Sludge δίσκοι

Μαλακες σοβαρα ειναι ΚΑΥΛΑ ο δισκος, τον εχω λιωσει τις τελευταιες μερες.
Θα τους δω σε 1μιση μηνα και στο Roadburn \m/

Ισοπεδωτική λάηβ μπάντα, εγκρίνω και εγώ.

Δε βρισκω τοπικ για [B]Black Cobra[/B], οποτε το βαζω εδω. Τωρα τους εμαθα, νιουμπας.
Ακουσα Invernal προσφατα και καραγουσταρα. Με τι συνεχιζω? Να το παρω αντιστροφα και να παω στο προηγουμενο, ή να παω στο 1ο και να συνεχισω προς τα πανω?

Πειτε.

Ε καλά, δεν είναι ότι θα χαωθείς! :stuck_out_tongue:
Τέλος πάντων, πάρτο ανάποδα, το Chronomega είναι μεγάλη διασκάρα!

Το Chronomega ηταν λιγο παραπανω highonfire-ικο απ οσο θα ηθελα, ενω το Beastial μου αρεσε περισσοτερο οπως και το EP τους που γαμαει. Παρολα αυτα το Invernal νομιζω ειναι το καλυτερο τους και το πιο αγαπημενο μου. Καθε ριφφ του σταζει καβλα.

Θα το παω απο την αρχη μαλλον, εβαλα λιγο απ’ολα τα αλμπουμ τους σημερα αλλα θελω να τους ακουσω καλυτερα ανα δισκο και οχι αχταρμα.

Κυκλοφορεί στο ίντερνετ το Eyehategod.

Πολυ ψοφιο το θρεντ
Για τσεκαρετε αυτη την αλητεια που μου εστειλε ενας φιλος

Αγγλοι,εχουν μονο ενα EP 2 κομματιων το οποιο κατεβαζεις τσαμπα και τωρα ηχογραφουν νεο αλμπουμ:
http://tdonrecords.bandcamp.com/album/opium-lord-the-calendrical-cycle-prologue-the-healer

Double post αλλα:

Νεο αλμπουμ Bongripper…
Το τραγουδι στριμαρει εδω:

ΤΑ 'ΠΑΜΕ :bye:

Sludge δίσκος της χρονιάς.
Ριβιού.

Εκτός κι αν το από πάνω, βγει και γαμήσει τα πάντα.

θα τσεκαριστει το απο πανω.

edit:

Διαθεσιμο για streaming το νεο bongripper :slight_smile:

Αρχές '15 κυκλοφορεί λέει το νέο άλμπουμ των Minsk.

:’)

Secret Cutter - Self Titled (2014)

Καταιγιστικό sludge σαν να αλλαξοκωλιάζουν οι Buzzoven με τους Trap Them. Σκοτώνει.
Ακούμε.

[B]The Body & Thou - You, Whom I Have Always Hated (2015)[/B]

Η συνέχεια του περσινού “Released From Love” στο ακόμα πιο καταστρεπτικό και εκκωφαντικό. Οι τύποι τρομοκρατούν, όχι αστεία. Ακούστε για παράδειγμα πώς ανοίγει ο δίσκος, Her Strongholds Unvanquishable, ακούστε πώς καρφώνουν τα τύμπανα και πείτε μου αν αυτό δεν είναι τρομοκρατία. Επίσης, υπάρχει και μια εκπληκτική διασκευή στο “Terrible Lie” των Nine Inch Nails.
Χώνει σύμπαντα λέμε.

Να τσεκάρετε το Fever Marshal των [B]Odota[/B]. Άρρωστος δίσκος

Τ’αφήνω εδώ γιατί στο νόιζ θρεντ θα θαβόταν (και γιατί η στροφή τους είναι τέτοια).

Ακραία πράγματα, λαμαρίνες, πένθιμες καμπάνες, σκισμένα τα πάντα. Επαναπροσδιορισμός της αρρώστιας.

Έχω εντυπωσιαστεί από αυτό εδώ τον δίσκο. Στα αυτιά μου είναι εξαιρετικά ισορροπημένος και με βάθος δίσκος. Πολύ καλή δουλειά, νομίζω αξίζει μερικές καλές ακροάσεις από εσάς που είστε κοντά στα ακούσματα αυτά.

IZAH - Sistere

Παραθέτω το πρώτο κομμάτι του δίσκου (Indefinite Instinct) σαν δείγμα: https://www.youtube.com/watch?v=uJO4Bocy1pk

Εδώ το ακούτε ολόκληρο: izahband.bandcamp.com/album/sistere

Από το Tilburg η μπάντα, κάτι θα ξέρει…

ΦΣΙΤ, ΚΟΣΜΕ.
Σε περίπτωση που δεν έχει μπει εδώ ή στις core/post κυκλοφορίες.

The Banner-Greying. Χάρντκορ-μέταλκορ απαρχές για να καταλήξουν σε σκισμένα φωνητικά, σε πιο πανκ Neurosis καταλήξεις, σε λαμαρινοειδείς ηχητικές απολήξεις. Το αποτέλεσμα αν και έχει πάρα πολύ crust, τείνει προς την περισσότερο ΣΛΑΤΖ σάπίλα και με άριστα αποτελέσματα. Τον κατέβασα από περιέργεια, μου πέταξε τα μάτια όξω, (εκ)τιμήστε. Σύντομα.

Since people have started to ask, we thought we would let everyone know that Unearthly Trance is back together!
We currently have 2 local area shows booked; July 17th at The Acheron in Brooklyn and July 21st with PRIMITIVE MAN at Sinclairs in Long Island. There are also some North East dates in the works for August as well as a soon to be announced Fest in California in November. We have also begun writing songs for our next album! More info soon!

ΓΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!