Sludge δίσκοι

Διάβασα την ενθουσιώδη [I]κριτική του Bleedin[/I] και με έψησε άμεσα.
Και είχε δίκιο. :afro:

Ε είναι το καλύτερο σλατζ άλμπουμ για εφέτο (με δεύτερο το νέο Mares of Thrace) πως να το κάνουμε.

πολύ δυνατή κυκλοφορία του 2004 με αργόσυρτο και οργισμένο doom/sludge. τσεκ
http://www.metal-archives.com/bands/Abandon/37410

άκου
[B][U]In Hopelessness Enlightened[/U][/B]

[B][U]In Reality We Suffer[/U][/B]

μια ομορφια το νεο 16:)

Εύγε για το μπαμπ γιατί τους Abandon δεν τους ήξερα καν. Έπικ δισκάρα!

Σε άλλα νέα, το νέο Samothrace είναι έτοιμο, έχει τίτλο “Reverence To Stone” και θα κυκλοφορήσει στις 31/7 από την 20 Buck Spin. Και μάλλον ανάμεσα σε αυτό και το “Mass V” των Amenra θα παιχτεί ποιος θα πάρει την πρώτη και τη δεύτερη θέση για σλατζ δίσκο της χρονιάς.

[B][U]Cowards[/U][/B]

Ελπιδοφόρα μπάντα απο πρώην μέλη των Death Mercedes, Hangman?s Chair, Eibon, Glorior Belli και άλλων. Ντεμπουτάρει στις 15/6 με το “Shooting Blanks & Pills” και δηλώνουν επηρεασμένοι από μπάντες όπως EHG, Thou, Kickback και Deathspell Omega.
Στα 2 ζόρικα κομμάτια που δόθηκαν στη δημοσιότητα μόλις σήμερα το πρωί, υπάρχει πολύ νεύρο, μαυρίλα και σαπίλα και προδιαθέτουν για κάτι πολύ καλό. Για να δούμε.

Τι διάολο; Μόνος μου γράφω εδώ; Πφ, ας είναι…

Στρίμινγκ ολόκληρο το Negative Black από Black Shape Of Nexus:

Ρουφηχτε τωρα το τρομπονι.

[B]mass culture - amoralism Ep[/B]

Kυκλοφορησε πριν τρεις μερες.

Η καλυτερη ελληνικη diy μπαντα που εχω δει τελευταια λαιβ.

το ακουτε εδω

[B]http://massculture.bandcamp.com/album/amoralism-ep[/B]

Ντρεπεσαι να το βαλεις στο post rock/metal ? :stuck_out_tongue:
Πολυ καλο :!:

εμενα στο λαιβ που ειχαν φανει [B]ΣΛΑΤΖ[/B]

E σαν τους Locust ενα πραμα.Λαηβ ειναι πολυ πιο χεβυ.
Atmospheric Sludge που λεει και το metal archives για κατι τετοιες μπαντες.

4η φορά στα καπάκια. Μόνο κλάμα.

το ανακαλυψα σημερα στο elementary revolt κι εχω πει οτι θα το χωσω μετα, οταν τελειωσω διαβασμα. Λαιβ εγω παντως οντως συγκλονιστικα. Ειχαν κατι απιστευτες σημειαρες, ωραια εφε, φωνητικα ΣΑΠΙΑ-οπως πρεπει, και γενικα εβγαζαν αυτο το πολυ χεβι φιλινγκ.

Γαμαει ε !
4η-5η φορα !

Και γω από κει το είδα, μου κανε εντύπωση λόγω του Greece κυρίως.

btw

Στο sludge δεν ισχύει η υπογραφή σου κύριε? [-X

Nα πω σαν τρου μεταλλας οτι δεν ειναι καθαρο μεταλ :stuck_out_tongue:
Προφανως και δεν μετραει γιατι atmospheric sludge ειναι
και οι Cult Of Luna και οπως ξερεις την αγαπαω αυτη την μπαντα.
Ασε που το death/black ειναι του σατανα και οχι του βαλτου :lol:

Atmospheric sludge γενικά είναι ο όρος που έχει καθιερωθεί για αυτό που εμείς εδώ λέμε post-metal.

οι γουικιπήδιες και τα λαστεφέμς σας διαψεύδουν πανηγυρικά κύριε, να φύγετε να πάτε αλλού που θα μπλέξετε τη ΣΛΑΤΖΑΡΑ με τις [COLOR=“Magenta”]κουνιστές [/COLOR]που ακούτε κύριε.

Από ταμπέλες εμπιστευόμαστε rate your music 8)

το site που δεν αφήνει να hotlink-άρει ο λαουτζίκος ένα εξώφυλλο δίσκου για να το παίξει πσαγμένος στα ροκφόρα θα τρώει μόνιμα την σουβλερή ατσάλινη ψωλιά της ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΗΣ γουικιπήδιας και του λαστεφέμ της εργατιάς.
Να φύγετε και να πάρετε και τους ελιτίστικους νεωτερισμούς σας από το τραπέζι του χωλ κύριε. Ενοχλούν. :blues: