Smoke The Fuzz 2017

Με καλόμαθε η Viva με αυτή την προσφορά κ την πάτησα.

2 χ Amen ra ήταν τα εισιτήρια με τα οποία έφτασα τα 10. Κ με κεκτημένη φόρα έκλεισα 2 χ ΠΑΟ - Μπάρτσα & 2 χ ΠΑΟ- ΟΣΦΠ. Πάω λοιπόν να πάρω το 5ευρω και μου γράφει: Έχετε ήδη φτάσει τις 10 επιστροφές.
Χάσαμε ένα 20ευρω.

Μέχρι να τελειώσει η προσφορά θα κλείνω με τα στοιχεία της γυναίκας.

:slight_smile:Ελπιζω το setlist της Chelsea να ειναι αυτο…

[spoiler]
1.Sick
2.Sick
3.Sick
4.Sick
5.Sick
6.Sick
7.Sick
8.Sick
9.Sick
Encore
Sick

Τι; Ειμαι αρρωστη με αυτο το τραγουδι, νταξ΄;;; Μεχρι ζημια (αθελα μου) εκανα στο λαπτοπ μου με αυτο το τραγουδι![/spoiler]

Επικό line up και απίστευτες τιμές για μια ακόμα φορά. Θα είμαστε εκεί να στηριξουμε :smile:

1 Like

Ανυπέρβλητο (μέχρι το επόμενο!) line up που μέχρι πρώτινος ούτε που μπορούσα να φανταστώ οτι θα δω Ελλάδα! Η smoke the fuzz εξελίσσεται σε πολύ δυνατό παίκτη στο συναυλιακό χάρτη της χώρας! Btw για τους παραδοσιακούς, όπως και γω, που θέλουν κανονικό εισιτήριο, το εισιτήριο είναι χορταστικότατο!!:grin:

2 Likes

To τέλος έρχεται γοργά. Όπως είπα και αλλού, Amenra is an audio shelter for the shattered.

Ερχομαστε απο τις ξενιτιες για αυτο το τεραστιο live…! Θα συζητιεται για πολυ καιρο …

Ανυπομονώ…

Είχα την εντύπωση ότι η συναυλία ήταν αύριο και εκεί που ήμουνα πιγμένος στην κίνηση με παίρνει τηλέφωνο η δικιά μου και με ενημερώνει ότι μια φίλη της επίσης θα είναι στη συναυλία και να βρεθούμε και τέτοια…

κ της λέω, “αφού είναι αύριο τι τρελαίνεσαι” προτού συνεοδητοποιήσω ότι είναι 28 σήμερα και είναι σήμερα η συναυλία…

Τεσπά, κανόνισα τις δουλειές μου κ όλα κομπλέ!

Είπα κι εγώ, για ποιόν λόγο θα το χάσει σήμερα :yum:;

1 Like

Τι live ηταν αυτο ρε χθες? Επαθα πλακα, καλυτερα και απο του Λονδινου.
Oathbreaker καλοι αλλα μιλουσαν κατι κατινες διπλα μου ολη την ωρα και μου τη χαλασαν, δε τους ευχαριστηθηκα.
Amenra καταθεση ψυχης, τι αλλο να πω.

Επιτέλους ακούσαμε καθαρά φωνητικά από Colin. Μας γάμησαν τα ράμματα.

1 Like

Καλά ήταν…
Όπως ακριβώς περιμένεις ένα live των AmenRa, να είναι όσο πιο heavy γίνεται και να τα δίνουν όλα στη σκηνή. Μετά το τέλος ο Κόλιν ανέβηκε τα σκαλιά για τα παρασκήνια στα 4, πρόφανώς από την ένταση και την κούραση.
Πάντως όσο περνούσε η ώρα μου φαινόταν ότι τα φωνητικά βελτιώνονταν, μπορεί να είναι θέμα ψυχολογίας ή απλά όσο βράχνιαζε ακουγόταν καλύτερα ή θέμα ήχου (ή συνδυασμός αυτών και άλλων παραγόντων φυσικά).

Oathbreaker καλοί για ζέσταμα αλλά στα πιο soft τμήματα ο κόσμος έπιανε το μπιρι μπιρι, σε αντίθεση με τους ΑμενΡα που ο κόσμος ήταν καθηλωμένος.

Μια χαρα ηταν οι Oathbreaker, πολυ καλοι, ο μαλακας ο κοσμος απλα δεν ξερει ποτε να ΒΟΥΛΩΝΕΙ.

