Sonisphere Greece 2011

το οτι φυσικά έφυγες στους maiden δεν σε καθιστά και πολύ γαμάτο αλλά όκ επιλογές είναι αυτές… :stuck_out_tongue:

Σίγουρα ξεκίνησαν πάντως με τα 3 ομώνυμα των δίσκων σε αντίστροφη σειρά. Δηλαδή The agent, black flux, carheart … μετά νομίζω οτι έπαιξε as virulent , continental drift και lost peacocks … κάπως έτσι την θυμάμαι την σειρά χωρίς να μαι και σίγουρος όμως.

Πολύ “παιδικό” το sonisphere αλλά μια χαρά περάσαμε για να είμαι ειλικρινής βλέποντας για εκτοστή φορά τις ίδιες μπάντες . Αγαπάμε φτηνά εισιτήρια :slight_smile:

Φίλε είσαι γαμάτος, σου είναι εύκολο να μου κάνεις ένα playlist με προοδευτική και μοντέρνα μουσική γιατί δεν πάει άλλο με αυτους τους μέηδεν που έρχονται κάθε τρεις μήνες και χαλάνε την πιάτσα.

Νταξ, τώρα αυτός που έγραψε την κριτική άστονα ναπούμε δηλαδής, δεν ξέρει το παιδί, μόνο μέηδεν και αιγάλεω και όλοι οι άλλοι να πάνε να γραμμηθούν.

Επίσης, καλά έκανες και έφυγες μετά τους RC, γλύτωσες και την κίνηση, rock on!

Ηταν η 10η φορα που ειδα τους Maiden και οπως και 23 χρονια πριν στην Ν.Φιλαδελφεια ετσι και τωρα ειναι απλα ενα σκαλι πανω απο ολους της γενιας τους! Καλυτερες στιγμες για μενα τα dance of death , talisman , blood brothers και coming home. Μην ξεχναμε οτι ειναι περιοδεια προωθησης αλμπουμ και οχι best of οποτε το σετλιστ ηταν μια χαρα.

Και κατι αλλο…ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ των ντιντιδων που για πρωτη φορα φετος δεν δεχονταν μαρκες που ειχαν περισσεψει απο περσι. Απλα προσπαθουν να κλεψουν σε καθε ευκαιρια. Για αυτο στο rockwave με βλεπω με βαρελάκι Heineken και σακουλα παγο…

Εγώ δεν σε ειρωνεύτηκα φίλε μου. Απλά τη γνώμη μου είπα.

Επίσης, για την κριτική του κύριου Μηνιάτη πήγαινε πιο πολύ το ποστ μου. Δεν ήθελα να προσβάλλω τους φανς των Maiden.

συγγνώμη κιολας αλλά φυσικό μου φαίνεται…πολύ δύσκολα θα εξαργύρωναν περσινές μάρκες

#-o Όλοι φορούσαν τις παλιές μάσκες και στολές…ο Corey μόνο φόρεσε στην αρχή την παλιά και μετά την καινούρια…

Καλα μη με δειρεις.Δεν ειχα το νου μου ολη την ωρα στους Slipknot εκει στο γρασιδι που αραζαν τα γκομενακια. :stuck_out_tongue:

παιδιά είχανε βάλει πλαστικό τάπητα κάτω ή φάγατε χώμα πάλι??

οι MAIDEN οτι και να παιξουν ειναι MAIDEN…σιγουρα λογω σετλιστ και κοσμου ηταν πιο υποτονικη η συναυλια…αλλα παλι περασαμε καλα!!..
για τον φιλο που εγραψε οτι και oi saxon ειναι 60αρηδες, δεν νομιζω ο τραγουδιστης των saxon να τρεχει πανω κατω στην σκηνη σαν τον dickinson…εκτος και αν τελευταια φορα τους ειδες πριν 30 χρονια…μακαρι ολες οι μπαντες να φτασουν 50φευγα και να προσφερουν αυτα τα Live που προσφερουν οι μειντεν…και ελεος πια με τα τραγουδια…παιζουν παλια βγαινουν ολοι και λενε ε παλι τα ιδια και τα ιδια παιζουν…παιζουν καινουρια το αντιθετο…οπως ειπε και ο φιλος παραπανω πρεπει να ξεχωρησουμε ποια live γινονται για προωθηση δισκου και ποια επετειακα…αλλα οι περισσοτεροι απο αυτους που κατηγορουν τους μειντεν για τα καινουρια τραγουδια δεν ηρθαν το 2008 που κυριολεκτικα το σετλιστ γαμουσε γιατι οι μειντεν ερχονται συνεχεια γιατι ειναι μοδα να κραζεις τους μειντεν γιατι ολος ο κοσμος παραληρει για αυτους αλλα οι ελληναρες τους βαρεθηκαν κ.λ.π…ας ερχοσασταν το 08…τελος…

Μπα…Δεν είχε χοματίλα. Είχε πλαστικά.

