Slayer

Μα γι αυτο μας αρεσει :!:

Ειδικα οταν πιανει το κυρφανη Mustaine(εδω υπαρχει ενας “ερωτας” μεγαλος) τον απολαμβανεις.

To πακέτο είναι ονείρωξη!!!:frowning:
Πρέπει οπωσδήποτε να έρθουν!!!
Θέλω να δω μία από τις αγαπημένες μου μπάντες σύντομα!!!
Ωστόσο διάβαζα κάποιες κριτικές για το live τους στο Hellfest.
Φανερά πεσμένοι , σταματούσαν κάθε 2 κομμάτια , ο Araya είχε προβλήματα.
Ε Angmar?

Όσο για το καινούργιο album το κόβω να είναι το τελευταίο τους.
Μάρεσαν και τα 2 τελευταία , αλλά αν τα συγκρίνεις με τα πρώτα 6 είναι ένα τίποτα θα έλεγα μπροστά τους.
Καιρός να απαλλάξουν κάθε hardcore στοιχείο.

Είναι όντως απολαυστικός μερικές φορές…
Και μου αρέσει η πόρωση που έχει με την μπάντα , όχι σαν τον Araya που πλέον βαριέται την ζωή του…
Έχει πει τίποτα για το Death Magnetic?
Ανυπομονώ δήλωση!!!
Όποιος ξέρει κάτι το ποστάρει αμέσως!!!
Είναι απολαυστικός μερικές φορές ναι…

…αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την εμπάθεια που έχει ακόμη με τον Mustaine.
Τι κακό δηλαδή του έχει κάνει?
Έχει ξεπεράσει τα όρια της γραφικότητας πλέον και σε αυτό τον τομέα δηλώσεων (πόλεμος στον Mustaine όταν ο τελευταίος τον γράφει στα @@ του) και τα “θρησκευτικά” που λέει.
Οκ ρε King το ξέρουμε ότι δεν είσαι χριστιανός αλλά δεν χρειάζεται ούτε να το λέει συνέχεια ούτε να γράφει αφελείς στίχους.
Δεν έχω πρόβλημα με αυτά που λέει , αλλά είπαμε , εμπεδώσαμε τις απόψεις…

Ωρα ειναι να τους δουμε και παραθυρο σε καμια μεσημεριανη εκπομπη(γαμω θα ηταν).

ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ (Ή ΤΟ ΔΙΑΟΛΟ?) ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΥΣ SLAYER ΑΠΟ ΤΟ1988 ΚΑΙ TO SOUTH OF HEAVEN(ΘΥMAMAI EIXA ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΑΓΓΛΙΚΗ ΚΟΠΙΑ 3500ΔΡΧ ΣΤΟ ΔΙΣΚΑΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ)
ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΦΥΓΕ ΤΟ ΚΛΑΠΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΣΚΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ.
ΤΡΕΛΟ ΤΟ SHOW NO MERCY
ΚΟΛΑΣΜΕΝΟ ΤΟ HELL AWAITS ΑΛΛΑ…
…ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΝΑΠΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΑΠ’ΤΟ ΚΟΠΑΝΗΜΑ ΤΗΣ ΜΠΑΓΚΕΤΑΣ ΗΤΑΝΕ ΣΤΟ

REIGN IN BLOOD

(ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ,ΤΟΣΟ ΑΓΡΙΟ ΤΟΣΟ ΔΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΟ ΠΟΥ ΔΕ ΣΟΥ ΔΙΝΕ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ.Η ΣΟΥ ΦΕΥΓΕ Ο ΚΟΛΟΣ Η ΤΟ ΒΓΑΖΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΟΒΟΣΟΥΝΑ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΣ ΡΑΔΙΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟ LIKE A VIRGIN)

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΑ ΒΡΕΙ ΣΤΟ SOUTH OF HEAVEN ΣΤΟ REIGN IN BLOOD ΑΓΓΙΖΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ(ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΟΛΑ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΜΕ).ΤΕΤΟΙΟ ΔΙΣΚΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ.

ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΣΚΟ ΘΡΑΣ ΑΛΛΑ ΕΝΑΝ ΚΛΑΣΙΚΟ ΔΙΣΚΟ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΣΚΟΚΡΙΤΙΚΟΣ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΙΔΙΩΜΑΤΟΣ ΤΟΝ ΣΝΟΜΠΑΡΕΙ Η ΤΟΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΩΣ ΠΡΟΙΟΝ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΜΟΥΣΙΚΟΦΙΛΟΣ Η ΚΑΙ ΩΣ ΜΟΥΣΙΚΟΚΡΙΤΙΚΟΣ ΑΚΟΜΑ, ΠΑΡΑ ΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΗΣ Η ΚΑΡΙΕΡΙΣΤΑΣ.

ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ 1990.ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥ SEASONS IN THE ABYSS ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ HAPPENING ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΖΙΛΙΚΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟ.
Η ΠΡΩΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΦΤΑΙΓΕ ΣΤΟΝ ΗΧΟ.Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΗ(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΠΙΑ)ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΑ ΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ "ΔΕ ΜΟΥ ΤΑ ΣΚΑΓΕ"ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΑΛΛΟΝΤΑΝ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΑΛΛΑ.ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ ΧΤΥΠΙΟΤΑΝ ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ,ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΦΟΥΛ ΣΤΙΝ ΕΝΔΟΡΦΙΝΕΣ ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΠΟΝΑ…

ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟ DIABOLUS IN MUSICA ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΑ ΚΑΘΕ ΑΛΜΠΟΥΜ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΣΤΑΔΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ΕΛΑΦΡΑ ΠΤΩΣΗ .
ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΣΚΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΑΠΟ “ΜΕΤΑΛΑΣ” ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΑ ΣΕ “ΜΟΥΣΙΚΟΦΙΛΟ” ,Η ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΜΟΥ ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΕ ΜΕ ΝΕΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ ,ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΜΕΤΑΛ ΔΙΣΚΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΘΟΥΝ ΝΕΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ(ΕΛΛΕΙΨΕΙ ΧΡΗΜΑΤΩΝ)ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΔΕΝ ΚΟΥΝΗΘΗΚΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ SLAYER.

ΕΙΚΟΣΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΟΠΟΤΕ ΒΑΖΩ SLAYER ΜΟΥ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Η ΤΡΙΧΑ ΚΑΓΚΕΛΟ,Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ ΣTΟ ΡΥΘΜΟ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΟΡΙΖΟΥΝ.ΟΣΟ ΤΡΕΛΟ ΚΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΗ ΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ SLAYER ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΝΤΑΣ ΚΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ “ΠΡΕΠΕΙ” ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΤΟ ΘΕΟ.
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ “ΘΕΙΟ” ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ…?

Το Caps Lock την επόμενη φορά ε:wink:

Ωραίο κειμενάκι by the way!

κανε οικονομια βαλε λουμιλουξ?
οκ

ετσι ρε μαγκα. SLAYER και Τελος.

Σωστοοος ο παιχτης. :respect: Κι οπως ειχε πει ο Dying Freedom

:yes: :respect: :lol:

Κοιτα, συγκριτικα με το '05, η αποδοση ηταν επικο μηδεν. Στο War Ensemble δηλαδη, δε μπορουσε να κανει τη κραυγη στο ‘‘War’’.

Απ την αλλη ομως τους πετυχαμε σε πολυ κακη μερα επειδη α) σε μας παιξαν λιγοτερα κομματια απ οτι στην υπολοιπη περιοδεια και β) υπαρχουν καποιες μαρτυριες που φερουν τον Araya τσαντισμενο να ψιθυριζει ‘‘φωνηεντα’’ σε κοσμο πισω απ τη σκηνη.

Τωρα τι σταδιαλα εγινε μονο αυτοι ξερουν.

Απ την αλλη, το λεω, ειμαι κολλημενος. Προσωπικα περασα μια χαρα! Δηλαδη το set list ειχε τρελες ελλειψεις (που ειναι το Postmortem ρε :frowning: ), αλλα οταν αυτος ο ανθρωπος σε κοιταει χαμογελαστος στη σκηνη, σε φαση ‘‘ποσοι απο σας εκει κατω βιαζετε νεκρες γυναικες;’’, δε ζητας τιποτ’ αλλο. :smiley: Ασε που το '05 δε βλεπαμε τιποτα απ τα καπνογονα, οποτε επαιξε κι αυτο τον ρολο του. Τους ακουσαμε το '05 και τους ειδαμε το '08! :smiley:

Ακριβώς! :yes:

  1. Παρακαλώ; :blink:

2. Αυτό νοηματικά δεν γίνεται. :-k

Τι δηλαδή εσύ δεν βιάζεις νεκρές γυναίκες???

Όχι, κωλώνω και ούτως ή άλλως περιμένω να παντρευτώ για να ερωτοτροπήσω. Περιμένω την κατάλληλη, την μία. Αλλά ο βιασμός νεκρού είναι αδύνατος, ούτως ή άλλως. Ο βιασμός προϋποθέτει έναν κάποιο εξαναγκασμό, μια κάποια αντίσταση. Νομίζω πως τα πτώματα είναι μάλλον συνεργάσιμα εν προκειμένω.

:lol3: :lol:

Έχει βάση δεν μπορώ να πω! :stuck_out_tongue:

Συνεργάσιμα πτώματα… θα μπορούσε να είναι και ελληνική punk μπάντα :stuck_out_tongue:

Φιλος, εμεις γουσταρουμε Necrophiliac, επειδη οι Slayer ειναι μεχρι ΚΑΙ το Hell Awaits! :lol:

Νέο κομμάτι από το επερχόμενο άλμπουμ!

—> psychopathy red

κλασικά πράγματα κτλ.

Τυπικό.
Φαίνονται καυλωμένοι πάντως.
Λογικά θατο παίξουν και στην περιοδεία για την Unholy Alliance.
Άντε να περνάνε οι μέρες!!!:smiley:

Βάκιλλε…

Χθεσινό από Μάντσεστερ.

1. Metal Storm/Flesh Storm
2. War Ensemble
3. Chemical Warfare
4. Ghosts of War
5. Disciple
6. Cult
7. Dittohead
8. Jihad
9. South of Heaven
10. Seasons In The Abyss
11. Live Undead
12. Dead Skin Mask
13. Raining Blood
14. Angel of Death

Yπερβολικά λίγο.

Μια χαρα μου φαινεται ρε. Τι λιγο και μαλιστα υπερβολικα. Μη ξεχνας οτι βγαινουν mastodon amon amarth και trivium. Ποσο να παιξουν δλδ.

Παντως μαμει το setlist.

Αντε ρε παπαρα εχεις και αποψη.Βλακα.