South Park

Ποιο ήταν το Coon;

το Coon ηταν αυτο το αλα Dark Knight με τον Καρτμαν ρακουν-ανθρωπο…παπαριτσα αλλα θα το δω απο απορεια για το τι θα σκεφτουν τωρα…

Καλύτερα να μη το δεις αφού απο πριν θα έχεις βγάλει τα συμπεράσματα σου ούτως ή άλλως (άκου παπαρίτσα το Coon!). Τι λες ρε άμπαλε.

ΥΓ - Πάντως ο ιερός κανόνας των sequel είναι να είναι υποδεέστερα του original. Ένας λόγος ακόμα να αποφύγει το επεισόδιο ο απο πάνω. :stuck_out_tongue:

θα το δω για να κραξω ‘με επιχειρηματα’:p:p

ελα τωρα

το the Coon γαμησε

ηταν το μονο επεισοδιο που θα μνημονευω απο τα τελευταια χρονια του SP

the city is a dying whore

Μια παρατηρηση.

Το τελευταιο επεισοδιο, αρεσε σε αρκετο κοσμο, ενω παλι σχολιαζε επικαιροτητα.

Γιατι αρεσε?

Γιατι πολυ απλα αυτο που εκραζε το ξεραμε.Στην προκειμενη το ινσεψιον.Αν δεν εχει προβληθει στην Ελλαδα, παλι θα μιλαγαμε για κακο επεισοδιο κλπ

Ενω τωρα λεμε πολυ καλο, ειχε γελιο κλπ

Μα αυτό είναι δεδομένο ρε συ Μάκιντος. Οκ δηλαδή πλέον η σειρά καμία σχέση δεν έχει σε πολλά επίπεδα σε σχέση με παλιά αλλά το βρίσκω αδύνατο να μην γελάσω ας πούμε με το Sexual Healing όταν ξέρω τι παίζει με τον Τάιγκερ Γουντς ή όταν σατιρίζουν τόσα αμερικανικά κλισέ μαζεμένα.

Έτσι κι αλλιώς, δεκατέσσερις σεζόν είναι αυτές. Ποιός έχει έμπνευση να τις γεμίσει όλες ισοκατανεμημένα; Ακόμα και μεγαλοφυίες του είδους σαν τους Parker & Stone κάποια στιγμή φτάνουν σε ένα Χ αδιέξοδο.

Εδώ που τα λέμε, όταν τελειώσανε τον σεφ έπρεπε να τελειώσουν και τη σειρά :stuck_out_tongue:

Ο Κάρτμαν όντως είναι αρκετά φλώρος πλέον :frowning:

Το θεμα καταντα τελειως υποκειμενικο (ok παντοτε αλλα get the point) στις τελευταιες σεζον οπου η σατυρα παει και ερχεται ως το μοναδικο που τους εμεινε να κανουν μπας και φανουν αστειοι…προσωπικα η σατυρα που κανουν μου μοιαζει απλα κακη, αδιαφορη και ‘απλα για να γινει’, διχως εμπνευση ή διαθεση για κατι παραπανω απο το να κανουν ενα χαρακτηρα ομοιο στη μαπα με πχ τον ταιγκερ γουντς και να δειξουν σε μορφη σαουθπαρκ το γεγονος που τον εκανε ‘διασημο’ στην εκαστοτε περιπτωση…

Τεσπα, επρεπε να ειχε ληξει απο 7-8η σεζον περιπου, τωρα μονο για το Hype ή το συνηθειο βλεπεται…

^ Γραφικός.

:PPPP

Όχι εντάξει, βασικά αν είναι να κράξω το σύγχρονο SP (και αρκετά απο τα τελευταία επεισόδια το [B]σήκωναν [/B]το κράξιμο τους), ο Lupin είναι το κατάλληλο άτομο για να τα κράξω μαζί του. :stuck_out_tongue:

Αλλά Mac, αυτό που λες οτι στο τελευταίο επεισόδιο γνωρίζαμε το αντικείμενο της σάτιρας, γι’αυτό και μας άρεσε, δεν ισχύει και τόσο. Ο λόγος? Ο εαυτός μου. Δεν έχω δει το Inception, δε ξέρω καν αν είναι ταινία ή σειρά, δεν είχα ιδέα βλέποντας το επεισόδιο οτι ήταν σατιρικό.

