Sonisphere Greece 2011

Γιατι το λες αυτο ρε συ;Πραγματικα δεν το καταλαβαινω:-k

Γιατι σε οποιο παλιο κομματι εμπαινε να σολαρει σκεφτομουν σε παρακαλω σταματα. Τιποτα το καινουργιο ε, απο παλια σκοτωνε σολος παιζοντας οτι του κατεβει σε φασεις. Απλα πλεον αρχισε να με πειραζει αρκετα εως πολυ.

Εννοεις λαθη και το λοιπα;Δεν παρατηρησα τοσο αθλια εμφανιση οσο λες παντως ρε συ.Βασικα το αντιθετο,μου αρεσε παρα πολυ.

Οχι το παραδεχομαι, απο τον headliner εχω προσδοκιες αναλογες του να μου δικαιολογησει γιατι ειναι headliner. Κι αλλες φορες εχω δει Maiden, μερικες μου αρεσαν πολυ, αλλες οκ οχι και τοσο, αλλα αυτη ηταν η πρωτη που πραγματικα… βαρεθηκα! Δεν ξερω, μου φανηκε τελειως τυπικη και διαδικαστικη εκτος απο τις φασεις που επαιζαν τα καινουργια κομματια. Εκει εμοιαζαν πιο ορεξατοι.

Τα δυο τελευταια albums δε μ αρεσουν καθολου ομως, οποτε…

o gers δεν κανει λαθη…απλα τα παιζει διαφορετικα…και μενα δε μ αρεσει που τα αλλαζει τοσο ωρες ωρες αλλα τ να κανουμε…γενικα ηταν πολυ καλος…

Βασικα εμενα ηταν η πρωτη μου φορα οποτε ο,τι και να λετε οι λοιποι εγω θα συνεχιζω να λεω οτι με εντυπωσιασαν πραγματικα.:)Αν ειχα προηγουμενη εμπειρια οπως εσυ ισως να ελεγα αλλα.

(εδιτ@Σαβατατζ ορ Ντεθ) Μα δεν ειπα οτι εκανε λαθη! Εκτελεστικως ειναι ΑΨΟΓΑ καταρτισμενος παιχτης και βοηθα συνθετικα παρα πολυ στους τελευταιους δισκους (εαν δεν απατωμαι). Απλα να ρε συ, οι Maiden ειναι η δουλεια του ουσιαστικα κι η υποχρεωση του προς τον κοσμο ειναι να μαθει να παιζει 5 σολος. Γιατι δεν το κανει τοσα χρονια τωρα και καθεται να παιζει με τον Eddie; Εμενα μου φαινεται σα να με κοροιδευει πια. Εαν ο Σμιθ κι ο Μαρεη επαιζαν κι εκεινοι τα σολο διαφορετικα οποτε τους ερχοταν, για σκεψου πως θα ηταν το αποτελεσμα…

Ο Smith και ο Murray δεν παίζουν τα σόλο διαφορετικά γιατί εκείνοι τα έγραψαν, είναι δικά τους σόλο. Όταν ένας κιθαρίστας καλείτε να παίξει σόλο κάποιου άλλου πολλές φορές τα προσαρμόζει στο δικό του στυλ.

εδω μεσα οποιος δεν ακουει virus ειναι η maidenas η ελληναρας αμπαλος.αν γουσταρει slikpnot ειναι 10-15 χρονων.εσυ που λες για τον μηνιατη ξερεις αν πηγε εκει για maiden???δηλαδη σε οποιον δεν αρεσαν οι virus τι ειναι?ασχετος??ελεος πια.παντα μετα απο καθε μα καθε συναυλια μπαινεις στο ροκιν κ διαβαζεις οτι μαλακια κατεβει στο κεφαλι καθενος!!!

