Slipknot

ξανα ο Corey εδιωξε οπαδο απο συναυλια

http://www.rockhard.gr/επικαιρότητα/slipknot-o-corey-taylor-ζήτησε-και-έδιωξαν-οπαδό-από-συναυλία-τους-βίντεο

Ξέμεινε απο μέλη της μπάντας??

τωρα το ειδα το σχολιο σου !! χα χα χα χα χα χα χα! επικο!

Γουστάρει ουρολαγνεία το παλικάρι :laughing:

http://rockoverdose.gr/archives/175458

σουπερ καμενος ο Corey !Ηταν πραγματικα αρρωστοι και ακραιοι τα πρωτα χρονια,

1 Like

Και για αυτό έγραψαν τα καλύτερα κομμάτια τους τότε (προσωπική άποψη). Τόσο φρέσκα, άρρωστα και προσβλητικά. Καλά και κάποια επόμενά τους αλλά αν η μουσική των Slipknot σταματά να γίνεται άσχημη και προσβλητική και παίζει σε βραβεία MTV τότε κάτι πήγε λάθος στην πορεία. Oh well…

Θεωρώ κορυφαίο και το vol 3 .

Κατά μία έννοια είναι η ώριμη καφρίλα τους .

Και τα 2 τελευταία μου αρέσουν αλλά όχι όπως τα 3 πρώτα .

Ευτυχώς αυτούς τους είδαμε σε πολύ καλή φάση το 2005 σε ένα κορυφαίο Live για μένα στον Λυκαβηττό !

1 Like

Δε θα χαλάσουμε τις καρδιές μας αλλά πιστεύω ότι αυτό που λες ήταν το Iowa. Και μόνο που έκανε παραγωγή ο Rubin στο Vol.3, καταλαβαίνεις κάποια πράγματα…
Το live αυτό που λες ήταν όντως καλό αν και μου την έσπαγε ο τρόπος που απέδιδε τα παλιά κομάτια ο Corey. Παρόλ’ αυτά, όταν μπήκε το (Sic) έπαθα αμόκ!!! :scream:

1 Like

Καταλαβαίνω τι λες για το Iowa και θα συμφωνήσω . Απλά το Iowa είναι ακόμα ακραίο ενώ το vol 3 είναι πιο ώριμο .

Μην ισοπεδώνουμε τον Rubin. Έχει κάνει πολλά καλά πράγματα και το vol 3 είναι ένα από αυτά . Άσε που έχει και τον Fidelman στη μίξη ! :smile:

Μέχρι και ο Corey έκανε πιο θετικές δηλώσεις για εκείνο τον δίσκο αλλά και για τον Rubin .

Για το Live θυμάμαι έναν από αυτούς αλλά και τον Corey να έχουν χτυπήσει να βγάζουν όμως το Live σαν να μην υπάρχει αύριο . σκέτη καύλα .

?

Let me give you the fucking truth of it. Rick Rubin showed up for 45 minutes a week. Yeah. Rick Rubin would then, during that 45 minutes, lay on a couch, have a mic brought in next to his face so he wouldn’t have to fucking move. I swear to God. And then he would be, like, ‘Play it for me.’ The engineer would play it. And he had shades on the whole time. Never mind the fact that there is no sun in the room it’s all dark. You just look like an asshole at that point. And he would just stroke his huge beard and try and get as much food out of it as he could. And he would go, ‘Play it again.’ And then he’d be, like, ‘Stop! Do that over.’ And he had an assistant who was seven feet tall. He had that disease where you can’t grow hair on your body, so he was just bald. He looked like Mr. Clean’s neurotic cousin. But he basically ran Rick Rubin’s life like, he was just fucking on it, on it, on it, on it. About half way through our precious 45 minutes, he would bring in this plate of shit. I assume it was food. It was bluish green. It smelled like someone had just plunged a fucking toilet somewhere. And he would eat it as fast as he could just get it in there, all over himself. Which is, when you’re working, so wonderful to look at . . . I will say this: I respect what Rick Rubin has done, I respect the work that he has done in the past to get to where he is now. But this is a huge but this is a J.Lo-sized ‘but…’ I will say this: The Rick Rubin of today is a thin, thin, thin shadow of the Rick Rubin that he was. He is overrated, he is overpaid, and I will never work with him again as long as I fucking live.

