Smart phone application συζητηση

ας συζηταμε εδω τα applications

και αρχιζω με μια απορια προς ολους

μου εχουν πει οτι υπαρχει Application για το iphone Που σου κλεινει αυτοματα/καθε τοσο τα apps που τρεχουν στο background

ξερει κανεις σας τπτ ?

δεν ξερω για το ipnone αλλα για android συσκευες υπαρχουν εκατονταδες task killers
που κανουν τετοια δουλεια

δε ξερω που, το ποσταρω εδω

ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ ΣΤΟ IPHONE ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ?

πλιζ, σε απελπιστικα απλα ελληνικα γιατι δεν το εχω καθολου ο σπορ

Πας κατω κατω στο εικονιδιακι με το τηλεφωνο αφου πατησεις μετα πας εκει που λεει πληκτρα πατας γραφεις το νουμερο του τηλ και κατω αριστερα εχει ενα εικονιδιο με εναν ανθρωπο το πατας και υστερα πατας δημιουργια επαφης και γραφεις τα στοιχεια που θελεις

ok, επαναδιατυπωνω διοτι μαλλον δεν εγινα κατανοητος

θελω να περασω τις 200 επαφες μου, που βρισκονται στην sim, στο νεο iphone που μου δωσανε.-

Απο τι κιν;;Αν εχεις αλλη συσκευη δεν μπορεις να της περασεις στο iphone γιατι το bluetooth λειτουργει μονο απο iphone σε iphone

Ποιο είναι το παλιό σου μοντέλο Λούπιν;

ενα νοκια ειναι, το 6300

Τότε πήγαινε σε ένα κατάστημα να το κάνουν εκεί γιατί ο μόνος τρόπος που ξέρω εγώ θα σου περάσει τις επαφές όπως να ναι(αν έχεις πχ 5 νούμερα σε ένα όνομα θα στα περάσει ξεχωριστά, θα κόψει ονόματα κλπ)

πφφ, μαλακια, φχαριστω μαν, θα το κοιταξω αυριο

Θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ όποιος ξέρει.

Σε smartphone με android, πώς μπορώ να σκρομπλάρω τη μουσική που ακούω στο last.fm; Τι player και τι application χρειάζομαι; Δοκίμασα διάφορα πράγματα αλλά δεν έβγαλα και πολύ άκρη.

Poweramp (δεν είναι δωρεάν αλλά πρόκειται για μακράν τον καλύτερο music player για android) και simple Last.fm scrobbler. Από αυτό ακούω τώρα που γράφω.

thanx για την απάντηση.
Ακολουθούν ερωτήσεις τρελού νουμπά που μόλις προχθές πήρε το πρώτο του android smartphone: Εγώ ψηνόμουν να βάλω winamp, με αυτό και το simple last.fm scrobbler γίνεται δουλειά; Επίσης, πρέπει να είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ για να γίνει το σκρομπλάρισμα; Ή και ίντερνετ να μην έχω πάλι θα γίνει κάποια στιγμή;

Το simple συνεργάζεται και με το winamp. Θα αφήσεις ένα τραγούδι να παίξει λίγο στο winamp και μετά θα πας στο simple και στο enabled apps θα βεβαιωθείς ότι είναι τσεκαρισμένο το winamp. Δεν χρειάζεται να είσαι συνδεδεμένος στο Internet, τα κρατάει και τα στέλνει όταν μπεις. Δες όμως στα options τις επιλογές και ρύθμισε το όπως σε βολεύει.

Edit: ενεργοποίησε και το scrobble στα settings του winamp.

Thanx mate, το δοκίμασα και όλα καλά. Απλά αργεί λίγο να τα εμφανίσει στο προφίλ μου στο last.fm. Θα δοκιμάσω και το poweramp να δω τι παίζει, και αν με ψήσει μπορεί να το χώσω. Θενξ.

AΠΟΡΙΑ

έχετε να προτείνετε καμία καλή ατζέντα για iphone app ???

η απλή υπενθύμιση με έχει κάψει

Είχα avg για antivirus και είδα κάποια φάση ότι παίζει και avast και το βαλα γιατί το χω χρόνια στο πισι και είμαι ικανοποιημένος. Παρατήρησα όμως ότι παίζει συνεχώς στο backround και το task killer όταν το κλείνει ξανανοίγει μόνο του. Γενικά τρώει πολλή ραμ και μπαταρία ή να το αφήσω ως έχει;

Προφανώς και θα τρέχει συνέχεια στο background, αυτή είναι η δουλεία του.
Τα antivirus στο android δεν χρειάζεται όμως.
Σβήστο, τζάπα σου τρώει πόρους του συστήματος.
Επίσης και ο task killer δεν έχει κάποιο νόημα.

Tο άκουσα και εγώ αυτό; Ισχύει; Σϊγουρα δεν μπορεί να παιχτεί τίποτα με τα downloads;

Σίγουρα δεν χρειάζεται, εκτός και αν μιλάμε για εντελώς ηλιθιο χρήστη ο οποίος ψάχνει για περίεργες τσόντες.
Οι εταιρείες antivirus προφανώς και θα βγαίνουν να λένε ότι είναι απαραίτητο και ότι έχουν αυξηθεί οι ιοί κτλ τι οποίο είναι λογικό γιατί διαφορετικά δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης.