Souls Series

Η κοκκινη μπαρα, η ‘‘ενεργεια’’ που λεμε δεν ειναι η HP? Δεν ξερω,εγω [B]δεν[/B] χανω ενα μικρο ποσοστο οποτε πεθαινω. Ειναι οπως το πρωτο DS, μονο στο δευτερο εχανες.

Όταν παίζεις είσαι kindled.?

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Ωπα, παρεξηγηση. Εγω θεωρω την κανονικη HP οταν εισαι unkindled, οταν σπας Ember και γινεσαι kindled το θεωρω boost. Αρα οταν εισαι unkindled και πεθαινεις δεν εχει HP penalty.

Οκ έτσι όπως το θέτεις τότε όντως δεν υπάρχει penalty. Αλλά δεδομένου του ότι το kindling λειτουργεί όπως το humanity στα προηγούμενα παιχνίδια (απαραίτητο για coop κλπ) για μένα είναι η default κατάσταση του παίκτη. Δεν το θεωρώ boost.

Από τη στιγμή που χρειάζεται ember (consumable) για να γίνεις kindled, εξ ορισμού η default κατάσταση είναι η unkindled.

Δε σε πιανω. Και στο πρώτο χρειάζεται humanity για να γίνεις human. Η default κατάσταση ποια είναι? Hollow?

Ναι. Εγω αυτο θεωρω default, hollow και unkindled.

Εχω βγαλει τους παντες εκτος απο The Nameless King και τον τελευταιο. Ο Nameless εδω και δυο μερες μου εχει ανοιξει καινουρια κ@λ@τρυπα… :lol:

Θα επανελθω με βαθμολογιες bosses οταν τους τελειωσω.

^Απ’ τα καλύτερα bosses σε ατμόσφαιρα/design/δυσκολία και ό,τι άλλο ξέρω 'γω στα Souls.
Έρωτας με την πρώτη ματιά <3

It’s official, we have a new boss in town. Ο Nameless King ειναι [B][U]ο πιο σκληρος καργιολης στην ιστορια των σκληρων καργιοληδων[/U][/B] (κλεμμενο απο luben αλλα απολυτως ταιριαστο)!!!
Πρεπει να τον εχω προσπαθησει πανω απο 40 φορες τις τελευταιες τρεις-τεσσερις μερες μαζι 4-5 rage quit! Βγαζω τον δρακο και οταν παλευω με αυτον δεν του τρωω ουτε τη μιση ενεργεια!!! Θα λειψω το σαβ/κο αλλιως θα προχωρουσα στον Soul Of Cinder. Απο Δευτερα που θα εχω ξελαμπικαρει θα τον ξαναπιασω μηπως και…
Παντως οποιος τον εχει βγαλει ειναι ηρωας, σουπερηρωας για την ακριβεια. 8O

Lol άμα σε τεντωνει έτσι ο nameless king δεν πρόκειται να βγάλεις ποτέ τον soul of cinder.

Ξερεις τι παθαινω με τον Nameless? Εχει κανα δυο κινησεις που με μπερδευουν και κανω roll σε λαθος χρονο, οπως επισης και μια επιθεση με lightning που ειναι σχεδον αδυνατο να αποφυγεις. Οταν θα ερθει η σειρα του Soul θα δουμε. Διαβασα οτι εχει ομοιοτητες με τον Lord Gwyn απο το πρωτο τον οποιο τον ειχα βγαλει σχετικα ευκολα εκμεταλλευομενος το περιβαλλον, δηλαδη περιμενα πισω απο τις κολωνες μεχρι να τελειωσει τις επιθεσεις του και μετα εκανα επιθεση.

Στον soul of cinder με δυσκόλεψε πολυ η πρωτη του φαση με την 2η τα πήγαινα καλύτερα αλλα δε μου έμεναν εστους. Πολυ ωραιο final boss \m/

Προσωπικά η τοπ 5αδα ειναι:
Abyss watchers
Soul of cinder
Pontiff sulyvahn
Nameless king
Lothric,Lorian

Σχετικά με τον Gwyn. Havel armor, black Knight ultra great sword και είναι τεζα σε 5 δευτερόλεπτα.

slowpoke alert

Μια που βγηκε το dark souls 3 ειπα τα πιασω πρωτα το dark souls 2 που δεν το ειχα παιξει.
Μου αρεσει μεχρι στιγμης αλλα ειναι φανερα πιο ευκολο απο το dark souls 1.Το παιζω αρκετα safe απο αποψη build και γενικα τροπου παιχνιδιου οπως ακριβως και το 1,αλλα ειναι λιγο ξενερωτικο το γεγονος οτι εχω σκοτωσει 4-5 boss στη σειρα first try.Τα 2 στο heides tower,τους skeleton kings,το boss στο no man’s wharf και αυτα τα 3 μποσακια στο lost bastille.Boss first try στο dark souls 1 δεν ειχα σκοτωσει ποτε οσο κι αν εβλεπα walkthrough πριν τα παιξω.Επισης θυμηθηκα που γραφοταν εδω περα οτι τα μποσακια στο 2 ηταν αδιαφορα σε σχεση με το 1 και τωρα που το παιζω νομιζω οτι καταλαβαινω ακριβως τι εννοουσατε.Παντως εχει πολλα γαματα πραγματα και το 2 τοσο απο αποψη lore,οσο και απο ωραίες τοποθεσιες και σε κανει να κολλας κι αυτο.Lost Bastille γαματη περιοχη,Majula γαμαει και Heides tower απιστευτο αν και μοιαζει(ειναι :P) με το Anor londo.

γενικως αρκετα ευκολα τα boss!το μοναδικο που δεν μπορω να βγαλω μεχρι τωρα ειναι ο pursuer στο iron keep!

Το μονο boss που με ζορισε μεχρι στιγμης.Τελικα καταφερα να το σκοτωσω βλεποντας λιγο tactics απο epicnamebro :stuck_out_tongue:

εσυ μηπως μιλας για το forest of fallen giants; γιατι εχει και μετα ενα ακομα πιο δυνατο!

Ο pursuer αν τον φας σε κεινο το σημείο που έχει και 2 balista είναι κυριολεκτικά 2 hit με την balista. Αρκεί να τον κάνεις parry μπροστά της.

προσπαθησα να το κανω αυτο που λες αλλα δεν τα καταφερα!με 2-3 βγηκε σχετικα ευκολα ομως…εχω κολλησει στον ιδιο στο Iron keep…ειναι υπερβολικα γρηγορος…δεν προλαβαινω να κατεβασω ασπιδα για να ανεβει stamina και με βρισκει με την μια…