Sludge δίσκοι


heavy-heavy-riffs-riffs-gamei kai spernei
1 Like

Έμπαινε άνετα και στο death metal thread αλλά ας το ρίξω εδώ:

Ντεμπούτο άλμπουμ από ένα ντουέτο απο την Φινλανδία που τα σπάει αγρίως, επιχειρώντας την διαμόρφωση ενός sludgy ήχου που έχει σαν επιρροές…δεν λέω, βασικά, ακούστε.

2 Likes

:japanese_ogre:

https://methdrinker.bandcamp.com

Remastered ολα :

Σαπιλα και σλατς - τρομερη μπαντα.

1 Like

Το αγριοτερο και πιο avant-garde sludge που θα ακούσουμε φέτος. Μπάσο, τύμπανα, κλαρινέτο και καλή μας τύχη. Από Ισραήλ.

Έχω μείνει πολλά χρόνια πίσω στο σπορ δυστυχώς, αλλά λιώνω τελευταία το πιο πρόσφατο των Old Man Gloom.
Δισκάρα παρόλο το στενάχωρο γεγονός του άδικου χαμού το Scofield, κλασσικά με στοιχεία cave in και isis/neurosis, όπως το παρακάτω έπος

1 Like

EYEHATEGOD announce first album in 7 years, ‘A History of Nomadic Behavior’
(2021) Century Media

EyeHateGod have returned to Century Media Records, with an eye towards a Spring 2021 release for the band’s first album in seven years: A History of Nomadic Behavior (date TBA).

:wave: :japanese_ogre:

3 Likes

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους διαβαζα παλαιοτερα το φορουμ και εχω μαθει παρα πολλες μπαντες απο αρκετους εδω μεσα επειδη ημουν εκτος της φασης γενικοτερα μπηκα και τσεκαρα καποιες σελιδες και θελω καμια προταση να λιωσω μαρεσαν το punir απο fange το το τελευταιο process of guilt που ακουω τωρα ακραιο και μαρεσαν και το καρπατια και το geisterstadt και τελος το grinding teeth απο bottom feeder δυνατη αλητεια!οποτε αμα εχει να μου προτεινει καποιος τετοιου στυλ κυκλοφοριες και καμια δυνατη κυκλοφορια σε στυλ bongzilla buzzoven iron monkey … επισης να προτεινω και γω δυο κυκλοφοριες η μια ειναι απο religious observance το utter discomfort και η αλλη που γενικα δεν τους ειδα και δεν τους βλεπω πουθενα αλλα τους θεωρω κορυφαια μπαντα θα τους ξερουν πολυ γιατι εχουν ερθει και 2 φορες ελλαδα τις κυκλοφοριες των the lumberjack feedback απο γαλλια instrumental sludge/doom με δυο drummers και ΑΚΡΑΙΟΙ live απο τις πρωτες μου επαφες με τετοια φαση live το 2010.αυτα χα!υγεια!

το religious observance το ακουτε εδω [RELIGIOUS OBSERVANCE - Utter Discomfort [FULL ALBUM] 2018 - YouTubestonerdoompsychsludgegrunge*metal%2](RELIGIOUS OBSERVANCE - Utter Discomfort [FULL ALBUM] 2018 - YouTube THE LUMBERJACK FEEDBACK - LIVE at BETIZFEST 2019 - YouTube και ανεβαζω επιτηδες live απο τους the lumberjack feedback για οποιον δεν το εχει δει η για οποιον δεν τους εχει ακουσει ειναι οτι πρεπει! sorry για το διπλο post!

Ποσταρω μερικα κλασσικα ακουσματα για να υπαρχουν στα πρακτικα και ψαχτεις με οποια σου αρεσουν περαιτερω

1 Like

καλημερα!το dark foil ακραια δισκαρα και λογο καποιων συγκηριων τοχα καψει υπερβολικα ενα διαστημα dystopia τσεκαρα το human-=garbage πολυ δυνατη sludgocrustia θα τσεκαρω καποια στιγμη το noothgrush α επειδη χτες δεν κοιμηθηκα και ακουσα αρκετα πραγματα bump για τους super timor thanks σε οποιον τους προτεινε δεν πολυθυμαμαι απλα εγω ηθελα να πω σε οποιον δεν εχει τσεκαρει το τελευταιο πριν διαλυσουνε double impact η ιδια eyehategod iron monkey σαπιλα με κατι μπλιμπλικια απο αλλο κοσμο!και τι φωνητικαρες γενικα στο πρωτο δισκο ειναι λες και ηχογραφουσε απ τον καναπε !και αλλη μια μπαντα που επισης δεν εχω δει καθολου στις σελιδες ειναι οι φιλανδοι coughdust αν εχουν ξανααναφερθει σορρυ αλλα το worldwrech το ακουσα αρκετες φορες χτες και ειναι πολυ πολυ πολυ δυνατη deathoslugia!υγειες! COUGHDUST - Worldwrench [FULL ALBUM] 2017 - YouTube

