Slipknot

Και εξάλλου τόσα συγκροτήματα έχουν στηθεί πάνω στο image, το stage show κλπ.

Καλά, οι συγκρίσεις είναι ανούσιες εννοείται.
Anyway, όταν άκουσα του spit it out τόοοοοοτε είχα μείνει μακάκας! Και δεν είχα ιδέα για το image!
Και, προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει το image! Στη μουσική στέκομαι!

:roll:

Εγω παντα το πιστευα.Απλα χτες επιβεβαιωθηκα.

Λες ε? Σε 30 χρονάκια θα δούμε αν ισχύει αυτό :stuck_out_tongue:
Πάντως αναγνωρίζω ότι φέρανε κοσμο στο μεταλ έστω και λίγο αλλά φοβάμαι ότι η πλειοψηφία απλά θα περάσει και δεν θα ακουμπήσει…και πάλι ο χρόνος θα δείξει.

Oχι και λιγο,μη τρελαθουμε.

Τωρα σχετικα με το αν αυτος ο κοσμος περασει και δεν ακουμπησει,μ’ολες τις μεγαλες μπαντες ετσι γινεται.

Ακριβώς.

Να ξέρατε μόνο πόσοι μαλλιάδες που “πωρώνονταν” στα 80’ς με τους κάθε λογής Saxon και Priest, τώρα ετοιμάζονται για τα μπουζούκια κάθε δεύτερη Παρασκευή…

Για να μην βγούμε οφτόπικ στο άλλο, γράφω εδώ.

Εκείνο τον καιρό ενημερωνόμουν κυρίως από το αγγλικό terrorizer oποτε το φαινόμενο σλίπνοτ το έζησα από αρκετά κοντά.
Ο χαμός αυτός, στην Ευρώπη ξεκίνησε από την αγγλία, όπου οι σλίπνοτ έδωσαν ένα σόου στο Λονδίνο πριν καν βγει το ομώνυμο άλμπουμ τους. Το “τρικ” με τις μάσκες δούλεψε, και από στόμα σε στόμα διαδόθηκε η βρώμα γι αυτό το συγκρότημα με τις μάσκες και το φρενήρες σόου/μουσική, χωρίς κανείς να είναι σε θέση να ακούσει έστω και μια νότα από αυτούς. Δημιουργήθηκε από το πουθενά μια γερή βάση οπαδών που είχε ως αποτέλεσμα όταν βγήκε το άλμπουμ, οι σλίπνοτ να κάνουν χεντλάιν περιοδεία στην αγγλία. (πρωτοφανές τότε για αντεργκράουντ μέταλ μπάντα)

Τώρα για ελλάδα εκείνο τον καιρό, ας τ’αφήσουμε.
Τότε θεωρούσαμε χαρντκορ τους παντέρα και τους κορν.

Και έχει δίκιο ο Νταβίντιαν. Τη θυμάμαι κι εγώ την κριτική.
Και ήταν κι ένα αποθεωτικό αφιέρωμα του Αγόρου στο χάμμερ ένα χρόνο μετά που ξεκίνησε τη σλιπνοτ-φρένζι στους έλληνες μεταλλάδες ε! :wink:

Για να μη λέμε κι ό,τι θέλουμε.

Πολλή πλάκα έχει τελικά το θέμα Metal Hammer στην Ελλάδα.

Οι “εκσυγχρονιστές” το κατηγορούν ότι δεν προωθεί νέα ακούσματα και σχήματα και επιμένει στα κλασικά μέταλ μονοπάτια (heavy, power, thrash, death).

Οι “παραδοσιακοί” το κατηγορούν για παρέκκλιση από τις αγνές metal φόρμες, για αιρετικές grung-οειδείς παραδρομές, έως και Gogol παρουσίασαν οι αθεόφοβοι!

Δηλαδή τι περιμέναν κάποιοι? 8σέλιδο αφιέρωμα στο καπάκι μετά τον πρώτο δίσκο? Έλεος αυτά ούτε για τους Metallica δε θα τα κανε κάποιος αυτό. Μη λέμε ότι θέλουμε, μια χαρά τους έσπρωξε το Hammer και η κριτική του ομώνυμου μια χαρά εκθιαστική ήταν, άμα δεν ήσουν στραβός θα το πρόσεχες.

k gamw t live… exo na pw!!!:D:p

Θα συμφωνήσω με τον Metal13 οι Slipknot είναι τρομερη μπάντα αν και πολλά άτομα τους μισούνε επειδή φοράνε μάσκες αλλά ο ήχος τους είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ σε πολλά ΕΠΙΠΕΔΑ…


Τελικά παίξανε στο Rockwave?
Αυτός ο Λώρης είναι ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ…

ω ναι θεε μου παιξανε…:metal::metal::metal:
απιστευτοι,υπερβολικα πορωτικοι και δε μετσνιωσα ουτε λεπτο που περιμενα στο καγκελο απο τις 5…

snuff λεω και κλαιω.

αντε παρε και το video αμα ειναι…

http://www.slipknot.gr/site/

:slight_smile:

Σε ακριβώς αντίθετη κατεύθυνση κινούνται οι Slipknot και το βίντεο του ‘Snuff’, μια σχεδόν μπαλάντα για 14χρονα που ο μόνος πόνος που έχουν νιώσει είναι όταν το πύον τρυπάει το δέρμα του προσώπου τους και προσγειώνεται στον καθρέφτη. Ωραίες ‘γκόμενες’, story και κανονική σκηνοθεσία σε ένα φιλμ διάρκειας έξι λεπτών.

Σχολιο για το snuff απο site…:stuck_out_tongue:

πες ποιο ειναι να παω να τους ξεσκίσω…
ειμαι 27 και δεν ειμαι 14…
αυτος που το εγραψε το ειδε το βιντεο η οχι…?? :-k
ειμαι σιγουρος πως οχι…
αυτα τα βιντεο ενας 14χρονος.?
και αυτο το … Σε ακριβώς αντίθετη κατεύθυνση … για ποιο πραγμα μιλουσε…?με τι εγινε η συγκριση…??

αχαχχχαχα…ε οχι!!!ουελεος!!χαχαχαχα…τουλ.θα ξανακουσω το cd τωρα που το θυμηθηκα.επισης,αυτο ειναι video clip…τι ταινια μικρου μηκους…μικρου μηκους ειναι το playing with dolls!!!:stuck_out_tongue:

http://www.crackhitler.com/?part=0&page=rumors&id=1514

Aπανω τους…:stuck_out_tongue:

Γνωστό για την γελοιότητά του, site.

μα γιατι να πρεπει με καθε τροπο να ακουγονται βλακειες και να ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι μας…
ελεος…