Slipknot

Σχολια για αυτο το συγκροτημα εδω.

Οπως και οι ΗΙΜ ετσι ειναι και αυτοι.Οι μισοι τους γουσταρουν τρελα και οι αλλοι μισοι τους σιχαινονται.Εγω ανηκω στους πρωτους μισους.

Joey,Mick ειναι απο τους καλυτερους στο ογανο που παιζουν.

δε με τραιλενει το συγκεκριμενο ειδος που παιζουν, αλλα αυτοι μου αρεσουν πολυ. εχουν 3 εξαισια αλμπουμς. εχουν αξιολογους μουσικους, αλλα μου τη σπαει που εχουν τοσους ντραμερ…λες και ο joey δε φτανει…

δεν ειναι ντραμερ, κλαπατσιμπανοι ειναι :lol:

ε νταξ τι να λεμε για σλιπνοτ, περιμενουμε εναγωνίως το νεο αλμπουμ.

Επειδή κρίνω ότι μου πουλήσει το κάθε συγκρότημα (πέρα από το αν ακούω ή όχι επειδή μου κάτσε καλά στο αυτί κάτι), είναι και πολύ ποζεράδες και θα μπορούσαν να παίξουν καλύτερα (τους θεωρώ μονότονους και ότι δεν έχουν κάτι να δώσουν)…9 άτομα είναι… ή αποτυχία θα βγει το αποτέλεσμα ή μαγεία, δυστυχώς. Με λιγότερα άτομα ίσως την πάλευαν.

Πολύ αρχιδάτη μπάντα γιατί ξεκίνησαν όπως ξεκίνησαν και έφτασαν μέχρι εκέι που έχουν φτάσει με το σπαθί τους…ξέροντας το παιχνίδι του marketing και παράγοντας 3 σπουδαίους δίσκους (κατ’εμέ το iowa είναι ο κορυφαίος “nu metal” δίσκος).Όσοι έχουν ακούσει και το demo της μπάντας θα έχουν καταλάβει ότι πρόκειται για ευφυείς μουσικούς που μπορούν να πειραματίζονται ακόμα και με jazz μουσική!
Από δίσκο σε δίσκο παρουσιάζουν εντελώς διαφορετικό πρόσωπο όχι μόνο σαν image αλλά κυρίως μουσικά,γι’αυτό και το καινούριο τους album αναμένεται εναγωνίως.
Όσον αφορά στα live,η μπάντα απλά σπέρνει τον πανικό και τον ώλεθρο στους παρευρισκόμενους οπαδούς.Ακόμα θυμάμαι τη στιγμή που έσκασαν τα πρώτα χτυπήματα του blister exists στον Λυκαβητό 2 χρόνια πρίν (ρε κοίτα πώς περνάει ο καιρός:( )

Ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες.Εχουν μερικα τελεια τραγουδια και καποια σκατα.
Περιμενω πολυ το νεο τους αλμπουμ το οποιο θα ειναι γμτο.Τα αλμπουμ τους ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο.
Το οτ αποτελειται απο 9 μελη δν σημαινει κατι.Οι Lynyrd Skynyrd απο ποσα ατομα αποτελουνται;;;;;

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

… Dead!

Τι εγινε τελικα με τον Corey;;;
Εφυγε τελικα;

ε??? οχι φυσικα, πως σου ρθε αυτο??:-s

Ειχα διαβασει οτι θα παει στους Anthrax κατα 90%.

θα τραγούδησει στο επόμενο άλμπουμ των Anthrax, αλλά αυτό είναι όλο. Παραμένει κανονικά μέλος των Slipknot…θα ήταν και αρκετά βλάκας να αφήσει τους Slipknot για τους Anthrax!! :lol: :lol:

Αυτο ειχα διαβασει και εγω.Οτι ειναι μονο για το cd αλλα στη συνεχεια της ειδησης τα εμπλεκε λιγο λεγοντας οτι μπορει να διαφωνουν με αυτο οι Slipknot και οτι αν διαφωνησουν θα φυγει και θα ειναι σε Anthrax μονο και κατι τετοιες μλκιες.

Τεσπα,ελπιζω να μν την κανει τη μλκια και φυγει.

Δεν υπαρχει περιπτωση να φυγει ο Taylor από τους Slipknot, εκεί ειναι το μέλι…α και στους Stone Sour…με τον Scott Ian ειναι φίλος και τους κάνει μια “εξυπηρέτηση”, που ακόμα δεν ειναι καν σίγουρο αν θα την κάνει…

Από τις αγαπημένες μου μπάντες. Οι μάσκες τους και το όλο show τους κολλάει μιά χαρά με την άρρωστη ατμόσφαιραπου δημιουργεί η μουσική τους. Και οι τύποι δεν έχουν κανένα κώλυμα. Επηρρεάζονται με τον ίδιο τρόπο από τη jazz, το hip hop, το death metal… Απλά θεοί.:bow: :bow:

Τελικα ο Κορευ δε θα τραγουδησει στους Ανθραξ, αρα μπορει να επικεντρωθει στη νεα δουλεια των Slipknot. 8)

πρεπει να ειναι πολυ χαλια οι Anthrax τωρα για να το λες αυτο…

εχμ, εννοούσα απο εμπορική σκοπιά…ποιος θα άφηνε τους Slipknot την κότα με τα χρυσά αυγά για να πάει στους Anthrax??? Τώρα, το ποιος ειναι καλύτερος κτλ ειναι άλλη ιστορία

Για το ποιο group είναι πιο αξιόλογο,δεν τίθεται θέμα συζήτησης…εννοείται οι Anthrax,αυτό έλειπε!Απο άποψη εμπορικότητας οι Slipknot είναι πιο ψηλά αυτή την στιγμή.
Και για να μην φεύγουμε απο το θέμα το οποίο είναι οι Slipknot,εμένα μου είναι τελείως αδιάφοροι.

δε γουσταρω καθολου και αυτους και το ειδος.Καμια φορα βαζω το ομωνυμο κομματακι τους ετσι για να ξεδοσω αλλα ωσ εκει

Ποιο βαζεις;