Souls Series

εγω τελικα ξεκινησα το 2 μεχρι να στρωσουν τα πραγματα στο 3…εννοειται πολυ κατωτερο απο το 1…μεγαλη βλακεια να χανεις Hp σε καθε ψοφο…επισης μεγαλη βλακεια οτι μετα απο 10-15 φορες σταματαει το respawn…σπαστικο οτι πρεπει να γυρνας στην Majula για να κανεις level up καθε φορα…2-3 Boss τα εφαγα για πλακα με την 1η φορα και καμια σχεση η ατμοσφαιρα που υπαρχει στο 1ο…τι σκ@τ@ σκεφτοταν οταν το εφτιαχναν;

στο ds 3 παντως η ατμοσφαιρα υπαρχει…δεν χρειαζεται να παιξεις παραπανω απο 5 λεπτα για να το καταλαβεις…

Sorry αλλά είσαι σίγουρος ότι έχεις παίξει το 3? Όλα όσα αναφέρεις υπάρχουν και στο νέο game. Εκτός του respawn.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

ναι εχω παιξει ελαχιστα μεχρι το 1ο Boss…Μιλησα καθαρα για την ατμοσφαιρα…για τα υπολοιπα δεν εχω αποψη…και στο 3 χανεις Hp δηλαδη;

Το 50% στον πρώτο ψοφο.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

δεν το παρατηρησα αυτο αλλα οκ…εχω καιρο μεχρι να ασχοληθω…

Απλά είναι λίγο παπατζα να λέει κάποιος πόσο γαμω είναι το 3 (είναι) και πόσο μάπα το 2 (δεν είναι, μια χαρά είναι) όταν είναι πρακτικά το ίδιο παιχνίδι.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

το συγκρινα με το 1 που ηταν γαματο…και μιλησα για το 3 καθαρα για την ατμοσφαιρα του που μου θυμιζει το 1…νομιζα οτι ηταν αρκετα κατανοητο αλλα μαλλον δεν ηταν…

Το 1, ειδικά όσον αφορά το level design, ήταν όπως αποδείχθηκε λίγο one hit wonder. Δε νομίζω ότι μπορούν να επαναλαβουν κάτι τέτοιο ξανά.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Οχι δεν χανεις HP.
Στο 3ο παντως εχει κανα δυο boss που αναγκαζεσαι να μαθεις το pattern οπως και στο 1ο. Στο 2ο τα περισσοτερα boss ηταν ευκολα εκτος απο τον Fume Knight του dlc που ισως να ειναι ενα απο τα πιο δυσκολα boss γενικοτερα.
Σε 31 ωρες περιπου εχω φτασει στην/στον Dancer. Δεν ειναι τοσο δυσκολος/η οσο λενε, μια φορα προσπαθησα και ηθελε ενα ακομα χτυπημα για να βγει αλλα λογω απροσεξιας με σκοτωσε.

Lol τι εννοείς δεν χάνεις hp? Άλλο παιχνίδι παίζουμε?

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Η κοκκινη μπαρα, η ‘‘ενεργεια’’ που λεμε δεν ειναι η HP? Δεν ξερω,εγω [B]δεν[/B] χανω ενα μικρο ποσοστο οποτε πεθαινω. Ειναι οπως το πρωτο DS, μονο στο δευτερο εχανες.

Όταν παίζεις είσαι kindled.?

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Ωπα, παρεξηγηση. Εγω θεωρω την κανονικη HP οταν εισαι unkindled, οταν σπας Ember και γινεσαι kindled το θεωρω boost. Αρα οταν εισαι unkindled και πεθαινεις δεν εχει HP penalty.

Οκ έτσι όπως το θέτεις τότε όντως δεν υπάρχει penalty. Αλλά δεδομένου του ότι το kindling λειτουργεί όπως το humanity στα προηγούμενα παιχνίδια (απαραίτητο για coop κλπ) για μένα είναι η default κατάσταση του παίκτη. Δεν το θεωρώ boost.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Από τη στιγμή που χρειάζεται ember (consumable) για να γίνεις kindled, εξ ορισμού η default κατάσταση είναι η unkindled.

Δε σε πιανω. Και στο πρώτο χρειάζεται humanity για να γίνεις human. Η default κατάσταση ποια είναι? Hollow?

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Ναι. Εγω αυτο θεωρω default, hollow και unkindled.

Εχω βγαλει τους παντες εκτος απο The Nameless King και τον τελευταιο. Ο Nameless εδω και δυο μερες μου εχει ανοιξει καινουρια κ@λ@τρυπα… :lol:

Θα επανελθω με βαθμολογιες bosses οταν τους τελειωσω.

^Απ’ τα καλύτερα bosses σε ατμόσφαιρα/design/δυσκολία και ό,τι άλλο ξέρω 'γω στα Souls.
Έρωτας με την πρώτη ματιά <3

It’s official, we have a new boss in town. Ο Nameless King ειναι [B][U]ο πιο σκληρος καργιολης στην ιστορια των σκληρων καργιοληδων[/U][/B] (κλεμμενο απο luben αλλα απολυτως ταιριαστο)!!!
Πρεπει να τον εχω προσπαθησει πανω απο 40 φορες τις τελευταιες τρεις-τεσσερις μερες μαζι 4-5 rage quit! Βγαζω τον δρακο και οταν παλευω με αυτον δεν του τρωω ουτε τη μιση ενεργεια!!! Θα λειψω το σαβ/κο αλλιως θα προχωρουσα στον Soul Of Cinder. Απο Δευτερα που θα εχω ξελαμπικαρει θα τον ξαναπιασω μηπως και…
Παντως οποιος τον εχει βγαλει ειναι ηρωας, σουπερηρωας για την ακριβεια. 8O