Souls Series

Το παίζω ήδη εδώ και μια ώρα και τον παίζω…

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Και εγω το(ν) παιζω απο το Σαββατο και πραγματικά ΓΙΑ ακόμη φορα μας παράδωσαν έναν πανάξιο game για το ονομα της σειράς…
Το μονο μου “θεματακι” ειναι οτι εχω φαει τα 5 πρωτα boss και δε μπορω να πω οτι με δυσκόλεψε κάποιο σε αντίθεση με μερικά mods που μου εχουν βγάλει την πίστη…

Btw ακομα προσπαθώ να καταλάβω πως λειτουργεί το hollowing πριν ειναι πολυ αργα ειμαι το counter γράφει 59 προς το παρων…

[B][SIZE=6]Praise The Sun!![/SIZE][/B]

παντως στο Pc εχει τρομερα προβληματα…χανει το fps μονιμως ακομα και στα Low settings…εχω “φαει” το 1ο boss και απο τοτε με το που χτυπαω mob το παιχνιδι κρασαρει…περιμενω να βγει κανενα patch…

Kάπου μετά τους βάλτους το επίπεδο δυσκολίας ανεβαίνει απότομα στο Θεό
Υποθέτω ότι η ‘‘αρχη’’ ήταν για τους νέους παίκτες κυριως -σα και μένα ας πούμε που μόνο bloodborne έχω τελειώσει και κάμποσο από το 2-, εξου και τα πολλα bonfires, από εκεί και μετά γαμιέται το σύμπαν -για μενα τουλαχιστον :stuck_out_tongue: -…

Δεν έχει ακόμα τη σκοταδίλα-γκοθίλα-σπλατεριά του BB αλλά προς το παρόν το πάει καλά και αναμένω να το αγγίξει και ίσως ξεπεράσει στη πορεία, αν συνεχίσει έτσι…πάντως στο χαλαρό καλύτερο από το DS 2 -το οποίο μεν δεν έχω τελειώσει οπότε don’t judge me to hard :stuck_out_tongue: -

Επίσης τί soundtrack ε =’)

Αμα η δυσκολια στους βαλτους ανεβαινει κατακορυφα τα πιασαμε τα λεφτα μας. Εμενα μου φαινεται πολυυυυ δυσκολο. Προς το παρον κανω grinding για να ανεβω level εκει που ο δρακος καιει τους αντιπαλους με τη φωτια… Βεβαια και στο πρωτο εκανα grinding στην αρχη. Τουλαχιστον δεν εχει τη μαλακια του δευτερου που οταν πεθαινεις χανεις και ενεργεια.

Πλάκα κάνετε τώρα. Δεν είναι και τόσο δύσκολο. Πάνω κάτω στα επίπεδα του ds2sots

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Στα επιπεδα του DS2SOTFS? Τι λες ρε Nihilist!!! Τα boss του 2 σχεδον ολα τα εβγαλα με την πρωτη, εκτος του Fume Knight που με εσκισε πολυ αλλα αυτος ανηκει σε dlc. Στο καινουριο μονο τον πρωτο εβγαλα με την 3η-4η και απο εκει και περα παω σε κατι στεγες και τετοιες μαλακιες και ειναι κατι εχθροι που βγαζουν αυτο το μαυρο το πραγμα απο μεσα τους και με εχουν χορτασει ξυλο! Grinding και αγιος ο θεος…

Ε τότε no offence αλλά είσαι λίγο αμπαλιδης. Δεν είναι ούτε κατά διάνοια τόσο δύσκολο όσο το παρουσιαζεις.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

δωστε ραντεβου στη γουβα του βαβουλα με το irithyl straight sword του o ενας και ο αλλος με οld wolf του, να γινει ενα σωστο ραντεβου θανατου να τo λυσετε :stuck_out_tongue:

αλλα οχι ρε ναιλιστ, :stuck_out_tongue: , εγω ειμαι και νουμπας βεβαια και δε πιανετε πολυ η γνωμη μου αλλα ειναι γαμωπαλουκο -τουλαχιστον εκει που ειμαι τωρα-

ο πρωτος boss με γαμευσε και μενα μερικες φορες παραπανω αλλα νομιζω οτι το εφτασα μεχρι εκει γτ ημουν τεζα καβλωμενος και επαιζα διχως αυριο :stuck_out_tongue: … τωρα με κερνανε ψωλη με το που κανω 2 βηματα ή σε καθε γωνια που δε θα κοιταξω πρωτα πριν την διαβω :stuck_out_tongue:

Παιδες αν όντως είναι έτσι και δεν υπερβαλετε τότε το στυλ παιχνιδιού σας είναι λάθος. Αν το πιάσετε σωστά κανένα souls game δεν είναι τόσο δύσκολο.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Μπορει να ισχυει και αυτο. Ενταξει, εγω ενα τριωρο εχω συμπληρωσει στο παιχνιδι, λογικα θα στρωσω αλλα ισως και να προσπαθησω να αλλαξω το στυλ μου. Παιζω warrior tank build και δεν εχω ασπιδα της προκοπης, ισως και εκει να εντοπιζεται το προβλημα. Γενικα μεχρι εδω που εφτασα οπλα/ασπιδες/πανοπλιες τα δινει με το σταγονομετρο.

