Soundgarden

Εγω δυστυχως θα μεινω μονο τρεις μερες οποτε θα δω μονο soundgarden. Θα ηταν καλη φαση ο springsteen αν και δεν ειναι fan

Εγώ λόγω οικονομικών λέω να πάω μόνο στο αφεντικό :frowning:

http://legacy.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=171789&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Γενικά ωραία κιθάρα… Αλλά μας φώτισαν! :stuck_out_tongue:

To snippet-άκι των 22 δευτερολέπτων (αφήστε ν’ακούσουμε και λίγη φωνούλα ρεεε) μας έχει πεθάνει!

Είναι από τα πολύ λίγα εκείνα συγκροτήματα για τα οποία δηλώνω ΑΡΡΩΣΤΟΣ φανμπόης…υπήρξαν τα πρότυπά μου σε αισθητική και μουσική έκφραση για πολλά χρόνια…ξανακούω το Down on the Upside και σα να μη πέρασε μια μέρα ρε!

Θα βγει νέος δίσκος Soundgarden μετά από τόσα χρόνια, νέο κομμάτι της ιστορίας της μπάντας που θα το ζήσουμε…πωωωω…(παραλήρημα:p).

Και on an unrelated note (καλά όχι και τόσο, το Down on the Upside λιώνω είπαμε:p), τι κρυφό διαμάντι αυτό το Overfloater:

http://www.youtube.com/watch?v=l22_JYzfunk

Καθολου κρυφο; Οπως και το switch opens και σχεδον ολος ο δισκος :slight_smile:

Τεράστια κομμάτια από έναν τεράστιο δίσκο.

Mάπα μεγατόνων το Live to Rise τελικά παίδες:-k…θέλω να πιστεύω ότι ήταν κάτι για την ταινία και ότι ο δίσκος θα κινείται σε πολύ διαφορετικά πλαίσια. Το μόνο καλό σημείο του κομματιού τελικά ήταν η παραπλανητικότατη ριφάρα με την οποία άρχιζε:?

http://www.kisw.com/pages/12721576.php

πάνε ξανάκουσε την κιθάρα του Thayil, δες και τη μπασογραμμή λίγο. και περίμενε. προς αποφυγή κωλοτούμπων…:stuck_out_tongue:

Ούτε εμένα μ’άρεσε… Περιμένω περισσότερα [-X

[SPOILER]Outshined σα ν’ανοίγουμε πολλαπλά μέτωπα τελευταία… :-k :stuck_out_tongue: [/SPOILER]

χαχ, δεν ξερω. αλλά μέχρι να το ακούσω όσες φορές θέλω, δεν εκφέρω γνώμη.

[SPOILER]σιγά τα μέτωπα…:p[/SPOILER]

Ενταξει καλο ριφ, γλυκαναλατο ομως κομματι. Δεν ειναι soundgarden

Το ειπε ο Cornell στην συνεντευξη στον KISW.
To “Live to rise” γραφτηκε αποκλειστικα για το soundtrack του Avengers και δεν εχει σχεση με τον δισκο που ειναι σχεδον ετοιμος.
Οποτε σε οσους απο μας δεν αρεσε,ας μην απογοητευομαστε.

Μακαρι. Αλλα ειναι βαρυ ετσι κι αλλιως να περιμενουμε απο τους soundgarden δεκαπεντε χρονια μετα το down on the upside να συνεχισουν απο εκει που σταματησαν. Τοτε ακομα μια δισκαρα την ειχαν χαλαρα. Τωρα; Δυσκολο

Kαι εμενα η αποψη μου καπου εκει κυμαινεται. Μ’αρεσει το κομματι, αλλα δεν εχει χαρακτηρα Soundgarden. Στεκομαστε προς το παρον στη δηλωση του Cornell στον KISW

Εμενα μαρεσε.:slight_smile:

Εγώ είμαι άρρωστος, αλλά δεν περιμένω τίποτα. Αν ο δίσκος τους είναι καλός (δεν είμαι αφελής να περιμένω τα μεγαλεία του παρελθόντις), θα χαρώ πολύ.

Εμένα πάντως ούτε το Down On The Upside μ ενθουσίασε… Τους παραδέχομαι απ το πρώτο album μέχρι και το Superunknown. Οπότε δεν ξέρω τί να περιμένω απ το νέο δίσκο πραγματικά. Μακάρι να βρούνε μεγάλη έμπνευση κ πάνω σε μουσικές τύπου “Live To Rise” να μην το γυρνάνε στο γλυκανάλατο μετά… Αλλά σε οργισμένα φωνητικά και παραμορφώσεις μέχρι τέλους :wink:

Εισαι αμπαλος οσο αναφορα το down on the upside :slight_smile:

100% άμπαλος, μιλάμε για εκπληκτικό δίσκο. Την επανασύνδεση τη βλέπω σα μια αφορμή για να τους δω επιτέλους ζωντανά.