινστρομενταλ,μετα τους σιξ φετες απο κατω παουερ…

:-s :-s :-s

Industrial τη μερα μου.
Δε με θελει σημερα

άκυρο. το διόρθωσες

Ανετα εχω ριξει 10 εντιτ σημερα.Ποιο προσφατο το,“ινστρομεταλ,ινσταμενταλ,ινσρομενταλ,ινστρομενταλ”

σας εχω μαθει τωρα οτι με δουλευετε και παραμενω ψυχραιμος:|

Μμμμμ…Μαθαινεις…Ας πουμε για τους 6 τωρα

Να πω την αληθεια τους γουσταρω με χιλια λαιβ ειναι φοβερα πορωτικοι αλλα τα στουντιο αλμπουμς τους πλεον δεν με πολυαφορουν.Εχουν γινει πολυ φλατ και τυπικοι σ αυτο που κανουν.
Το Maximum Violence ηταν το τελευταιο που μου αρεσε πολυ.

Ακριβως.Πολυ μονοδιαστατοι:)

να φιλοξενήσουμε εδώ και την αποψη των Anal Cunt

You hide on your bus
You were afraid of us
You wouldnt fight me 'cause youre gay
You had your roadies save the day

Chris Barnes is a faggot youre fucking gay
Chris Barnes is a faggot youre a fucking faggot
Chris Barnes is a faggot your breath smells like cum
Chris Barnes is a faggot you like dicks up your ass

Youre a fucking midget, so you can blow guys without kneeling
You and Allen West met at a gay bar and wanted to start a band
You got kicked out of Cannibal Corpse because you suck
You started Six Feet Under and they suck too

Ill fight you anytime you fag
But youll have your roadies fight for you
If youre so brutal, why wont you fight me by yourself?
You fucking cum guzzling faggot homo pussy

xaxaxaxaxaxaaxaxaa!

επος…all hail anal cunt!!!

Six Feet Under…Λατρευω τα 2 πρωτα τους.Με την Φυγη Του Allen West,το χαος.
Αλλα και ο ιδιος εφτιαξε τους Lowbrow που δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο.

Παλιομοδιτικο,μεσαιων ταχυτητων,death metal.Με δυο κιθαρες στο μενου τους,ο ηχος ειναι ογκωδης,μεστος,ανθρωποστρωτηρας.Και παρακαλω,με φωνητικα απο τον ‘‘γονο’’ των Tardy/Barnes ενω το μπασο πρωταγωνιστει σε κομματια οπως τα Victims at Play,Non Descript και Disheveled.Που το κακο τοτε?Οτι και η μουσικη ειναι μοιρασμενη,τα μισα θυμιζουν Six Feet Under και τα αλλα μισα Obituary,σχεδον μοιρασμενα εναλλαξ.Με τα περισσοτερα κομματια να εχουν κοινωνικο στιχο αλλα και καποια να εχουν κλασσικη ντεθεματολογια(Cold Stale Souls,Dead Meat),ο ρυθμικος τους ηχος με κανει να στροφαρω και το μυαλο μου και τον σβερκο μου.Απλα καπου γινεται ολιγον βαρετο αφου δεν υπαρχει προσωπικο στοιχειο μεσα στις συνθεσεις τους.Λειτουργουν πιο πολυ σαν συμπληρωμα για καποιον που του αρεσει αυτος ο ηχος παρα ως ενα death metal συγκροτημα που θα οδηγησει τις εξελιξεις.
Η παραγωγη απο τον ‘‘κολλητο’’ Donald Tardy των Obituary κρινεται ικανοποιητικη για το ειδος.Ενα ερωτηματικο που μου εχει δημιουργηθει ειναι οι ημερομηνιες που υπαρχουν κατω απο την θηκη του cd και αρχονται απο την 1/89 μεχρι και την 5/99.Θελω να πιστευω οτι δεν εχει σχεση με το τιτλο και ομωνυμο τραγουδι του δισκου,δλδ αθωα παιδια που σκοτωθηκαν απο καποιον τρελαρα (γιατι τοτε οι ημερομηνιες αριθμουνται ως 27 τετοια γεγονοτα).Εν κατακλειδι,δισκος που τον ευχαριστιεσαι αλλα αν υπηρχε λιγο περισσοτερο ποκιλια θα προσθετε σημαντικα.Αξιζει μια ακροαση,τουλαχιστον…

https://www.youtube.com/watch?v=rpv1WIO46LA
Το Torment είναι τρελή αλμπουμαρα το χω λιώσει άπειρες φορες απο τοτε που βγήκε…Μου φαίνεται λίγο απίστευτο που αυτή η μπανταρα δεν εχει έρθει ΠΟΤΕ Ελλαδα… :confused:
Αγαπημενοι μου παικτες στο Mid tempo φάση death μαζί με Bolt Thrower

1 Like