Soundtracks

Απορώ πως το ξέχασα!
Arizona Dream

Iggyyyy

Xμ…αυτό το cd μου έχει ξεφύγει!Θα το ακούσω!
Να προσθέσω και τον Ψαλιδοχέρη!!

Αρχοντας των Δαχτυλιδιων… και επι τη ευκαιρια, να χωσω εδω και το αριστουργημα των Blind Guardian - Lord of the Rings, το οποιο δυστυχως δεν εγινε soundtrack της ταινιας παρα την υποψηφιοτητα του :frowning:

Πρέπει βεβαίως να αναφέρω και τον Εξορκιστή…

American McGee’s Alice
Soundtrack από το ομώνυμο PC game το οποίο εχει επιμεληθεί ο Chris Verna

Επισης μου ειπαν πολυ καλα λογια για το score του Sunshine αλλα δεν εχω ακομα καταφερει να δω την ταινια.

file Cer poio Sunshine les?

To Sunshine se mousiki tou klasikou Maurice Jarre,
to Eternal Sunshine of the Spotless Mind tou Jon Brion,
h to Little Miss Sunshine apo ton Mychael Danna kai tous Devotchka?

egw exw ta dio prwta.

:-k

Εννοώ αυτο το Sunshine

From wikipedia:
The soundtrack for the 2007 Danny Boyle film Sunshine is a joint composition by the electronic band Underworld and film score composer John Murphy.

Του maurice το μονο που εχω ακουσει ειναι το soundtrack του doctor zhivago .

P.S Για μενα το καλυτερο soundtrack ever ειναι το fiddler on the roof απο το καλυτερο για μενα musical που εχει γυριστει σε film.

loipon…

the last of moicans
braveheart
the fountain
the hours
batman begins
the island
gladiator
last samurai

auta thumamai twra…

Δλδ μόνο σε μένα αρέσει το soundtrack του Conan? Για σοβαρευτείτε

απο Βασίλη Πολυδούρη λες? Γαμάει. Εκτός αυτού, λέω και Ντανι Ελφμαν, τα παλιά κυρίως, και BladeRunner που πραγματικά ειναι αριστούργημα, και το Γκοστ Ντογκ με τα ραπ, που ποτέ δεν νόμιζα οτι θα μου άρεσε τετοια μουσική, και όμως εχω κολλήσει.
Και αρκετά άλλα, αυτα προς το παρον ομως

Οντως το soundtrack του Πολυδουρη σπερνει. Για να πω την αμαρτια μου, εμαθα οτι ειναι δικο του απο το cd των Domine, Emperor of the Black Runes που εχει μεσα μια εκτελεση του :oops:
Συμφωνω και για το soundtrack του BladeRunner

From dusk till dawn

H “διασκευή” των Domine εξωπραγματική… Έπος

prosfata agorasa to soundtrack:
MILLIONS me original score apo John Murphy
kai simmetoxes me paliotera kommatia apo Muse, Feeder, Clash, Vangelis, S-Express, El Bosco.

Ena omorfo soundtrack stin simpathitiki auti tainia tou Danny Boyle. :slight_smile:

του δικου μας vangelissssssss το Blade runner . απλα SUPREME!!!:metal: :metal:

Ασπασμοί.

κλεινει σπιτακια το σαουντρακ! κατσε καλα! γενικα ο conan ειναι τρελο επος.

δε μασαει τιποτις.

:metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal:

the phantom of the opera, alter ego, finding nemo, titanic, pride & prejudice, the lord of the rings

The fountain

Τα περισσοτερα soundtracks που χουν αναφερθει ειναι κορυφαια

conan,requiem for a dream,the godfather,last of the mohicans,blade runner,braveheart,the fountain
soundtracks του morricone (σινεμα ο παραδεισος απο τα αγαπημενα μου),elfman,badalamenti,philip glass (καταπληκτικος στο Hours) και πολλοι αλλοι

αλλα το αγαπημενο μου ειναι αυτο του AMELIE!!
μια απο τις ομορφοτερες μουσικες που εχω ακουσει ποτε στη ζωη μου.και μια φοβερη ταινια!
πραγματικα δακρυζεις απο το συναισθημα που αποπνεει αυτο το soundtrack.