Αλλά μου άρεσε γιατί το βρήκα έξυπνο και εμπνευσμένο, ενώ είχε αρκετές καλές ακυρίλες γενικώς. Ενώ το πρώτο της σήζον με τον Tiger Woods ας πούμε το βρήκα ρηχό και με κακό χιούμορ (ειδικά απο τη μέση και έπειτα που εμφανιζόταν ο Ομπάμα - και όλοι ξέρουμε ποιός είναι ο Ομπάμα).

Σίγουρα παίζει τον ρόλο του το αν γνωρίζουμε το αντικείμενο της σάτιρας ή όχι, αλλά δεν είναι απόλυτο. Το καλό χιούμορ παραμένει καλό χιούμορ (το οποίο είναι υποκειμενικό για τον καθένα βέβαια…)

Η αληθεια ειναι οτι οι τελευταιες σεζον δεν εχουν την ιδια εμπνευση με τις πρωτες και δεν προσφερουν το ιδιο ατερμονο γελιο μεχρι δακρυων… Αλλα και σε αυτες υπαρχουν πολλα καλα επεισοδια… Απο τα 3 τελευταια το Poor And Stupid δεν μου αρεσε, το It’s A Jersey Thing ειχε αρκετο γελιο ομως και μου θυμιζαν οι τυποι απο το Jersey τους δικους μας ‘‘καγκουρες’’… Σε σημεια γελασα πολυ. Χτες ειδα και το Insheeption και ηταν το καλυτερο απο τα 3, πολλα ακυρα και γελιο, μου αρεσε αρκετα.

[SPOILER]απιστευτος ο βοσκος με την ‘‘βιβλικη εμφανιση’’, πολυ γαματη η ιδεα με τον Freddy Krueger και τον πιτσαδορο, τους πυροσβεστες… Πετυχημενη σατυρα στο Inception το οποιο παντως ειναι ταινιαρα.[/SPOILER]

αρκετά βαρετό και προβλέψιμο πλέον…sad but true

πιστεύω ότι χαλάνε την υστεροφημία τους πλέον, καιρός να το λήξουνε κατ’ εμε

αυτά της 14 ειδικα δεν βλεπονται με τιποτα

you can say that again mr.garrison

Πφ, μέτριο-προς-κακό επεισόδιο, αν και εντάξει, είχε καναδυο στιγμές που το διασκέδασα. Και μια στιγμή που ήταν κορυφαία

[SPOILER]Η αναφορά στο Κουρδιστό Πορτοκάλι φυσικά. Α, και ο Κθούλου. Αυτά τα δύο. [/SPOILER]

Το πρώτο Coon σαφώς καλύτερο πάντως, καμία σχέση.

edit. Κρίμα ρε γαμώτο, τα καλά επεισόδια σε κάθε σήζον γίνονται όλο και λιγότερα.

[B][SIZE=“4”]WE CARE[/SIZE][/B]

ε, τι να σχολιασεις τωρα…για αλλη μια φορα, η σειρα επρεπε να ειχε σταματησει πολλες σεζον ηδη…σκουπιδι…(ελλανορ, μου τελειωσαν τα επιχειρηματα:p)

Έχε χάρη ρε που ούτε εμένα μου άρεσε. Γιατί αλλιώς θα σε στρίμωχνα, δε θα τη γλίτωνες. :stuck_out_tongue:

(αν και ομολογώ βρήκα κάπως διασκεδαστικό στο επεισόδιο να προσπαθώ να μαντέψω ποιός-είναι-ποιός, απο τα μασκοφορεμένα παιδιά… νερντ-σταιλ και έτσι… περισσότερο με απασχόλησε αυτό απο το ίδιο το επεισόδιο θα λεγα)

Έβαλα να ξαναδώ το Sexual Healing episode. Τι γέλιοοοο!

Πλάκα πλάκα να ένα καλό κρυμμένο αστειάκι απο το τελευταίο επεισόδιο.

Η κούκλα Σουπερμαν φυσικά, μάλλον δώρο της μαμάς Καρτμαν. :stuck_out_tongue: (πάνε και οι δικές της μέρες πλάκα πλάκα, οι εποχές της dirty slut)

Νομιζω, στο Insheepsion, στην σκηνη που λεγαν στον Σταν να πεταξει πραγματα απο το σχολικο του ντουλαπακι, ενας απο τους 2 ‘νοσοκομους’ του crew μοιαζει στον Τομ Κρουζ, φορωντας μασκα.

Εν αναμονή του καινούργιου επεισοδίου, ας θυμηθούμε μια απο τις καλύτερες στιγμές του South Park των τελευταίων χρόνων (και όποιος δε συμφωνεί να του καεί το ραδιοκασετόφωνο)