Slayer

Δε μας τα λένε καλά…

Ontws den ta lene kala, tosa xronia sto kourmpeti, twra emathe ti paizei me ta esoda apo tis periodeies?

Δε νομίζω πάντως καμια αλλη μπάντα τέτοιου επιπέδου να μοιράζεται το 10% των εσόδων μόλις.
Γενικά ο Dave δε μας εχει συνηθίσει σε μαλακιες. Αντίθετα για τον Rick Sales τον μάνατζερ τους δεν έχουν ακουστεί κ τα καλύτερα.

Γαμώ την τρέλα μου.

τι θα γινει τωρα?
θα ακυρωθει?

Ο μαλακας της υποθεσης ειναι μαλλον και παλι ο γραφικος Kerry… Ευχομαι και ελπιζω να μην ειναι κατι μονιμο και μετα το αυστραλιανο τουρ να τα βρουν.

γάμησε ο king…

δεν το ήξερα οτι ο Hanneman δεν γράφει πλέον καθόλου κιθάρες στο στούντιο…

το λέει κάπου στο 3:29 και μετά.

φάση schaffer παέι να γίνει ο king?

Εγώ πάντως δεν το βλέπω να τραβάει και πολύ το πράγμα πολύ ακόμα. Μακάρι να βγω ψεύτης δλδ, αλλά τώρα στα γεράματα είναι δύσκολα αυτά, ή από πέσιμο ή από χέσιμο που λέμε.

το έχουν πει και κάνα δυο φορές οτι δεν θα παει για αιώνες το θεμα. μεγάλωσαν

ναι αλλά να σταματήσουν όλοι μαζί. όχι να τους διώξει πρώτα όλους ο King και μετά να πει τέλος οι slayer.

ενταξει παντα ηταν “παραξενοι” οι Slayer. Δυσαρεστο μεν αλλα δεν μας κανει και πολυ εντυπωση, απλα λες… Πααααααααααααααααλι τις ιδιες μαλακιες κανουν ; Ουτε καν γεροπαραξενιες δεν μπορεις να το πεις .

Δεν είναι γεροπαραξενιές. Ότι γινόντουσαν ψιλομαλακίες το ξέραμε. Κρίμα όμως γιατί ο Lombardo γαμάει στα live.

Αλλο παραξενοι και αλλο μαλακας ο King. Δεν ξερω πως το βλεπει ο καθενας, αλλα για εμενα οι Slayer ηταν παντα το συνολο και ειδικα οταν ηταν αυτοι οι 4…

δεν καταλαβαινω το ενδιαφερον της υποθεσης. πολυ πολυ αδιαφοροι εδω και αρκετους δισκους…

Ela mwre, gia tous Slayer milame. Aneksartita apo to an sou aresoun oi teleutaies tous douleies, einai oi Slayer.

:p:p:p

Αδιαφορο το World Painted Blood? Βασικα θεωρω οτι μετα το Diabolus In Musica που ειναι με ανεση το ναδιρ της δισκογραφιας τους με τις παραπανω απ’οσο πρεπει hardcore επιρροες οι 3 δισκοι που ακολουθησαν ειναι ο ενας καλυτερος απο τον αλλο. God Hates Us All, καπως ανισος δισκος, αλλα με κομματια που σκοτωνουν. Disciple (απο τα all time αγαπημενα μου της μπαντας), God Send Death, Cast Down, Seven Faces, Bloodline… Το Christ Illusion ακομα καλυτερο, με την μεγαλη επιστροφη του Lombardo στα ντραμς να ειναι εμφανης και κομματια οπως τα Flesh Storm, Eyes of the Insane, Jihad, Consfearacy και Black Serenade, ενας δισκος πιο κοντα στον κλασικο Slayer ηχο. Και το World Painted Blood παιζει να ειναι ο καλυτερος δισκος τους απο το Seasons In The Abyss, παραγωγη, κομματια, παιξιμο, ερμηνειες που ενθουσιαζουν.

Ευκαιρια να ασχοληθει ο Lars μονο με οικονομικα - Managerιλικια της μπαντας και να παρουν οι Metallica ενα κανονικο drummer για την ηχογραφηση του καινουργιου δισκου !!

:stuck_out_tongue:

απο το diabolus και μετα μου αρεσουν πολυ πολυ επιλεκτικα κομματια, τα μισα βαλε και αν απο αυτα που ανεφερες, οποτε ναι, αδιαφοροι. η αρνητικη πλευρα του “ωριμαζω σαν μπαντα”. για μενα παντα ολα αυτα ε… επισης το οτι το world painted blood που λες οτι ειναι το καλυτερο τους απο το seasons (που συμφωνω παρεπιπτοντως), δεν σημαινει αυτοματα οτι ειναι και καλος δισκος…

ενα “νοσταλγικο” (για την μπαντα που ηταν καποτε) λαιβ και τελος, δεν βλεπω γιατι θα πρεπει να περιμενω κατι παραπανω απο τους σφαγεις. ειναι συναυλιακο απωθημενο ομως και ειναι ο μονος λογος που λοξοκοιταω προς το λαιβ και το σκεφτομαι!

Δυστυχώς, όπως το βλέπω εγώ, πάνε για απόσυρση.
Ο Jeff ουσιαστικά δεν αποτελεί μέλος της μπάντας (άσχετα αν ο Holt τα γεμίζει τα παπούτσια του live), μιας και ο K.K. δεν θέλει να τον περιμένει ούτε για τα live, ούτε για το νέο άλμπουμ (που ουσιαστικά, αυτό που το καθυστερεί είναι τα άλλα project του Rubin), ο Lombardo ουσιαστικά είναι με το ένα πόδι εκτός μπάντας και ο Araya έχει αναφέρει ουκ ολίγες φορές ότι δεν θέλει να συνεχίσουν για πολλά χρόνια (+ τα προβλήματα που τον ταλαιπωρούν κ αυτόν εδώ κ κάποια χρόνια)…

Το γεγονός καθεαυτό πάντως δεν είναι μικρό.
Ναι, δε βγάζει λίγα μία μπάντα σαν τους Slayer (για όλους εμάς, στα δικά τους επίπεδα μπορεί να τα θεωρούν και λίγα…), σύμφωνοι και το 10% να μοιράζονται οι 4 τους είναι πολύ μεγάλο ποσό, αλλά όσο να 'ναι, να περιοδεύεις όλο τον κόσμο και ο μανατζερ σου να πέρνει περισσότερα από τους μουσικούς είναι άσχημο.