By the way, ειναι ιδεα μου η οι χαρτες ειναι μεγαλυτεροι?

Παιδιά κακα τα ψέματα δεν ειναι τοοοσο δύσκολο οσο ακούτε συμφωνώ με τον nihilist η πτωτη περιοχή που με δυσκολεψε ειναι στο farron keep οπως λεει και ο Βασιλης, ουσιασκικα εκει ειναι το πρωτο boss που με δυσκόλεψε αρκετά μπορω να πω. Ολα τα προηγούμενα ηταν πολυ οκ…
Εγω παντως το ευχαριστιεμαι πολυ το παιχνιδι δε φτανει επίπεδα πρωτου ουτε bloodborne αλλα ειναι πολυ καλο…

Αυτό. Γενικά παίζω ψιλοχαλαρά αυτόν τον καιρό λόγω υποχρεώσεων και έχω φτάσει Road of Sacrifice που είχε και το πρώτο boss που τον ψιλοήπια, γιατί μπήκα στην αρένα του ανυποψίαστος και χωρίς estus. Γενικά γαμώ και πάλι, πολυ καλή δουλειά κάνανε.

Μολις εφαγα τον pontiff sulyvahn πολυ ωραιο boss και αυτός, είχε κάτι απο τον επικό[SPOILER] Darklurker \m/[/SPOILER]

Επίσης μου συνέβη ενα κουλο bug, με κάναν summon απο το covenant μεσα σε boss(Old Demon King) με αποτελεσμα μετα να μην αντιδρά καθόλου…Δε μπορω να καταλάβω γιατι δε εχουν βάλει τον μηχανισμό που ειχαν τα προηγούμενα που στο έκανε fail με το που έμπαινες σε αρένα… #-o

[SPOILER]


[/SPOILER]

Τεσπα συνεχίζουμε δυναμικά!

Εγώ καθάρισα cathedral of the deep (γαμηθηκαν πάλι, τι λαβύρινθος ήταν αυτός. Εύκολο boss fight πάντως) και καθάρισα όλη τη περιοχή του farron keep από treasure, σήμερα θα πάω για το boss. Πέρα από καναδυο εκνευριστικά σημεία θα έλεγα ότι το παιχνίδι είναι πολύ βατο ως τώρα.
Επίσης ωραίο flashback ο σαπιος stray demon πάνω στο keep. Και ας του τεντωσα το κορμί.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Ως συνηθως με τα souls εγινε αυτο που υποψιαζομουν, μετα απο ενα 5ωρο εστρωσε η φαση,τωρα βγαινει πιο ανετα και ειναι πραγματικη ευχαριστηση. Εβγαλα και το τεραστιο δεντρο boss. Ωραια φαση. Το level design ειναι φοβερο.

Το τερμάτισε κανένας?

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Μπα, εχω συμπληρωσει 29 ωρες και μολις χθες εβγαλα τον Aldrich, Devourer Of The Gods (τι γαματο ονομα) τον οποιο πρεπει να τον προσπαθησα καμια 25αρια φορες. Τωρα περιφερομαι στο Irithyll Dungeon και στην Profaned Capital.

Το τέρματισα το Σάββατο που μας πέρασε μετά από περίπου 50 ώρες και τώρα είμαι στα μισά του NG+. Ήθελα να δω κανα σχόλιο από άλλους. Για μένα, δε θα πω ότι είναι άσχημο το παιχνίδι (δεν γίνεται αυτό άλλωστε), αλλά είναι είναι το λιγότερο καλό από τα τρία. Και σίγουρα το πιο εύκολο από τα προηγούμενα.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Eγώ το τελείωσα χθες μετά από 110 ώρες (με πολύ coop, λίγο pvp και καμπόσο φάρμιν) και προετοιμάζομαι για ng+.
Πολλά πράγματα μου άρεσαν, λιγότερα αυτά που δεν μου άρεσαν (όσα μου θύμιζαν bb κυρίως), βαριέμαι να τα γράφω αυτή τη στιγμή.

Η προσωπική μου προτίμηση μάλλον καταλήγει σε 1>3>2.