3 Likes

Συμφωνώ, είναι πολύ ενοχλητικό… και δεν αρκούνται στο να πουν μια πρόταση, ανθρώπινα…Όοοοοχι πρέπεί να πιάνουν ολόκληρη κουβέντα: για τη δουλειά, τις διακοπές, τα γκομενικά και κάθε άλλη μαλακία. Βασικά όλα τα θέματα είναι μαλακία την ώρα της συναυλίας, δεν είναι η ώρα για κουβέντα.

2 Likes

Θα πω κάτι χαρακτηριστικό, που πραγματικά τα λέει όλα.

Από το live του AN δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑ βιντεάκι στο YT.
Από το προχθεσινό είναι ήδη πάνω καμια 10αριά.

Ειδε κανεις σας την Chelsea; Εντυπωσεις; Setlist;

Αmenra, Οathbreaker γάμησαν το σύμπαν. Οι Amenra πιστεύω είναι από τις καλύτερες μπάντες που έχω δεί λαιβ,απίστευτη δυναμική και απίστευτη ατμόσφαιρα.Και όσο να 'ναι το να καταφέρνεις να το βουλώσουν σε τέτοια λαιβ οι τύποι που ήρθαν για την φάση στα χαμήλα σου είναι achievement από μόνο του :stuck_out_tongue: .

Είδα και Chelsea χτες.Το περίμενα πώς και πώς αλλά ομολογώ οτί δυστυχώς δεν ενθουσιάστηκα.Ήταν απλά ένα κάλο λάιβ.Πρώτο κομμάτι ο ήχος ήταν κακός αλλά στην συνέχεια ευτυχώς έφτιαξε και όλα κομπλέ.H φωνή της πραγματικά απίστευτη,απέδιδε τα κομμάτια τέλεια,ωστόσο με χάλασε ότι γενικά το λάιβ μου φάνηκε λιγό “ψυχρό”.Αυτό που λένε “επαγγελματική εμφάνιση”.
Το σετλιστ ήταν όλο από Abyss και Pain is Beauty, κι έπαιξε και το Pale on Pale.Θα ήθελα σίγουρα να έπαιζε κάνα 2 παλιά κομμάτια ακόμα.Συνολικά έπαιξε 1.15-1.20 περίπου (θα έψηνα πάντως να χώνανε στο τέλος όλων των κομματιών τους,όπως έχωσαν στο τέλος του λαιβ :stuck_out_tongue: )

Γενικά πάντως μπόμπα το διημεράκι

3 Likes

Αν συγκρίνεις την Chelsea με τους Amenra σίγουρα είναι πιο ψυχρή. Και αυτό επειδή αποστασιοποείται όταν παίζει τα κομμάτια της, δεν κάνει την ίδια κατάθεση ψυχής. Προσωπικά δεν το παίρνω ως αρνητικό, καθώς η εμπειρία της ήταν αρκούντως επίπονη, άσχετα αν αυτή ήταν επαγγελματίας και όχι δοσμένη στα κομμάτια της.

Από την άλλη, πιάνοντας την κουβέντα με τον Colin, μου είπε κάτι πολύ χαρακτηριστικό: Sorry it was short, but psychologically that’s all I can take. It’s not a nice feeling. Ε, εκεί εντοπίζεται και η αντίθεση των δύο. Οι Amenra κάνουν κατάθεση ψυχής και επί σκηνής, η Chelsea χτίζει τείχος μεταξύ αυτής και των δημιουργιών της ζωντανά.

Δε θα συνέλθω ποτέ πάντως.Κι αυτό είναι ό,τι καλύτερο μπορώ να πω για ένα τέτοιο διήμερο.

4 Likes

Ισχύουν όλα αυτά που λές. Το ξέρω γενικά οτι έπαιξε ρόλο τόσο το λάιβ των amenra την προηγούμενη μέρα, όσο και το γεγονός οτι η Chelsea Wolfe είναι από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες και ίσως είχα υπερβολικά υψηλές προσδοκίες. Πάντως σίγουρα θα ξαναπήγαινα να την ακούσω χωρίς δεύτερη σκέψη αν ξαναερχόταν. Καλά προφανώς ισχύει το ίδιο και για Amenra.

Επίσης πολύ καλή μπάντα και οι Oathbreaker. Δεν είχα ακούσει σχεδόν τίποτα αλλά μου κίνησαν τον ενδιαφέρον και ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη.

1 Like

Σε ευχαριστω για την απαντηση :slight_smile: