Souls Series

@razoreater

με το dark souls δε δενεσαι με τον κεντρικο χαρακτηρα,αλλα με τον κοσμο του.Το οτι εισαι ενας απροσωπος undead ειναι που το κανει να γαμαει.
Απο κει και περα θα συμφωνησω πως ενα μεγαλο μερος της δυσκολιας του ειναι οτι δεν εξηγει τα mechanics του παιχνιδιου.Πχ ακομα και τωρα δεν εχω πληρης ιδεα για το smithing του παιχνιδιου και πως φτιαχνεις τι,ενω τα upgraded οπλα πχ με fire η lightning βοηθανε παρα πολυ,αλλα που να ξες πως και τι να κανεις upgrade,το παιχνιδι δε σου λεει τιποτα

σωστος ο αποπανω,και το Diablo 2 ειχε repetition αλλα ειχε αυτον τον σκοτεινο gothic κοσμο που απλα σε πορωνε no matter what

Άσχετο αλλά σχετικό, ένα άλλο γεγονός που μου κάνει εντύπωση και το βρίσκω εξαιρετικό, είναι ότι και στα δύο Dark Souls πριν από το πλέιθρου του χαρακτήρα έχουν προηγηθεί δύο πολύ μεγάλα γεγονότα (πόλεμοι, που απλά γνωρίζεις την κατάληξή τους) και ο χαρακτήρας δρα στο aftermath αυτών των δύο πολέμων. Απλά ήθελα να το αναφέρω. :stuck_out_tongue:

Storm, αχ αυτά τα Duke’s Archives… Παιχνιδάκι με melee build, πονοκέφαλος για sorcerer. Τι χριστοπαναγίες είχα ρίξει στο δεύτερο πλέι μου σαν sorcerer δεν περιγράφονται. Το Crystal Cave πάντως απ’ τα αγαπημένα μου μέρη του παιχνιδιού.

αυτο το Crystal Cave ειναι περιοχη ενωμενη με το Archives;δεν εχω παει ακομα…

Δεν πρόκειται να την χάσεις, μην ανησυχείς.

θα εχω ανοικτο το gps!!! :lol:

Tσεκάρετε gameplay Lords of the Fallen: http://www.gamespot.com/videos/e3-2014-lords-of-the-fallen-stage-demo/2300-6419565/

Στο σωστό θέμα είμαι. :stuck_out_tongue:

καλα έχουμε να δούμε παρα πολλα ripoff στο μελλον αλλο ενα ειναι και το [B]deep down[/B]

Μακαρι ομως να ειναι αξιόλογοι τιτλοι…

Το Deep down μοιαζει λες και ειναι DS 3 ενω το αλλο αν και ειναι ιδιο σε κινηση μοιαζει καπως πιο διαφορετικο…

Ρε Tidus τι σου αρεσε στο Crystal cave;15 φορες επεσα κατω :lol:

Crystal Cave γαμάει ρε! :stuck_out_tongue: Ωραίο λέβελ ντιζάιν ρε!
Να είχες το κανονικό να έπαιζες ονλάιν να μην έπεφτες. :stuck_out_tongue:
Prism stones κάνουν δουλειά, και arrows εννοείται.

ναι μετα απο τις 15 πτωσεις θυμηθηκα οτι ειχα βρει καπου 20 prism stones…και τα εβλεπα σε καποιον merchant και ελεγα τι χρησιμοτητα εχουν αυτα;το boss παντως γελοιωδως ευκολο μολις καταλαβεις πως να το φας…

Τωρα ειδα την κουβέντα περι lore που είχατε…
Και εγω οταν έπαιζα το DS1 εκτος του βασικού στορι που λεει στην αρχη δεν ειχα καταλάβει πολλα πράγματα, αλλα απο κάποιο σημείο και μετα μεσο των item description ειχα πωρωθεί παρα πολυ με τον Αrtorias the abysswalker και το ψάξιμο πληροφοριών μεσα στο παιχνιδι που σχετίζονταν με αυτόν, με αποκορύφωμα στον Sif (the Great Grey Wolf) που οταν κατάλαβα τι έπαιζε απλα ανατρίχιασα!! (και μίσησα κατα καποιον τροπο τον χαρακτήρα μου :stuck_out_tongue: )
Ημουν σίγουρος οτι θα τον συναντήσω! Κατι που με απογοήτευσε οταν δε συνεβει αλλα χαλάλι οταν ειδα τον τιτλο του dlc μπορω να πω οτι χαμογελούσα ηδονικά κανα μισαωρο!