Καλα ρε φιλε,αμα δεν γουσταρεις το Φορουμ μας μην μπαινεις ξερω γω.Ο καθενας λεει την αποψη του :wink:

Έχω δει πολλές συναυλίες από πολλά είδη, αλλά λόγω ενός γενικότερου διαλλέιματος από το μέταλ, τους maiden τους είχα δει μόνο τότε με τον Blaze Baily. Χτες πήγα περισσότερο για να τους δω όσο είμαι και εγώ και αυτοί ακόμα σε καλή κατάσταση, για να μην το σκυλομετανιώσω 10 χρόνια αργότερα. Διαβάζω πολλές γκρίνιες, αλλά εγώ χτες είδα ίσως το καλύτερο ενεργό αυτή τη στιγμή συγκρότημα σε live. Θα διαφωνίσω με όσους γκρινιάζουν ότι δεν έπεξαν αρκετές κλασσικούρες. Περισσότερο ευχαριστήθηκα τα μετά την επιστροφή του B.D. κομμάτια, τα οποία μου είναι σχετικά άγνωστα (highlight το dance of death). Αν άκουγα κομμάτια που τα έχω ακούσει 1τρισεκατομύριο φορές δε νομίζω πως θα το ευχαριστιόμουν τόσο όσο χτες.

Στεναχωριέμαι πολύ που δεν τους είδα το 08 που λέτε ότι ήταν η καλύτερη συναυλία τους :frowning: αλλά ήταν 1 Αυγούστου αν θυμάμαι; Μέσα στις άδειες δηλαδή…

@ angmar:

Απλά να αναφέρω πως ο Gers πάντα είχε το στιλάκι 50% παίζω κιθάρα 50% κοπανιέμαι στην σκηνή, ακόμα και όταν ήταν μόνος του στην κιθάρα ([B][U]δες αυτό[/U][/B])
Απλά τώρα στους maiden με άλλη μια κιθάρα (και τώρα με 2) έχει ποιο πολύ “χρόνο” να κοπανιέται :wink: (και προσωπικά για αυτό τον πάω περισσότερο από τους άλλους…)

Για τις αλλαγές στα σόλο απάντησαν και οι άλλοι τα προσαρμόζει στο στιλ του :stuck_out_tongue:

cheers !!! (δες σε είδα και κάπου χτες :p)

Ο Gers παντα επαιζε τα σολο με ενα δικο του ιδιαιτερο στυλ και τα προσαρμοζε στο παιξιμο του. Και δεν με χαλαει καθολου απο την στιγμη που δεν τα καταστρεφει ή δεν χαλαει το κομματι. Αν το γαμουσε θα του τα ειχε κοψει αυτα ο Harris, αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

εχει καποιος ολοκληρωμενο το setlist απο Μoonspell κ Nightfall?

Ποσο χτυπημα και ουρλιαχτο στο Psychosocial?:metal:

μα καλα ποσο χρονων εισαι? 14?

[B]Pogo Pogo Pogo Pogo Pogo Pogo Pogo[/B]

Σε δυο μερες κλεινω τα εφτα!

7 η φορα που βλεπω iron maiden,και νομιζω οτι ηταν και η χειροτερη τους εμφανιση.ηταν καπως,αντε να παιξουμε να τελειωνουμε.ο ηχος δεν ειχε σχεση με περυσι στους metallika.ετη φωτος μπροστα οι metallika.το live εκανε κοιλιες.τα νεα τραγουδια.δεν ειναι για συναυλιες,και δεν κολλανε με τους υμνους του παρελθοντος.αυτο το αστειο με το alexander the great πρεπει να σταματησει καποια στιγμη.η οργανωση απαραδεκτη.η μικρη σκηνη στην αλλη ακρη.τα γκουπ βγαιναν με καθυστερηση,ο μεγαλος χωρος κλειστος μεχρι της 15:00,προβληματα στον προτζεκτορα,pl1,pl2,pl3.ισα ισα για να χαλανε τη διασκεδαση του κοσμου.πως γινετε περυσι ολλα να πηγαν ρολοι.και φετος μετρια.ελεος με τα βιντεο-φωτογραφιες.και γω εβγαλα μερικες.αλλα ελεος πια.και ο κοσμος πολυ μετριος.εκτος απο 2-3 κλασσικα.και τα νεα τραγουδια πολλοι δεν τα ηξεραν.εκει που ημουνα,μονος τραγουδαγα.

Μετά τα 14 με τι μουσική επιτρέπεται να χτυπιόμαστε?