Spartacus

Bump γιατί σόρι Keyser, αλλά όταν το πήρα χαμπάρι γελούσα κάνα δεκάλεπτο.

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΜΩΣ :lol:

Δικαιολογούμαι γιατί είχα δει μόνο τα δύο πρώτα επεισόδια (τα οποία συνεχίζω και βρίσκω σιχαμένα).

Tι γαμημένα ωραία και καυλωτική σειρά μα το cock του Jupiter που το κουνάει από τους ανοιχτούς ουρανούς!

Δεν υπάρχει αδύναμο επεισόδιο σε ΚΑΜΙΑ από τις 4 σεζόν (αν βάλουμε και την μινι σειρά).

Τα φινάλε των δύο τελευταίων επεισοδίων από τα πιο ανατριχιαστικά και δυνατά στην ιστορία της τηλεόρασης.

Δόξα και τιμή στον μεγαλύτερο επαναστάτη (στο γυαλί) όλων των εποχών.
Δόξα και τιμή στους comrades του.

Δεν κάνω resize γιατί δεν του αξίζει.

Πέρα από την άφθονη βία και σεξ που όλοι θέλουν να βλέπουν και προς κίνδυνο και αφέλεια να χαρακτηριστεί η σειρά σκουπίδι ή ένοχη απόλαυση, ας κάτσουν να δουν έστω την πρώτη σεζόν να αλλάξουν αμέσως γνώμη.
Καλογραμμένο σενάριο με την καλύτερη χρήση της αγγλικής γλώσσας που έχω δει ποτέ σε σειρά (δεν αξίζει να την βλέπεις αυτή την σειρά με ελληνικούς υπότιτλους σε καμία περίπτωση) και με πλοκή και ίντριγκα που ζηλεύει και το Game of Thrones.

Από τα σιχάματα όσο και να φέρνει εμετό το όνομά τους είναι αδύνατο να μην παραδεχτώ Batiatus & Ashur οι οποίοι είναι μεγάλοι παίκτες, κακά τα ψέματα. Και είναι εξαιρετικοί στον ρόλο τους. Ωραίοι και ο Γκλαμπα και ο Κράσσος.

Τώρα για το μεγάλο δίλημμα, και οι δύο ΕΙΝΑΙ ο Spartacus.
Ωστόσο θεωρώ ότι ο δεύτερος αν και με το φοβερό και τρομερό ανάστημα και με την βροντερή φωνή που έκανε τα απίθανα δεν έχει τον πόνο του πρώτου.
Για μένα αν έπαιζε ο Αντι θα ήταν ακόμη πιο γαμηστερή η σειρά.

[SIZE=“5”]R.I.P. Andy Whitfield [/SIZE]

Με έχετε ψήσει τις τελευταίες μέρες, ξεκινάω να κατεβάζω spartacus αλλά και το rome. Θα καώ εντελώς βλέποντας σειράς μιλάμε αφού έχω καμιά 8-9 που βλέπω ήδη και άλλες 5-6 στην αναμονή (και εκείνο το American Horror Story όλο λέω θα το ξεκινήσω και όλο πίσω μένει). Αλλά δεν πειράζει αυτό σημαίνει λιγότερο 2k13 και πολύ λιγότερες πιθανότητες εγκεφαλικού από τα νεύρα μου :stuck_out_tongue:

Έχω ξεκινήσει τον τελευταίο κύκλο. Τι κι αν ξέρω το τέλος; Μεγάλη ανατριχίλα, μεγάλες στιγμές.

[SPOILER]Και ναι, πανηγύρισα σαν μικρό παιδί το τέλος του Άσουρ…κάτι σαν το καλάθι του Πρίντεζη στην Πόλη πέρσι…[/SPOILER]

Μόλις τελείωσα την σειρά !!! Ε-Π-Ι-Κ-Η !!! Από τις καλύτερες που έχω δει !!! Απίστευτα συναισθήματα…Ανατροπές…Ομηρικές μάχες…Φανταστικοί οι 2 Σπάρτακοι !!! RESPECT !!!

Χθες το βράδυ τελείωσα την υπέρτατη τηλεοπτική σειρά. Σειρά που θα μπορούσε να χαθεί σε λαβυρίνθους φθήνιας, αλλά έμεινε απλά ως ένα ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ.
Μνημειώδης, μεγαλειώδης, επική όσο δεν πάει άλλο και σταματάω εδώ για να μην γίνω γραφικός.