καλύτερα ΜΗ το δει όποιος δεν εχει τερματίσει το game!
goosebumps :’’’’’’(

Δηλαδή αυτο που θέλω να πω ειναι οτι σε μενα το παιχνίδι μου δημιούργησε αυτη την περιέργεια για το τι γινεται παρακάτω απλα οπως καθε τι στο παιχνιδι πρεπει να το ανακαλύψεις μονος σου ετσι και το lore αν κοιτάς item description, μετα απο ενα boss fight μιλας με κανα npc θα ξετυλιχτει το στορι…

Παιδια την prepare to die δε παίζετε? Aν ναι κοιτάξτε πως να “ξεκλειδώσετε” τις περιοχές του dlc πριν φτάσετε στο τελος!! ειναι MUST!!!

ΑΑΑ [B]Bloodborne[/B] τα gifακι που ειχαν διαρρεύσει! Τι σαπίλα ειναι αυτη μανα μουυυυ…

λοιπον σποιλερ

[SPOILER]τον σιφ τον εχω καθαρισει ηδη αλλα δεν εχω ψαξει παρα πολυ εκεινη την περιοχη ακομα,λογικα σημερα καποια στιγμη…ισως η πιο εντυπωσιακη μαχη boss που εχω δει ποτε σε game…το βιντεακι ειναι καπως διαφορετικο σε σχεση με αυτο που εδειξε σε μενα…τι παιζει;[/SPOILER]

Για το σποιλερ που μου ρωτας η απάντηση βρίσκετε στο dlc που ΠΡΕΠΕΙ να παίξεις… :stuck_out_tongue:

Αλλα σε περίπτωση που δεν εχει θεμα με το MEGA spoiler
http://darksouls.wikidot.com/knight-artorias

[SPOILER]
Εε αυτο που παίζει με το cutscene ειναι οτι αν πας πρωτα στη περιοχή του dlc και ελευθερώσεις την ψύχη του sif απο το berrier που ειχε βάλει ο artorias για να μη γινει corrupted τοτε o sif καταλαβαίνει οτι εσυ ησουν αυτος που τον ελευθέρωσε… :cry:
[/SPOILER]

λοιπον σχετικα με το σποιλερ παλι…

[SPOILER]ευτυχως που πεταξατε διαφορα για καποιες περιοχες που ειναι δυσκολο να τις βρεις και ειδα πως ενεργοποιεις και το εξτρα περιεχομενο…Εχω παρει και τις 4 lord souls και θα πηγαινα στον φιδουλα και καπως ετσι θα τελειωνε το παιγνιο χωρις να εχω δει ωραια πραγματακια…[/SPOILER]

Τελος το game στα 114 level…

Και dlc και όλα;

εννοεις την ιστορια του Αρτοριας κτλ;ναι και αυτη

Ναι, το αρτόριας dlc. Για πες εντυπώσεις. Το dlc για 'μένα είναι έπος, και έχει γαμώ τα bosses μέσα.

edit: Ετοιμάζεις σεντονάρα, σε κόβω εγώ. :stuck_out_tongue:

σεντοναρα εγω;μπααα πολυ σπανια να γραψω πολλα πραγματα μαζεμενα :stuck_out_tongue:

παντως το additional content νομιζω οτι ειναι καλυτερο ποιοτικα απο το υπολοιπο παιχνιδι…Με δυσκολεψε ο δρακος γιατι προσπαθουσα να κοψω την ουρα του χωρις επιτυχια και στο τελος συχτηρησα και τον εφαγα με την μια…

Σε γενικες γραμμες φοβερο gameplay με μειονεκτηματα τον τροπο που σου δινει το σεναριο και την συχνη επαφη με wiki οσον αφορα εξοπλισμο και αναβαθμισεις…

αν επρεπε να πω 1 πραγμα που δεν θα ξεχασω ποτε και με τιποτα ειναι η μαχη με τον Σιφ!απιστευτη πραγματικα!

Τζιτζί, άντε με το καλό να λιώσεις και το δύο. Οι υπόλοιποι κανά update; Αν και με μουντιάλ δύσκολο το λιώσιμο.