Πολύ χώμα χθες τουλάχιστον μπροστα αλλά άξιζε τον κόπο.

ξέρεις είναι καμιά φορά το παίρνουμε αυτό που μας αξίζει … μπράβο ροκιν :lol::lol::lol:

παλι ετσι ακουγοταν ο hints ? http://www.youtube.com/watch?v=qD0sSlYvuJU

εχω πεθανει στο γελιο με τα σχολια στο αρθρο της κεντρικης.απολαυση εισαι ρε ελλαδαρα με τους τρουμεταλλους σου!!

μιλαμε φανατιζεται ο καθενας με τη μπαντα ‘του’ λες και ειμαστε χουλιγκαν της μουσικης

Πραγματικά πόσο μα πόσο θεοί μπορεί να ήταν οι Σλιπνοτ χθες? Έπαιξαν, τα έσπασαν και έφυγαν. Θεική έναρξη με τον Joey στους ώμους του Clown και κατευθείαν βουτιά του Sid στο κοινό. Είναι τρελάρας ο άνθρωπος. Απίστευτα συναισθηματική συναυλία με τη φωνή του Corey να σπάει στο tribute για τον Paul. Δυστυχώς ο ήχος δεν βοήθησε ιδιαίτερα και το κοινό ήταν κάπως πεσμένο (μάλλον οι περισσότεροι ήταν για τους Maiden εκεί). Αλλά ρε guys όταν ο Corey είπε για τα 10 χρόνια από το Iowa, πολύ λίγοι φώναξαν λες και δεν είχε ακούσει κανείς την υπέρτατη δισκάρα. Έλεος.

ps. Πρόσεξε κανείς τη στιγμή που ανέβηκαν Chris και Sid στα Percussions του Clown και ο Sid έκανε πως πήδαγε τον Chris? Χαχαχα. Κορυφή!!:smiley:

απο οτι καταλαβα οι slipknot ηταν γαμω χθες!τα γαμημενα τα κινιτηα κοψτε τα στις συναυλιες,οσο παει χειροτερευει το κοινο

Και το γελιο ειναι οτι μερικοι τραβανε βιντεο και κανουν και hb ταυτοχρονα ή κουνιουνται περα δωθε.Μετα ηθελα να ξερα πως ευχαριστιουνται ενα βιντεο κινητου κατακουνημενο :stuck_out_tongue:

:lol:

πολιτισμικο σοκ ε; μηπως λεω…μηπως μερικες φορες επαιξε κατι διαφορετικο απο 4/4?? 8O

για clarify

εμετός με τα μισά ποστς εδώ μέσα, οι μεηντενάδες να κράζουν Slipknot/Mastodon/Virus, οι σλιπνοτάδες να δακρύζουν με τρίμπιουτς στον Γκρέη και το σπάσιμο της φωνής του Corey, 16χρονα να κάνουν διαχωρισμό true/untrue, έλεος, σκάστε!

πρώτη μπάντα που είδα, Gojira, γαμώ τις εμφανίσεις, δε μ’αρέσουν σα μπάντα αλλά εκτελεστικά ήταν άψογοι, γαμώ, μπράβο τα παιδιά.

Mastodon, αν και φαν, βαρέηθκα, καλό σετλιστ, κακή η σχέση τους με το Terravibe. δεν είδα κάτι να με εντυπωσιάζει, πρέπει κάποιος να τους φέρει Gagarin να δούμε σοβαρό σόου.

Slipknot γάμησαν. διαβάζω παπαριές όπως “γιατί τόσο σόου? τι το θέλανε?”

τραγικοί είστε. δεν είμαι φαν πλέον, έχω σταματήσει να ασχολόυμαι εδώ και 3-4 χρόνια.
αλλά σίγουρα η μπάντα της βραδιάς.

Maiden βαρετά τα καινούρια κομμάτια, και προφανώς τα Trooper/FotD/Hallowed έχουμε ψιλοβαρεθεί να τα ακούμε. βαρέθηκα. διεκπαιρεωτική εμφάνιση, γούσταρα στα κομμάτια απ’το Brave New World, το ίδιο και στο Dance of Death. τα υπόλοιπα… ζζζ.