εκτός αν εννοείς τις πρόσφατες δηλώσεις που πήγε να τα μαζέψει

1 Like

Ναι τα πρόσφατα εννοώ …

Το πόσο μισούσε τον Rubin το ξέρουμε . Αυτή η σκατιλα εμένα πάντως μου βγαίνει στον δίσκο και τον γουστάρω.

Τον δίσκο κι εγώ τον γουστάρω (όπως και τον τελευταίο, πάρα πολύ) αλλά η αρρώστια του Iowa νομίζω είναι ανεπανάληπτη.

Και τον Corey τον γουστάρω και έχω δει δεν-ξέρω-πόσες συνεντεύξεις και έχω λιώσει τα βιντεάκια από την περιοδεία για το βιβλίο στο youtube γιατί μπορώ να τον βλέπω και να τον ακούω με τις ώρες, αλλά τα ίδια τα βιβλία του απλά δεν αντέχονται, σαν τον Joey από το friends με το thesaurus γράφει ο γαμημένος

1 Like

Ο πρώτος δίσκος είναι ένα σοκ και ο δεύτερος έρχεται και σε αποτελειωνει !

Εγώ δηλαδή που δεν ακούω τόσο ακραία πράγματα όσο εσείς οι δύο , τους λάτρεψα τους 2 πρώτους . Απλά με το vol 3 κατάφερα να μπορώ να ακούω slipknot χωρίς να θέλω να τα σπάσω όλα γύρω μου . Αυτό το i put my fingers into my eyes το τραγουδάω μέσα στο μυαλό μου χωρίς καν να το ακούσω .

Δεν ξεχωρίζω τα 3 πρώτα . Τα γουστάρω εξίσου . Και το τελευταίο όπως λες είναι πολύ καλό . Όταν βγήκε ήταν από τα κορυφαία εκείνης της χρονιάς για μένα .

Θεωρώ τους slipknot μια από τις μεγαλύτερες μπάντες της νέας (:wink: γενιάς . Αν εξαιρέσεις τους μεγάλους που όλοι ξέρουμε ποιους εννοώ οι slipknot μαζί με τους system of a down ( άντε και οι Avenged sevenfold ειδικά στην Αμερική ) ειναι οι τελευταίες μεγάλες μπάντες .
Ο Corey είναι μορφή. Love him or hate him φάση.

1 Like

ΓΚΑΥΛΑ!

Σαν να ανοιγεις τηλεοραση και να πετυχαινεις στον Αρναουτογλου ή στον αλλο γλιτσα τον Κωστοπουλο , Rotting Christ!

6 Likes

απόλυτα πορωτικό headbanging , σχεδόν ομοιόμορφο εκεί στο 3:13

Με το ζόρι χώρεσαν όλοι στο πλατό :smile:

1 Like

Πάντως η πρώτη φορά που τους είδα στην TV ήταν με αυτό εδώ:

Που είναι ακόμα πιο ακραίο και ακόμα πιο πορωτικό. Highlights πολλά… Προσωπικά γελάω όταν βλέπω τον Mike να χτυπάει φιλικά στην πλάτη τον Corey όταν αυτός στριφογυρνάει τρελαμένος στην αρχή του βίντεο σα να του λέει “έλα, κουράγιο, you can do this” και στο τέλος που ο Sid (νομίζω) βάζει φωτιά στα τύμπανα.

1 Like

Σωστό το σκεπτικό του Clown

Γιατι;