1 Like

Δυνατη προταση το Coughdust! Καπου το εχω πετυχει νομιζω το ονομα αλλα δν ειχα τσεκαρει. Το εχω βαλει κιολας. Εχεις αυτη τη ντεθιλα που οπως γραφουν κ σε κομμεντς βγαζει Primitive Man.
Eχεις μηπως κανα λινκ για το Super Timor?

Και φυσικα να τσεκαρεις απο πανω τους Meth Drinker που για μενα ειναι στα πολυ τοπ του σλατζοντουμ ειδους. TΣΙΜΕΝΤΟ.

Cauchemar d'esque (2007) | supertimor εδω τσεκαρε φωνητικα ακραια σε στυλ ειναι οπως ειπα πιο πανω αν θες κατι πολυ πιο πειραματικο τσεκαρε το double impact ΑΚΡΑΙΟ sci fi sludge χαχα α και επειδη δεν ξερω που να το ποσταρο αλλα ολοι ακουτε crust απ οτι εχω καταλαβει δυνατος καινουργιος δισκος απο hvrt πολυ δυνατος βασικα προς το πιο riffato και με τουμπανη παραγωγη crust sludge/crust για να μη μπει τυχαια εδω :stuck_out_tongue: https://hvrt.bandcamp.com/album/the-grief-that-feeds-the-night cheers

1 Like

καλημερα ρε μαγκες το χω παρει μονοκοπανια το νημα αλλα δε γαμιεται καταρχας τη μπανταρα οι process of guilt ακουσα το faemin αρκετες φορε χτες και θελω να ακουσω και τα υπολοιπα ομως ποσταρο για να ακουσετε αυτο Hurt - YouTube τους ειδα τυχαια κοιτωντας την εταιρια που ειναι οι process of guilt απο ελβετια τριαδα φουλ βρομερο sludgodoom και λιιιγο stoner που κατα την γνωμη μου ειναι σχεδον κριμα τα views που εχει αυτο ειναι το αγαπημενο μου απ το δισκο μαζι με το πρωτο δισκαρα με κερδισε και πολυ ωραιο εξοφυλλο
!!!

2 Likes

Πολυ καλα κανεις και ενημερωνεις τα καλυτερα θρεντς γιατι εχουμε μεινει λιγοι :stuck_out_tongue:

2 Likes

bump γιατι τσεκαρα τους buried at sea απο αρχαιο ποστ εδω τι ΤΟΙΧΟΣ ειναι αυτο το migration το φανταζομαι σε live…Buried At Sea - Migration - Track Two - YouTube και η προσεγγιση τους στο drone δεν ακουγεται καθολου κουραστικη αν εχει να προτεινει κανεις τετοιο στυλ κυκλοφοριες υπερκαλοδεχουμενες…και το food-food που ακουω τωρα πολυ δυνατη αλητεια!

Λοιπόν, κοιτάξτε, δεν ήξερα τι παίζει με τους Divide And Dissolve. Γι αυτό και το νέο τους άλμπουμ μου έχει πέσει σαν κεραμίδα στο κεφάλι.

Ψάχνω ακόμα τα λόγια για να περιγράψω τα συναισθήματα που ξυπνάει ο ήχος τους. Ειτε πάντως τους πάρουμε σαν sludge, είτε σαν drone, μου φαίνεται τρομερά μοναδικό project.

4 Likes

πω ρε @Aldebaran πως μας έστειλες έτσι!! Τρομερή ανακάλυψη θενξ!

1 Like

Το ριχνω και εδω για να ακουστει απο τους μερακληδες.

Υπέροχος ήχος υπέροχη μπάντα, το μίγμα αργόσυρτο doom sludge με τις ατμόσφαιρες σε καθηλώνει

2 Likes