Snooker κανείς?

Το Masters, το πρώτο τουρνουά της χρονιάς βρίσκεται στην προημιτελική φάση και ολοκληρώνεται την Κυριακή.
Ήδη Ronnie O’Sullivan και Mark Williams έχουν περάσει στους 4 και θα παίξουν για μια θέση στον τελικό.
Βλέπω όλη μέρα κι έχω πωρωθεί…
Άλλος άρρωστος out there;;;

Άρρωστος όχι, αλλά μια συμπάθεια στον Ο’Σάλιβαν την έχω.

Πριν κανα δυο χρονια ελιωνα οτι εδειχνε το eurosport απο snooker!!!

“Αθλημα” οπου οι συμμετέχοντες ειναι ενος Αλφα επιπεδου τεχνικα, χώρια το fair play που εχουν.Ειχα δει σε ενα αγωνα οπου ενας εβαλε μια κοκκινη σε αλλη τρυπα απο αυτη που στοχευε, και ενω δεν υπεπεσε σε φαουλ, ζητησε συγνωμη απο τον αντιπαλο του!!!

Έλα ρεεε! Υπάρχουν κι άλλοι!

Εγώ πάλι παρακολουθώ σαν τρελός.
Και τώρα που δεν πιάνω πια eurosport, τα βλέπω live streaming.
Σήμερα είναι ο τελικός: O’Sullivan-Selby, 4:00 ώρα Ελλάδος, ο πρώτος που θα φτάσει τις 10 νίκες.
Καλά, το “ήθος” και το fair play είναι εκνευριστικά φλώρικο, αλλά πραγματικά δεν υπάρχουν καλύτεροι παίχτες μπιλιάρδου στον κόσμο. Δείτε π.χ. στο youtube τον O’Sullivan να παίζει εννιάμπαλο. Φακ μι τζίζους…

Ωχ, όταν πιάναμε eurosport και εγώ έβλεπα. Ronnie o’ Sullivan ftw. Ποιος νίκησε τελικά?

Ο Selby… Γαμάτα έπαιζε κι ο Ronnie, άλλα κάπου στο τέλος το γάμησε, έχασε 2-3 άχαστα… πολύ μπλαζέ είναι ώρες-ώρες και το πλήρωσε.[-X

Αλλά και Selby πολύ επαγγελματικό παίξιμο, αν και είναι μικρός σχετικά…
Τώρα σε κάνα μήνα πάλι, στο επόμενο event.

Edit: Το τελικό σκορ 10-9, ενώ ο O’Sullivan ήταν μπροστά με 9-6!

παλαιότερα έβλεπα πιό συχνά. τώρα άμα πετύχω, κάθομαι να δω
Jimmy White φαν κιέτσι :slight_smile:

Έλα ρε! Πάλιουρας ε;
Δεν πρόλαβα πολύ Jimmy White, αλλά εκτιμώ…
Θα έλεγα ότι είμαι NeilRobertson-ικός, νέα γενιά…:wink:

Αλλά και πού να δεις πια; Eurosport πάπαλα, κάνα streaming μόνο.

πετυχαίνω στη Nova αραιά και πού :slight_smile:

καλή φάση! να’ναι καλά το ίντερνετ, αφού λεφτά για νόβα ντεν έκει…
επόμενο τουρνουά: Welsh Open / 25-31 Γενάρη
Το νου σου!:slight_smile:

θένκς για την πληροφορία!

bump γιατι αποσυρθηκε ο hendry! τεραστιος παικτης απλα! βαση αριθμων ο πιο πετυχημενος!
κατα τ’αλλα βρισκεται σε εξελιξη το παγκοσμιο πρωταθλημα και αυτη τη στιγμη ο ronnie διδασκει τον robertson στα προημιτελικα!
go ronnie :stuck_out_tongue:

και αποσύρθηκε βγάζοντας ένα πολύ καλό τουρνουά συνολικά, έκανε και το 147 ο σκύλος στο ματς με τον Bingham (11ο στην καριέρα του), πέταξε έξω και τον Higgins που υπερασπιζόταν τον τίτλο του και μάλιστα εύκολα με 13-4 (στη μεγαλύτερη φετινή έκπληξη για μένα), κι ας αποκλείστηκε με βαρύ σκορ στα προημιτελικά απ’τον Maguire. πραγματικά τεράστιος παίχτης. =D>

http://www.youtube.com/watch?v=rgsGY0eE_8w

ο Ronnie απ’την άλλη έχει επιστρέψει στον παλιό καλό του εαυτό. εδώ που τα λέμε, ούτε που θυμάμαι από πότε έχω να τον δω τόσο απόλυτα συγκεντρωμένο στο παιχνίδι, άλλες φορές με την πρώτη στραβή απογοητευόταν, έπεφτε η ψυχολογία του και τα γάμαγε όλα. τώρα παλεύει ακόμα και κάποια frames που χρειάζεται 2 και 3 σνούκερ για να τα γυρίσει, κάτι που έκανε πολύ σπάνια. με τη φόρμα και την ψυχολογία που έχει αυτή τη στιγμή, απλά δε μπορεί να χάσει από κανέναν. κρίμα πάντως που δε διασταυρώθηκε με το καλόπαιδο τον Trump, να τον διδάξει κι αυτόν λίγο :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=qleDHq2-44w

σήμερα και αύριο ο τελικός με τον Carter, στις 18 νίκες παίζουνε, σε τέσσερις δόσεις/sessions. φουλ κωσταλέξι όμως…

Ναι, διάολε.

έτσι! ο κορυφαίος και πάλι στην κορυφή! =D>

πάντως κρίμα λίγο για τον Ali, πολύ γκαντέμης αυτό το παιδί,
δύο φορές έχει πάει τελικό στο Σέφιλντ, και τις δύο πάνω στον Ronnie έπεσε…

Τελικός O’Sullivan - Shelby. Είδες κανείς τον αγώνα? Διαβάζω κάτι δυσαρέσκειες προς Selby γι’ αυτό. Θέλω να βρω κάπου τον αγώνα να τον κατεβάσω έστω, να τον δω, δύσκολο :confused:

Πολύ καλός ο Selby! Congrats

πράγματι, άξιος πρωταθλητής ο Selby, ειδικά στο τελευταίο σέσσιον έπαιξε εκπληκτικό σνούκερ. και, όχι τίποτ’άλλο, ο O’Sullivan ήταν και σε καλή φόρμα φέτος, αν και σαν κλασικός παίχτης ψυχολογίας έκανε πολλά λάθη μαζεμένα προς το τέλος…

norda, τσέκαρε youtube, έχουν ανέβει σχεδόν όλα τα frames νομίζω :roll:

επίσης είχαμε και μεθεόρτια με Nicko McBrain - http://www.rocking.gr/news/O-drummer-twn-Iron-Maiden-Nicko-McBrain-diaskeuazei-REM-Kings-Of-Leon-kai-Monkees-video/20138/