Gratitude to Crixus, η τελευταία του ματιά με έχει στιγματίσει. Aκόμα και οι κακοί, ήταν οι καλύτεροι. Hats off στον Κράσσο, ο τύπος με καθήλωσε.
Για το Σπάρτακο δεν έχω λόγια και, εννοείται ότι και ο μακαρίτης και ο διάδοχός του έδωσαν ρέστα σε ένα ρόλο, που είναι ήδη μέρος της ιστορίας.

Θα το ξαναδώ σε λίγο καιρό για να το ζήσω ξανά.

Τα τελευταία επεισόδια ήταν αγνός πόνος ψυχής…

Και τελικά δεν μάθαμε ποτέ το “Θρακιώτικο” όνομα του Σπάρτακου…

Το τελευταιο επεισοδιο ειναι απτις μεγαλυτερες στιγμες στο γυαλι. Απλα ανατριχιλα, σαν να ακουω το blood of my enemies και το mountains σε repeat.

Έλα μωρή λατέρνα <3 <3 <3

Έτσι την ξαναείδα από την αρχή, δάκρυα χαράς και συγκίνησης ταυτόχρονα στο τελευταίο επεισόδιο.
Jupiter’s cock, τεράστια σειρά.

*Το μεγαλύτερο κακό στην Ρώμη το έκανε ο Batiatus.

Σπουδαια σειρα. Και το οτι τελειωσε σε λογικα πλαισια, απο το να την απογαλακτισουν οι δημιουργοι οπως κανουνε σε 666 αλλες σειρες, τις δινει ακομα περισσοτερο μεγαλειο.
Μακαρι να δουμε καποια “υποσειρα” βασισμενη στα παιδια του Σπαρτακου και του Γκανικου, πολλοι θα το θελαμε εξαλλου.

Αναβίωση στο τόπικ μιας και τέλειωσα τη σειρά κι εγώ. Τα λόγια είναι περιττά, παίζει να εκσπερμάτισε και ο " Jupiter himself "

Η σειρά ήταν τόσο ακριβής στα ιστορικά γεγονότα που και ο πιο τρελός δε θα μπορούσε να περιμένει στην 3η και 4η σεζόν. Όπου ήταν τηλεοπτικά εφικτό βέβαια, σύμφωνα με αυτά που γνωρίζουμε για την επανάσταση, έγινε αξιοσέβαστη προσπάθεια να μην γίνουν παρά ελάχιστες διαφοροποιήσεις.

Η σειρά με επηρέασε τόσο, που όταν χτες πήγα στη δουλεία και είδα κάτι θετικό που δεν περίμενα να συμβεί, αυθόρμητα ξεστόμισα “αυτό το πράγμα είναι δώρο απ’ τους θεούς”:stuck_out_tongue:

Τα λόγια του Σπάρτακου στα δυο τελευταία επεισόδια, θα πρέπει να είναι ευαγγέλιο για όλους τους ανθρώπους, γιατί απ ότι αποδεικνύεται είναι διαχρονικά (όσο κλισέ, γραφικό και γλυκανάλατο μπορεί να ακούγεται)

Τέλος, ας κάνω ένα μινι tribute
:arrow: Σάξα, τέτοια προστυχοκαυλόφατσα είχα χρόνια να δω, να σαι καλά
:arrow: Κρίξε, με την αντρίλα σου άνετα χύνεις το χώμα και βγάζει δάση !!!
:arrow: [B]Γάννικε καυλιάρη, [SPOILER]ο θάνατός σου ήταν ό,τι πιο σπαραχτικό έχει δείξει η τηλεόραση, παρόλα αυτά το μεγαλείο σου επισκίασε κάθε θλίψη και οδήγησε το κοινό να αντικρίσει το χαρακτήρα σου με αιώνιο δέος[/SPOILER][/B]
:arrow: Αγκρον, δε με νοιάζει που διάλεξες λάθος τρύπα για τις ορέξεις σου, γιατί όταν έχυνες το ρωμαιικό αίμα, ανομολόγητη ηδονή με κατέκλυε
:arrow: Σπάρτακε, η τελευταία σκηνή της σειράς τα είπε όλα από μόνη της, άνοιξαν οι ουρανοί και έκλαψαν μέχρι και οι θεοί

Μάλλον σε επηρέασε περισσότερο απ’ όσο θα έπρεπε :!:

μόνο όσο χρειαζόταν

Από χθες και κάθε μέρα στις 00:30 έχει την σειρά στο Μακεδονία TV !!!

Αυτά είναι νέα !!!

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα ξεκινούσα με το κλασικό “μα το καυλί του δία” αλλά είναι αρκετά συγκινητικό το τρέιλερ που δεν ταιριάζει αυτή την φορά.
Έχει δει κανείς το ντοκιμαντέρ για τον Andy Whitfield ??

Be Here Now